• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

препорака за џоистик

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,607
8,963
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Заштедете еден месец за Xbox 360 wireless. Нема смрт тоа чудо (освен во раце на деца таму и титаниум попушта).
 

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
237
185
Заштедете еден месец за Xbox 360 wireless. Нема смрт тоа чудо (освен во раце на деца таму и титаниум попушта).
xbox 360 имам од 2011та и можам да кажам дека појако створење од тоа нема.Му го дадов на брат ми,има 3 мали деца,конзолата е коска влакно не и фали а џојстикот маливе мајка му расплакаа и уште работи и е функционален
 

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
357
311
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston A2000 250GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
Ефтин и многу добар wireless controller ви е Gamesir G3s, работи перфектно на сѐ, и е доста квалитетен. Го има на али за 25-30 долари

Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
970
1,324
mviktors's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS MAXIMUS VIII HERO
Storage
WD10EZEX 1TB+ SSD 500gb
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
ASUS Strix GTX 1070 8G GAMING
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
A4Tech V7 Bloody
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 10 x64
Заштедете еден месец за Xbox 360 wireless. Нема смрт тоа чудо (освен во раце на деца таму и титаниум попушта).
ВО IDC глеам дека го има, за да го поврзам wireless со компјутер ми треба плус адаптер така?
 

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
237
185
ВО IDC глеам дека го има, за да го поврзам wireless со компјутер ми треба плус адаптер така?
Да.Јас го користев на пц.Се купува wireless адаптерче кошта 800 денари и го земав од idc shop во аеродром близу 3 бисери
 

Gappo

Gaining Experience
20 јануари 2016
127
148
Заштедете еден месец за Xbox 360 wireless. Нема смрт тоа чудо (освен во раце на деца таму и титаниум попушта).
ВО IDC глеам дека го има, за да го поврзам wireless со компјутер ми треба плус адаптер така?
Да.Јас го користев на пц.Се купува wireless адаптерче кошта 800 денари и го земав од idc shop во аеродром близу 3 бисери
Кога веќе се доплаќа повеќе за wireless adapter, не се исплати повеќе за тие пари да се купи Xbox ONE controller? Bluetooth адаптерче е 200 денари.
 

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
237
185
Кога веќе се доплаќа повеќе за wireless adapter, не се исплати повеќе за тие пари да се купи Xbox ONE controller? Bluetooth адаптерче е 200 денари.
Неможе со обично.Мора мајкрософт иксбокс адаптер и е 800 денари.Освен ако го има истиот на друго место за 200
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
970
1,324
mviktors's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS MAXIMUS VIII HERO
Storage
WD10EZEX 1TB+ SSD 500gb
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
ASUS Strix GTX 1070 8G GAMING
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
A4Tech V7 Bloody
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 10 x64
Кога веќе се доплаќа повеќе за wireless adapter, не се исплати повеќе за тие пари да се купи Xbox ONE controller? Bluetooth адаптерче е 200 денари.
Иам ја bluetooth dongle, ама така треба да го купам поновиот Xbox One S контролер што е 3500 у IDC. Првиот Xbox One контролер нема bluetooth. Од ова што разгледав до сега, мислам дека PS4 контролер ми изгледа како најдобра опција.
 

Gappo

Gaining Experience
20 јануари 2016
127
148
Иам ја bluetooth dongle, ама така треба да го купам поновиот Xbox One S контролер што е 3500 у IDC. Првиот Xbox One контролер нема bluetooth. Од ова што разгледав до сега, мислам дека PS4 контролер ми изгледа како најдобра опција.
Имај на ум дека Xbox e официјално подржан на ПЦ, само уклучуваш и играш, додека за PS4 ти треба third-party software како DS4Windows (мн добро програмче btw, има доста опции за customization). Исто така кога играш во играта ќе ти се појавуваат знаци за Xbox контролер, шо е малце конфузно додека се навикнеш, посебно ако има quick-time events (на пример ти вика стисни X, и инстинктивно ти иде да стиснеш X, а треба квадрат).
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,607
8,963
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
ВО IDC глеам дека го има, за да го поврзам wireless со компјутер ми треба плус адаптер така?
Да. Хбох оне може со кабел. Имаш на али кинески ресивери за 400 ден исто работи
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
970
1,324
mviktors's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS MAXIMUS VIII HERO
Storage
WD10EZEX 1TB+ SSD 500gb
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
ASUS Strix GTX 1070 8G GAMING
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
A4Tech V7 Bloody
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 10 x64
Чисто информативно, му пишав на продавачот за PS4 контролерите што се спомнаа погоре во темава.
ebay gamepad.PNG
 

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
357
311
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston A2000 250GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro

Molec

Unstoppable
18 мај 2011
1,388
2,152
Шифоњер
Добар е овој? За Win PC ми требаат 2 комада да си плешаме со црнците стари флиперски игрици ко мустафа, метал слаг, сноу, панг итн. Битно е само да е безжичен и да фаќа на 7-8м. оддалеченост.

Техномаркет - NATEC GENESIS PV65 WIRELESS GAME PAD
 

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
237
185
Добар е овој? За Win PC ми требаат 2 комада да си плешаме со црнците стари флиперски игрици ко мустафа, метал слаг, сноу, панг итн. Битно е само да е безжичен и да фаќа на 7-8м. оддалеченост.

Техномаркет - NATEC GENESIS PV65 WIRELESS GAME PAD
Јас го имам.Многу е комфортен,има силни вибрации и дефинитивно вреди за парите.Така што зимај нема да згрешиш.Само одалеченоста му ја немам тестирано зошто играм на бирото кај што ми седи пц

Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
 

alexandar23

Intern
29 јули 2017
52
22
Добар е овој? За Win PC ми требаат 2 комада да си плешаме со црнците стари флиперски игрици ко мустафа, метал слаг, сноу, панг итн. Битно е само да е безжичен и да фаќа на 7-8м. оддалеченост.

Техномаркет - NATEC GENESIS PV65 WIRELESS GAME PAD
Јас го имам, ама верзијата со кабел.
После околу 400 саати играње уште работи топ само малку почна да шкрипи левиот аналог. Прилично е тивко шкрипењето и не смета воопшто.
 

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
237
185
Јас го имам, ама верзијата со кабел.
После околу 400 саати играње уште работи топ само малку почна да шкрипи левиот аналог. Прилично е тивко шкрипењето и не смета воопшто.
јас го мачкам со помада и нема гајле .Заборавив да наведам дека батеријата држи ненормално долго и се полни за краток период.Така што пак ќе кажам за тие пари можда и нема боље

Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
 

PeGi998

Gaining Experience
3 октомври 2018
86
132
Добар е овој? За Win PC ми требаат 2 комада да си плешаме со црнците стари флиперски игрици ко мустафа, метал слаг, сноу, панг итн. Битно е само да е безжичен и да фаќа на 7-8м. оддалеченост.

Техномаркет - NATEC GENESIS PV65 WIRELESS GAME PAD
Јас ја имам другата верзија пв59.Веќе еден месец нонстоп користење тера без гајле. За Нова Година го купив и го полнев околу 2 саата. 20тина дена ми држеше батерија. Го користам на околу 5м оддалеченост од пц и работи одлично. За парите е супер.

Испратено од MI 9 преку IT.mk форум апликација
 

Martin Arsov

Gaining Experience
17 октомври 2016
178
111
Не е препорака но сепак е поврзано со џојстик.На PS3 работи одлично,а на PC има проблем со левиот аналог, кога одам нагоре оди надолу и обратно. Како да го средам. Не го знам точниот модел ако е потребно ќе ја побарам кутијата.
 

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
103
91
Добар е овој? За Win PC ми требаат 2 комада да си плешаме со црнците стари флиперски игрици ко мустафа, метал слаг, сноу, панг итн. Битно е само да е безжичен и да фаќа на 7-8м. оддалеченост.

Техномаркет - NATEC GENESIS PV65 WIRELESS GAME PAD
Џоистикот топ, али 7-8 метри конекција вајрлес нема шанси. Ја на 2 метри малце пред компјутерот за да играм на ТВ и не фаќаше, проблемот го решив со 3м. USB екстендери (обичен долг USB кабел :) од Aliexpress :) Е сеа не мрда :)
 

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
357
311
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston A2000 250GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
Добар е овој? За Win PC ми требаат 2 комада да си плешаме со црнците стари флиперски игрици ко мустафа, метал слаг, сноу, панг итн. Битно е само да е безжичен и да фаќа на 7-8м. оддалеченост.

Техномаркет - NATEC GENESIS PV65 WIRELESS GAME PAD
Треба да е добар по тоа што читав на нет пред некое време кога сакав да земам. Поефтина верзија на Gamesir G3s е и забелешка по форуми им беше дека многу често се дисконектирал, изгледа не работи на поголема далечина од метар и пол. Моја препорака да си земиш DS4 refurbished од ebay или G3S од Ali доколку мижеш да чекаш месец дена

Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,001
Мислења
854,472
Членови
29,633
Најнов член
goran.cvetanoski
На врв Дно