1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за домен регистранти

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од lynx, 20 Април 2017.

 1. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
  Нема една генерална тема за препорака на домен регистранти.

  Од лично искуство мојата препорака е:

  1. namecheap.com - за регистрација на „универзалните“ домени. До сега имам купено доста преку нив никогаш немало проблеми со плаќање, продолжување на претплатата и сл., цените им се ок.
  2. easyname.com - до сега од ваму имам купено 2-3 домена со .at наставката. Овие домени не ги нуди секој регистрант и од тоа што имам пребарувано овој регистрант е еден од поевтините и проверени.
  3. zemi.mk - за .mk домени на почетокот користев едни други но еве 2 години сите македонски домени ги префрлив ваму. Цените им се ок, нема скриени трошоци, како на пример ддв за физички лица и слично. Инаку како препорака, есента имаше акција на нивните хостинг услуги и за проба земав еден Линукс пакет. Цената за тоа што се добива беше смешна и еве до сега сум задоволен. Хостингот е доста брз и само еднаш се случило да не е достапен, идеален е за мали страници.
   
  Последна промена: 20 Април 2017
  fLICKAZOID, DynamicMK, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  613
  343
  9 Февруари 2008
  Ги имам користено и ги препорачувам Namecheap, Namesilo и Google Domains. Сите се супер. Namecheap имаат многу добар support.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fLICKAZOID

  fLICKAZOID
  Intern

  2
  1
  14 Февруари 2017
  Машко
  Namecheap. Одчичен и брз support.
   
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. sdarko
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,761
 2. D@re
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,041
 3. HijackHacker
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  826
 4. Bontino2
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  489
 5. *Cryptex*
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,766
Вчитување...

Сподели

Вчитување...