1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за добар CPU Liquid Cooler

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Ulrezaj, 17 Април 2019.

 1. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  350
  459
  20 Јуни 2012
  Машко
  Здраво дечки,

  Ми треба препорака при избор на ваков кулер за i7-6700k со Asus Maximus VIII Hero плоча.

  Буџет околу 100-тина евра а воедно и препорака за термална паста. По можност од Анхоч или Сетек.

  Однапред ви благодарам :)
   
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,274
  4,783
  4 ноември 2013
  Машко
  Паста - MasterGel Maker од Сетек (проверено).
   
  На Speedster и Ulrezaj им се допаѓа ова.
 3. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  295
  640
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Нема нешто многу избор кај нас за водено ладење, би ти препорачал да додадеш уште неколку евра за NZXT Kraken, овој ти е така од најсигурните што се достапни одма кај нас.. Исто така и на Corsair новите серии на H100i, H115i ако можеш некако да ги нарачаш.
   
  Speedster, Ulrezaj и на damil им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  697
 2. toshex
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  342
 3. Bozoo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  532
 4. SiPy`

  Продадено CPU, MB & Liquid Cooler

  SiPy`, 27 Март 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  841
Вчитување...

Сподели

Вчитување...