1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

препорака за џоистик

Дискусија во форумот 'PC' започната од crcic, 2 Јули 2017.

1. alexandar23

alexandar23
    Intern

32
    13
    29 Јули 2017
    Машко
    Кај може да се најде PS2 to USB конвертор во Скопје? Имам два ps2 контролери и сакам да ги искористам за пес/фифа на ПЦ.

2. milepopanov

milepopanov
    Intern

2
    0
    17 Февруари 2018
    Машко
  3. enterprise

enterprise
    Gaining Experience

53
    55
    25 Септември 2013
    Машко
    Можеш да си ја пробаш среќата овде...

alexandar23, Banjifiko и на marto им се допаѓа ова.
  4. MarijanMK

MarijanMK
    Gaining Experience

38
    61
    31 oктомври 2018
    Машко
    Маркетинг Координатор
    Нема подобро од XBOX 360 joystick. Ја после 7 години играње комбинирано на Хбокс и компјутер успеав да го рикнам. И така се зезнав купив ваков https://www.anhoch.com/product/43290/game-pad-msi-force-gc20-usb-for-pc-and-android и еве после месец ипол дробење по 5-7 саати дневно FIFA, NBA2K и Forza почна да зеза т.е. на левиот аналог кога држам десно или не оди до крај или оди нагоре. Па еве сега барам по страниве дали продава некој оригинал Хбокс џојстик. Има по Анхоч-манхоч ама 3.000-3.800 денари некако не ми се даваат

На TylerMkD и pacerMK им се допаѓа ова.
  5. boksata

boksata
    Gaining Experience

125
    108
    27 Декември 2017
    Машко
    Зедов pv65 од Анхоч ама многу често се случва да се реконектира на сред играње. И кај вас е така? (Оддалечен сум од ПЦ помалку од метар)

На alexandar23 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Meteorite

Meteorite
    Intern

2
    3
    1 ноември 2018
    Машко
    И мене ми се реконектира, некогаш многу често. Потоа забележав и други производи од Natec дека не се како што треба :annoyed:

На alexandar23 и boksata им се допаѓа ова.
  7. pekson

pekson
    Intern

16
    3
    16 ноември 2015
    И кај мене исто , после земав од моделот со кабел што е
    таму после 2 месеца Фифа 19 дугмињата заглавуваат , така да генерално веќе гемпад Natec нема да земам

8. IcePick

IcePick
    Gaining Experience

279
    228
    19 ноември 2013
    Машко
    Имав шанса да пробам MSI GC20 на неколку дена, десниот стик се заглавуваше понекогаш на десно (првпат се случило 5 дена од како е купен) и ми правеше проблеми во неколку игри ако е уклучен уште еден контролер во пц (не го препознава контролерот, работење само на одредени команди), пробав нови драјвери неколку пати, уклучување на вториот контролер после MSI-от сепак остана истиот проблем незнам дали е до мене или чест проблем. Другарот има познаник во сервисот на анхоч кој му потврдил дека често ги враќаат MSI GC20(жичан) и MSI GC30(безжичен) поради заглавување на десниот аналоген стик.
    Но, не е се лошо контролерот многу добро лежи во рака, дугмињата имаат солиден feedback, стиковите се лесни за движење и прецизни (кога не се заглавуваат :D), солидно е изработен и нема крцкање и виткање, пластиката што се користи е одлична ако ви се потат рацете иако може да делува малце евтино.

9. alexandar23

alexandar23
    Intern

32
    13
    29 Јули 2017
    Машко
    Фала што ги споделивте проблемиве. Баш планирав деновиве да одам да го купам. Ме премисливте сега.

Имате некој друг контролер да препорачате во тој ценовен ранг? (+/- 200ден)

10. Meteorite

Meteorite
    Intern

2
    3
    1 ноември 2018
    Машко
    Искрено, подобро подсобери камче и земи си некој убав гејмпад (xbox 360/One, DualShock4, Logitech), дали нов или на старо од форумов, пошо сите ове шо се нискобуџетниве за некој месец ќе ти се заеби нешо. Ти го кажувам ова од искуство, имам сменато 5 гејмпади. А ако веќе си се одлучил за поефтин, или залетај се на Алиекспрес :) или земи си го овај од Natec и биди предпазлив (обавезно само со кабел, никако вајрлес) :hay:

11. tehKodeN

tehKodeN
    Intern

1
    0
    16 ноември 2018
    Машко
    Јас зедов исти таков од Анхоч но со фалично копче. Утредента го вратив ми дадоа друг и задоволен сум од него. Работи без лаг на 2-3 метри растојание ама само ако нема ништо меѓу него и приемникот, мислам дека користи инфраред технологија. Не знам колку држи батеријата јас го полнев еднаш неделно за секој случај и го користев без вибрации, мислам дека може да издржи две недели. Ја играв Дарк Соулс 3 со него.

Испратено од Mi MIX 2 преку IT.mk форум апликација

12. ARMac

ARMac
    Орган

6,003
    6,782
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    И кај мене работи на 2.5-3 метри од ресиверот без проблем.

Се сомневам дека ресиверот работи на некоја фрекфенција блиска до 2.4 Ghz на вајрлес рутерите. Дома само 5 Ghz моментално користам.

Пробајте сменете канал на WiFi-то баш ме интересира. Ако не го бива стварно да не го препорачуваме, јас искрено само кај мене дома го имам пробано.

13. Anungunrama

Anungunrama
    Intern

35
    24
    5 Февруари 2019
    Машко
    Јас имам pv65 веќе подолго време, и да, се реконектира на оддалеченост поголема од 2-3 м. Пошто така ми е распоредот у соба да не може да има clear sight до рисиверот, проблемот си го решив со усб екстендер кабли од Алиекспрес :) сега више нема реконектирање у сред игра :) Освен тоа, солиден гејмпад за тие пари.

14. Gjurc1n0t

Gjurc1n0t
    Intern

5
    5
    17 Април 2019
    Машко
    MSI Force GC30
    Мислам дека во поглед цена - дизјн - перформанси моментално е најдобар. Имајте убав ден 1574063155903.jpeg 1574063208939.jpeg IMG_20191118_085059.jpeg

Испратено од CLT-L09 преку IT.mk форум апликација

Crash_Bandcoot, NecrotoX и на shifty им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...