1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за блутут слушалки

Дискусија во форумот 'Слушалки, звучници и аудио продукти' започната од 100JKO, 16 Август 2019.

 1. 100JKO

  100JKO
  Gaining Experience

  40
  127
  27 Јуни 2018
  Машко
  Intern
  Ми треба препорака за In Ear блутут слушалки, буџет до 3000 денари. Да имаат добро издефиниран звук, секако што подолготрајна батерија и да бидат лесни за носење. Намена: easy listening on PC (поголемиот дел од времето).

  Секое споделено искуство е добредојдено. :)
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  118
  101
  1 Март 2013
  Машко
 3. 100JKO

  100JKO
  Gaining Experience

  40
  127
  27 Јуни 2018
  Машко
  Intern
  Xiaomi-то сум ги слушнал, ептен се тапа. Инаку барам да купам локално ако има нешто.
   
 4. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  118
  101
  1 Март 2013
  Машко
  Best bang for buck ако навистина сакаш добар звук ти е Tin Audio T2 + Bluetooth MMCX кабел

  Ама ова не е локално..
   
  На P.Overdrive му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  716
  147
  10 Јуни 2007
  neW1, 100JKO и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,149
  1,773
  13 Јануари 2014
  Машко
  Локално многу тешко. Јас би гласал за Redmi AirDots, ама ако не ти се свиѓаат, барај Knowledge Zenith (KZ) плус bluetooth кабел за истите, од AliExpress ќе ги набавиш двете за ~2,000-2,500 денари, во зависност од тоа кои KZ ти одговараат. Јас ги користам ZSR и сум прилично задоволен.
   
  На 100JKO и Banjifiko им се допаѓа ова.
 7. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Блутут слушалки и Windows 10 не одат рака под рака. При секое користење ќе треба да ги поврзуваш повторно. Ако ти се за ПЦ, спас ти се само On-Ear слушалки со безжична базна станица.
   
  На 100JKO и Banjifiko им се допаѓа ова.
 8. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,149
  1,773
  13 Јануари 2014
  Машко
  Не е дека се скроз без проблем (гејминг/Discord е невозможно преку Bluetooth, пример), ама ваков проблем никогаш сум немал. Имам 3-4 bluetooth уреди, слушалки/звучници, и кога и да ги уклучам во близина на лаптопот, одма се поврзуваат без да кликнам било што.
   
  100JKO, Futurelakimens и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 9. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Му предложив на стојко веќе да си проба на лице место.
   
  На 100JKO и Banjifiko им се допаѓа ова.
 10. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  611
  11 ноември 2015
  Машко
 11. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,300
  6,427
  27 Март 2014

Сподели

Вчитување...