1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за Bluetooth звучник

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од omegaRED, 16 Февруари 2019.

 1. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  84
  210
  4 Септември 2012
  Машко
  Земав Трибит по препорака нa Олаф и е одличен звучник. Претходно имав Анкер и нема споредба.

  Tribit Xsound Go

  [​IMG]

  Скоро ги сменија имињата, ама тоа е истиот звучник на Амазон и видеата.

  Ѕирнете ги рецензиите на Олаф, има многу за блутут звучници и добар е во тоа.
   
  gremlin, omegaRED и на krema им се допаѓа ова.
 2. Lacazette

  Lacazette
  Intern

  8
  0
  30 Април 2019
  Машко
  А што мислите помеѓу Flip 4 и Charge 3, или пак препорака за некој друг звучник во таа класа?
   
 3. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,286
  2,597
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Tribit MaxSound Plus е врв за парите.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 4. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  84
  210
  4 Септември 2012
  Машко
  Моментално Tribit MaxSound Plus е 39 евра на Амазон.
   
 5. icemaher

  icemaher
  Intern

  28
  15
  27 Мај 2009
  Машко
  Ако може да ја искористам темава, да прашам.
  Дали постои бт звучник(по можност и со фм радио/усб порт за слушање музика) но со aux out, излез за слушалки/појачало?
  Сите што ги наоѓам се со aux IN - влез 3,5мм. Дали има со таков излез?
  Пример имаш постар модел озвучување дома, нема фм/бт/усб порт,
  а звучников да има 3,5мм излез, го вклучуваш во појачало, и имаш звук од ФМ радио, БТ, или усб вклучено во бт звучникот.

  Опцијата да има фм/усб е корисна и за дома, и пример и за во кола, доколку е стар мп3 плеерот а нема усб/бт.
  Да дополнам:
  Наоѓам бт звучници со фм/бт/усб, но не наоѓам сето тоа заедно со излез.
  Работиш нешто по дома си вклучиш фм радио или усб стикче, слушаш музика на звучникот или преку старото појачало, пуштиш преку моб на бт, без да влечеш кабли.
  Внеси го во кола, приклучи, слушај музика од бт/усб...

  Да прима бт, да чита музика од усб, да има фм, да има звучник, а дава излез да се поврзе со појачало/цд плеер.
  Можеби и нема вакво нешто а да е мало:D
   
  Последна промена: 21 ноември 2019
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,047
  1,616
  13 Јануари 2014
  Машко
  Нема да ти заврши работа Bluetooth receiver? Имаат 3.5mm излез, го поврзуваш озвучувањето на него и пушташ од телефон/таблет/компјутер што сакаш преку Bluetooth.
   
 7. smole

  smole
  Unstoppable

  3,016
  3,418
  18 Април 2007
  US $11.26 15% OFF|NFC Wireless Stereo Bluetooth Audio Receiver Portable Bluetooth Adapter NFC Enabled 3.5mm/ RCA output Music Sound Car Speaker-in Wireless Adapter from Consumer Electronics on AliExpress

  3 имам, топ се.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 8. icemaher

  icemaher
  Intern

  28
  15
  27 Мај 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...