1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за Bluetooth звучник

Дискусија во форумот 'Слушалки, звучници и аудио продукти' започната од omegaRED, 16 Февруари 2019.

 1. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,281
  2,646
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Другарице (ха!) и другови!

  Препорачајте Bluetooth звучник, до кај 50е, може да се зголеми до 65-70е ако вреди.

  Не мора да е rugged, outdoor, water resistant и слично. Добро е да биде троа помоќен, секако добар звук, главно ќе се користи дома/канцеларија. Не сум аудиофил така да не очекувам детален, аналитички звук итн.

  Имав можност да користам JBL GO2, и ми е ок, но сакам погласен/помоќен, на JBL-от јачината на звукот е на слично ниво како Xiaomi Mi Box Speaker, а би сакал да е малку помоќен.

  Ако има да се купи локално, уште подобро, или пак ако некој има за продажба, shoot!

  Поздрав

  Sent from my S8+
   
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
  На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
 3. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  354
  188
  5 Февруари 2016
 4. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
 5. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,281
  2,646
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Ги гледав Anker. Soundcore 2 и Soundcore Motion B се моментално меѓу посериозните опции.

  Sent from my S8+
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. alek99

  alek99
  Gaining Experience

  449
  380
  28 Јануари 2008
  Машко
  Види го каналов, тука имаш тестови на многу уреди меѓу кои има и блутут звучки, од ефтини до скапи. Типацот има направено и одличен сајт за споредба, каде лесно се слуша разлика во кавалитет меѓу уредите. Можеби ќе се предомислиш да издвоиш и повеќе пари. Ако имаш време спореди некои од моделите на Denon Envaya, JBL Xtreme, B&O Beoplay, Vifa, Harman со поефтините.
   
  На Deksa и omegaRED им се допаѓа ова.
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
  Пиши ако ги најдеш некаде поблиску од али :D
   
 8. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  531
  168
  29 Јули 2010
  Јбл флип 4, малку е над твојот буџет околу 100 евра во нептун, но има доста добар звук а и доста е гласен . Доколку е опција на старо мислам дека може да се најде до 50 евра по огласниците.

  Испратено од SM-A530F преку IT.mk форум апликација
   
  На Скоти и omegaRED им се допаѓа ова.
 9. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  490
  438
  12 ноември 2013
  Јас користам JBL Flip 4 и сум многу задоволен, но таа опција ти е над буџет. За предлогот над мене на оглас да видиш, биди многу внимателен затоа што има ПРЕМНОГУ фејкови. Предходно корситев JBL Clip и од него бев доста задоволен за тие пари што го купив (под 30 евра негде).
  Oд Аnker користам ентри левел блутут слушалки за вежбање Soundbuds и бев многу пријатно изненаден за париете (25 евра). Така да би им дал на нив шанса ако купувам звучник.
   
  На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  176
  142
  20 Јуни 2009
  Послушај ги овие над мене :)

  Причекај (присобери) за Flip 4 и нема грешка :)
   
 11. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  207
  317
  12 Декември 2015
  Машко
  Користам JBL Clip 2. Секогаш кога ќе го пуштам сум изненаден каков звук дава толку мало звучниче. Само JBL.
   
 12. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,266
  1,715
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  SoundCore 2 ... два имам земено, топ е не мора ништо повеќе да дадеш за поскап звучник.
   
 13. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,281
  2,646
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Најверојатно ќе земам Tribit MaxSound Plus. По линкот погоре, Oluv ептен го фалеше. Има малку mixed reviews на Amazon, главно неконзистентност помеѓу примероци и некои QA проблеми, но да се надеваме дека мојот нема да се погоди таков.

  Sent from my S8+
   
  На alek99 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tose1991

  Tose1991
  Intern

  14
  9
  18 Април 2016
  Машко
  Другар би ти препорачал sony srs xb30 го имам веќе една година и сум презадоволен погласен е и од jbl charge 2 i 3. Дава многу квалитетен звук и држи доста батерија,еден од најдобрите звучници во својата класа само сто ти го надминува буџетот
   
 15. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  839
  329
  28 oктомври 2007
  Според мене JBL,Sony и се останато што чини над 30 долари е МНОГУ ПАРИ МАЛКУ МУЗИКА.За 50 евра ги купив oвие од една продавница за аудио опрема за кола карши познатата бурекџилница Милениум на главен булевар Метрополит Теодосиј Гологанов и сега чекам браќата Сашо и Душко да ми направат мали кутии за нив а во меѓувреме земав од али 2 x 50 декларирани а реални максимум 2 x 30 минијатурно појачало во D класа за околу 25 долари кое моментално е хит во светот и со ваква комбинација имам далеку подобар звук од било кој блутут звучник:
  T6C402
  US $19.04 32% OFF|2018 Latest Nobsound F900 Mini Bluetooth Digital Amplifier Hifi Stereo Home Audio Power AMP 50W+50W Black-in Amplifier from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

  View: https://www.youtube.com/watch?v=EpvEvCcuknA
   
  Misko6000, tomaso, neW1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мало ама техничарче.
  Како и да е комбинацијата е интересна, за малку пари многу музика.
   
 17. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  452
  495
  23 Јуни 2010
  Супер. Него, во кој џеб да ги ставам сите овие работи кога ќе сакам да ги влечкам наваму-натаму како што би правел со bluetooth звучниче?
   
  На Speedster, Скоти, smole и уште 4 други им се допаѓа ова.
 18. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  839
  329
  28 oктомври 2007
  За тоа што ти треба ќе си земеш некој Anker или сличен во таа класа наместо да фрлаш пари за JBL.
   
 19. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Анкерот е одличен, го имам слушнато кај колега и сум воодушевен како работи за тие пари.
   
  На Audiofil му/ѝ се допаѓа ова.
 20. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,281
  2,646
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Утре или задутре треба да ми стигне Tribit MaxSound Plus, ќе споделам импресии кога ќе го пробам.

  Sent from my S8+
   
  На Bravo и krema им се допаѓа ова.
 21. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  207
  317
  12 Декември 2015
  Машко
  Друже, ако тебе не ти се фрлаат пари за JBL, немој да фрлаш.

  Ама не убедувај луѓе дека не чини.
   
  Скоти, Oktar, Speedster и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,195
  7,112
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  А (сори за оф топик), овие донглиња од 250 ден. по продавнициве подржуваат Bluetooth Audio? За на пример на десктоп да го поврзам.
   
 23. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  839
  329
  28 oктомври 2007
  Не реков дека не чини туку чини многу повеќе пари отколку што може музика да ти даде за тие пари.Сега ме разбра?
   
  gOJDO, krema и на omegaRED им се допаѓа ова.
 24. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  207
  317
  12 Декември 2015
  Машко
  Не.
   
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 25. 123456

  123456
  On your way to fame

  969
  524
  12 Април 2013
  Машко
  Јас имам Jbl pulse 2, сега гледам нов модел извадиле страшно ме нервира кога се рекламираат свети вака онака водотпорен бил батерија трае толку, а нигде не пишува колку вати е звучникот, ни на душман не би му препорачал да земе jbl pulse2 па врз тоа да плати ебени 15.000 бона
   

Сподели

Вчитување...