1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорака за Bluetooth звучник

Дискусија во форумот 'Слушалки, звучници и аудио продукти' започната од omegaRED, 16 Февруари 2019.

1. omegaRED

omegaRED
    Unstoppable

2,281
    2,646
    13 Септември 2011
    Машко
    Проект менаџер
    Другарице (ха!) и другови!

Препорачајте Bluetooth звучник, до кај 50е, може да се зголеми до 65-70е ако вреди.

Не мора да е rugged, outdoor, water resistant и слично. Добро е да биде троа помоќен, секако добар звук, главно ќе се користи дома/канцеларија. Не сум аудиофил така да не очекувам детален, аналитички звук итн.

Имав можност да користам JBL GO2, и ми е ок, но сакам погласен/помоќен, на JBL-от јачината на звукот е на слично ниво како Xiaomi Mi Box Speaker, а би сакал да е малку помоќен.

Ако има да се купи локално, уште подобро, или пак ако некој има за продажба, shoot!

Поздрав

Sent from my S8+

2. DarthJe5us

DarthJe5us
    Practice makes perfect

1,464
    1,153
    2 Јануари 2012
    Машко
    На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
  3. skopje_mkd

skopje_mkd
    Gaining Experience

354
    188
    5 Февруари 2016
  4. DarthJe5us

DarthJe5us
    Practice makes perfect

1,464
    1,153
    2 Јануари 2012
    Машко
  5. omegaRED

omegaRED
    Unstoppable

2,281
    2,646
    13 Септември 2011
    Машко
    Проект менаџер
    Ги гледав Anker. Soundcore 2 и Soundcore Motion B се моментално меѓу посериозните опции.

Sent from my S8+

На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
  6. alek99

alek99
    Gaining Experience

449
    380
    28 Јануари 2008
    Машко
    Види го каналов, тука имаш тестови на многу уреди меѓу кои има и блутут звучки, од ефтини до скапи. Типацот има направено и одличен сајт за споредба, каде лесно се слуша разлика во кавалитет меѓу уредите. Можеби ќе се предомислиш да издвоиш и повеќе пари. Ако имаш време спореди некои од моделите на Denon Envaya, JBL Xtreme, B&O Beoplay, Vifa, Harman со поефтините.

На Deksa и omegaRED им се допаѓа ова.
  7. DarthJe5us

DarthJe5us
    Practice makes perfect

1,464
    1,153
    2 Јануари 2012
    Машко
    Пиши ако ги најдеш некаде поблиску од али :D

8. Aleksandar!

Aleksandar!
    Gaining Experience

531
    168
    29 Јули 2010
    Јбл флип 4, малку е над твојот буџет околу 100 евра во нептун, но има доста добар звук а и доста е гласен . Доколку е опција на старо мислам дека може да се најде до 50 евра по огласниците.

Испратено од SM-A530F преку IT.mk форум апликација

На Скоти и omegaRED им се допаѓа ова.
  9. Psycore

Psycore
    Gaining Experience

490
    438
    12 ноември 2013
    Јас користам JBL Flip 4 и сум многу задоволен, но таа опција ти е над буџет. За предлогот над мене на оглас да видиш, биди многу внимателен затоа што има ПРЕМНОГУ фејкови. Предходно корситев JBL Clip и од него бев доста задоволен за тие пари што го купив (под 30 евра негде).
    Oд Аnker користам ентри левел блутут слушалки за вежбање Soundbuds и бев многу пријатно изненаден за париете (25 евра). Така да би им дал на нив шанса ако купувам звучник.

На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
  10. cyberbaze

cyberbaze
    Gaining Experience

176
    142
    20 Јуни 2009
    Послушај ги овие над мене :)

Причекај (присобери) за Flip 4 и нема грешка :)

11. Bravo

Bravo
    Gaining Experience

207
    317
    12 Декември 2015
    Машко
    Користам JBL Clip 2. Секогаш кога ќе го пуштам сум изненаден каков звук дава толку мало звучниче. Само JBL.

12. gremlin

gremlin
    Practice makes perfect

2,266
    1,715
    18 oктомври 2009
    Машко
    IT
    SoundCore 2 ... два имам земено, топ е не мора ништо повеќе да дадеш за поскап звучник.

13. omegaRED

omegaRED
    Unstoppable

2,281
    2,646
    13 Септември 2011
    Машко
    Проект менаџер
    Најверојатно ќе земам Tribit MaxSound Plus. По линкот погоре, Oluv ептен го фалеше. Има малку mixed reviews на Amazon, главно неконзистентност помеѓу примероци и некои QA проблеми, но да се надеваме дека мојот нема да се погоди таков.

Sent from my S8+

На alek99 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Tose1991

Tose1991
    Intern

14
    9
    18 Април 2016
    Машко
    Другар би ти препорачал sony srs xb30 го имам веќе една година и сум презадоволен погласен е и од jbl charge 2 i 3. Дава многу квалитетен звук и држи доста батерија,еден од најдобрите звучници во својата класа само сто ти го надминува буџетот

15. Audiofil

Audiofil
    Gaining Experience

839
    329
    28 oктомври 2007
    Според мене JBL,Sony и се останато што чини над 30 долари е МНОГУ ПАРИ МАЛКУ МУЗИКА.За 50 евра ги купив oвие од една продавница за аудио опрема за кола карши познатата бурекџилница Милениум на главен булевар Метрополит Теодосиј Гологанов и сега чекам браќата Сашо и Душко да ми направат мали кутии за нив а во меѓувреме земав од али 2 x 50 декларирани а реални максимум 2 x 30 минијатурно појачало во D класа за околу 25 долари кое моментално е хит во светот и со ваква комбинација имам далеку подобар звук од било кој блутут звучник:
    T6C402
    US $19.04 32% OFF|2018 Latest Nobsound F900 Mini Bluetooth Digital Amplifier Hifi Stereo Home Audio Power AMP 50W+50W Black-in Amplifier from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

View: https://www.youtube.com/watch?v=EpvEvCcuknA

Misko6000, tomaso, neW1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
  16. krema

krema
    Professor

10,007
    9,644
    24 Јуни 2009
    Машко
    Мало ама техничарче.
    Како и да е комбинацијата е интересна, за малку пари многу музика.

17. P.Overdrive

P.Overdrive
    Gaining Experience

452
    495
    23 Јуни 2010
    Супер. Него, во кој џеб да ги ставам сите овие работи кога ќе сакам да ги влечкам наваму-натаму како што би правел со bluetooth звучниче?

На Speedster, Скоти, smole и уште 4 други им се допаѓа ова.
  18. Audiofil

Audiofil
    Gaining Experience

839
    329
    28 oктомври 2007
    За тоа што ти треба ќе си земеш некој Anker или сличен во таа класа наместо да фрлаш пари за JBL.

19. krema

krema
    Professor

10,007
    9,644
    24 Јуни 2009
    Машко
    Анкерот е одличен, го имам слушнато кај колега и сум воодушевен како работи за тие пари.

На Audiofil му/ѝ се допаѓа ова.
  20. omegaRED

omegaRED
    Unstoppable

2,281
    2,646
    13 Септември 2011
    Машко
    Проект менаџер
    Утре или задутре треба да ми стигне Tribit MaxSound Plus, ќе споделам импресии кога ќе го пробам.

Sent from my S8+

На Bravo и krema им се допаѓа ова.
  21. Bravo

Bravo
    Gaining Experience

207
    317
    12 Декември 2015
    Машко
    Друже, ако тебе не ти се фрлаат пари за JBL, немој да фрлаш.

Ама не убедувај луѓе дека не чини.

Скоти, Oktar, Speedster и на уште 1 им се допаѓа ова.
  22. ARMac

ARMac
    Орган

6,195
    7,112
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    А (сори за оф топик), овие донглиња од 250 ден. по продавнициве подржуваат Bluetooth Audio? За на пример на десктоп да го поврзам.

23. Audiofil

Audiofil
    Gaining Experience

839
    329
    28 oктомври 2007
    Не реков дека не чини туку чини многу повеќе пари отколку што може музика да ти даде за тие пари.Сега ме разбра?

gOJDO, krema и на omegaRED им се допаѓа ова.
  24. Bravo

Bravo
    Gaining Experience

207
    317
    12 Декември 2015
    Машко
    Не.

На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
  25. 123456

123456
    On your way to fame

969
    524
    12 Април 2013
    Машко
    Јас имам Jbl pulse 2, сега гледам нов модел извадиле страшно ме нервира кога се рекламираат свети вака онака водотпорен бил батерија трае толку, а нигде не пишува колку вати е звучникот, ни на душман не би му препорачал да земе jbl pulse2 па врз тоа да плати ебени 15.000 бона

Сподели

Вчитување...