1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за Bluetooth слушалка

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Astro, 9 Март 2014.

 1. Astro

  Astro
  Guru

  6,082
  8,384
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Дечки,

  Дајте препорака за Bluetooth слушалка.
  Услови кои МОРА да ги задоволи:
  - единечна да биде, не сакам од тие дуплите крупните. На едно уво ќе ја ставам :D
  - да се полни преку УСБ или пак едниот крај да биде УСБ да можам да ја полнам во кола или преку компјутер
  - покрај voice да може да го стрима и аудиото, на пример музика.

  Нешто ви паѓа на памет?
   
 2. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,950
  2,921
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Супер идеа и мене ми треба и ме интересира. Ајде идеи.
   
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,082
  8,384
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Самбади? Енибади?
   
 4. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,588
  5,113
  20 Април 2007
  Машко
  Мислам дека тоа што го бараш ке чини многу пари, а и знак прашање дали ке го најдеш кај нас.
  На времето се наоѓаа квалитетни блутут слушалки од реномирани производители, како Нокиа, Сони-Ериксон и слично. Се она друго што се продаваше беше со очаен квалитет и слабо држеше батерија. Најчесто овие се користеа само за ало ало, немаа усб конекција, туку минијатурно џекче за полнење, кое секако може да се адаптира и да се брцне во УСБ со цел да се полни.
  Ти мислам дека бараш нешто овакво:
  http://www.mobilefun.com/40236-jabr...&referer=PLA&gclid=CLrX4svKm70CFekBwwodHzAADg

  Мислам дека има и стриминг, баш она што ти го бараш :)
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,341
  3,004
  4 Септември 2008
  Мислам дека му го препорача најдобриот бренд за вакви работи. :-D

  Jabra исто имаат голем асортиман за бизнис потреби, јас користам на работа за VoIP. Кога ќе ги видиш ќе си речеш мали и вредат 100 денари, но квалитетот на звукот и микрофонот се чудо. Поготово опцијата на микрофонот да ја изолира околината околу тебе, соговорникот ништо да не слуша освен тебе дури и 50 души да седите во канцеларијата.

  Инаку кој ја отвори страницата доволно е да види кој им се партнери: Avaya, Alcatel-Lucent, Microsoft, IBM, Cisco и ред други....
   
 6. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  398
  197
  26 ноември 2008
  Машко
  Јас користам Nokia bh-100 и сум доста задоволен.
   
 7. Astro

  Astro
  Guru

  6,082
  8,384
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL

  Тоа го барам ама... WTF dude. $100 ебаго. Ќе си терам со слушалки на жица :(
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,588
  5,113
  20 Април 2007
  Машко
  Можда има и поефтини...Да бараме или како?
  Али поефтини од 25 евра со минимум такви карактеристики мислам дека нема да најдеме..
   
 9. gego

  gego
  Gaining Experience

  254
  264
  6 Декември 2009
  Машко
  Телекомуникациски Техничар
Слични теми
 1. Cevi
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  676
 2. Kapkata
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,217
 3. Fiasco
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  984
Вчитување...

Сподели

Вчитување...