1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака некоја за добар fm transmiter за во кола

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од Luxell, 16 Декември 2019.

 1. Luxell

  Luxell
  Intern

  223
  47
  7 Јули 2012
  Машко
  Препорака некоја за добар fm transmiter т.е. mp3 player за во кола,се што пробав до сега е фуш!?
  Како е покажан Roidmi?
   
 2. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  936
  1,114
  9 Јуни 2015
  Машко
 3. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  Земи си го Roidmi 3S-от. Елегантно изгледа и имаш 2 нормални порти за полнење.

  Ме служи втора година, ако не се лажам.
   
  Luxell, HardCorec и на Sharlovski им се допаѓа ова.
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,087
  4,486
  4 ноември 2013
  Машко
  +1
  Земај Roidmi, топ е. (Го користам во кола)
   
  На bxxxn и Luxell им се допаѓа ова.
 5. topic

  topic
  Intern

  33
  34
  29 ноември 2018
  На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,465
  1,910
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Доколку имаш aux во колата, зимај такво. Колку и да е добро тоа на FM трансмитер, ипак е FM трансмитер. Звукот е ден и ноќ.
  Лично го имам користено ова од SoundBot.

  Во спротивно препорачувам Roidmi.
  Првата верзија ја користев 1 година, презадоволен бев. Новите верзии верувам се подобрени.
   
  На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Luxell

  Luxell
  Intern

  223
  47
  7 Јули 2012
  Машко
  Дали Roidmi-те подржува репродукција од усб стик или мемориска?
   
 8. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  530
  168
  29 Јули 2010
  Не
  Испратено од SM-A530F преку IT.mk форум апликација
   
  На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  9,816
  9,505
  24 Јуни 2009
  Машко
  Генерално сите FM трансмитери имаат шум, некои помалку - некои повеќе.
   
  itstheigyg, DrMTR и на Luxell им се допаѓа ова.
 10. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,762
  844
  3 Март 2018
  да, фм предавател што има добар сигнал и нема шум кошта неколку илјади долари :D барај друга опција.
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Luxell

  Luxell
  Intern

  223
  47
  7 Јули 2012
  Машко
  Шо се ќезиш без потреба?
  Најдена е,секоја од предложените одговара.
   
 12. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  334
  283
  21 Мај 2017
  Машко
  roidmi-то има шум, не е нешто страшно ама има
   
 13. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,762
  844
  3 Март 2018
  Клај ги ќе видиш.
   
 14. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,992
  504
  14 Април 2007
  Машко
  земи си roidmi и не му ја мисли.
   
  На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...