1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака на џојстик за све PC/Xbox/PS3 и останато

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од kodos4UBK, 20 Февруари 2019.

 1. kodos4UBK

  kodos4UBK
  Intern

  26
  5
  17 Септември 2017
  агент,кодош ,ратен профитер
  колеги препоракана џојстик до 3000 денари кој е компатабилен за компјутер , сони и иксбокс па и останато . Гледам нешто има ама не ми праи кејф по сајтовиве , некој што има и користи и сподели искуство кој модел и слично фала унапред .
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kodos4UBK

  kodos4UBK
  Intern

  26
  5
  17 Септември 2017
  агент,кодош ,ратен профитер
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,635
  7,703
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да ама...

  На Xbox One не се упарува како оригинал него донглето треба да го убрцаш. Па после некад ги меша оригиналниот и тој на донгле. Или еден од нив нејќе да се спари па рестарт.

  И на ПС3 и ПЦ работи со тој донгле. Уствари тоа не е Wireless Receiver него го пријавува како жичан контролер само место жица комуницира со донглето на негов канал.

  Сепак тоа е најблиску што можеш да постигнеш а да биде компатибилен и на X ина ПЦ и на ПС3

  Сакав да кажам донглето ќе го шалташ на сите конзоли и пц
   
 4. kodos4UBK

  kodos4UBK
  Intern

  26
  5
  17 Септември 2017
  агент,кодош ,ратен профитер
  фала на инфо него ова моделов што го стаив би го препорачал , пошо не видов нешто многу на понуди речеси кај сите продавници . ?
   
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,635
  7,703
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Го има другар и мојот е за нијанса попрецизен, само молдингот е малце различен на копчињата. Мојот е
  US $23.67 26% OFF|2.4G Wireless Controller For Xbox One Console For PC For Android smartphone Gamepad Joystick-in Gamepads from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

  Стига за недела и пол. Ама ако не ти се чека и омегата е ок. И двата се далеку од оригинал Xbox One контролер да не се лажеме.
   
 6. kodos4UBK

  kodos4UBK
  Intern

  26
  5
  17 Септември 2017
  агент,кодош ,ратен профитер
  Да да сепаксе буџет искрено ќе го разгледам .
   
 7. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,725
  13,104
  2 Август 2012
  Машко
  Xbox 360 wireless или Xbox One
   
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,635
  7,703
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Е не работи 360 на оне, а ни на пс3 мислам исто и оне
   
 9. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,555
  4,917
  18 Септември 2013
  Машко
 10. kodos4UBK

  kodos4UBK
  Intern

  26
  5
  17 Септември 2017
  агент,кодош ,ратен профитер
  XBOX one i ps4
   
 11. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,822
  5,016
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  PS4 и PS3 џојстиците може да се користат и на xbox one и PC со usb wireless dongle-от. Мислам дека боље ти е да си купиш оригинал џојстиче отколку да даваш за поефтини алтернативи...Не знам, јас се фурам на ефтини џојситици, иако функционираат...
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  XBox One S блутут. Не сум го пробал на PS4 ама после повеќе контролери, на ова застанав и не мењам. Нема подобар џојпад на свјат.
   
 13. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,635
  7,703
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да стварно е врв ама со 4 мотори кога ќе се заиграм Forza horizon 4 за 4-5 дена ми летаат батерии ако не изгасам вибрации.

  Ама топ си е стварно. Штета еден имам а тој што го линкнав го земав за player 2 hehe
   
 14. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Еј, земи варта high energy тие што се поскапите ќе се окозиш од играње.
   
 15. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,635
  7,703
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јок не е до батериите сите ги имам пробано и вартата. До Форца е. Особено offroad кога возиш не престанува да тресе. Играј ја ја имаш на GamePass за беспари шо се вика.

  Другите игри си трае со месеци :)
   
  На dekomote му/ѝ се допаѓа ова.
 16. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Епа сеа :)

  Мислам дека има литиумски пакови за овие
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,635
  7,703
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не бе, гасам вибрации или играм со 360 контролерот тој има само 2 мотора. Или со оној што го линкнав горе има и литиумска батерија хаха.
   
 18. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,555
  4,917
  18 Септември 2013
  Машко
  Има на реклама 5 моментално за 2500 иксбокс уан џојстик од милета. На ибеј може валјда и за троа поевтино да се најдат. Се слагам дека е извонреден џојстик, малку е мал за големи раце само...
   
 19. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,725
  13,104
  2 Август 2012
  Машко
  Ме уби дрифт на 360-ката. Кажувај чаре
   
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,635
  7,703
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Од али нови стикчиња. Лесно се мењаат јас ги сменив што поскупи тоа подобро. Или од ибеј.

  Buy replacement analog stick xbox 360 and get free shipping on AliExpress.com  или од некој друг џојстик да извадиш. Ако е 6 пински треба да фаќа.
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 21. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,725
  13,104
  2 Август 2012
  Машко
  Од PS3 Dualshock пасуваат?

  Ти од кај ги зеде? Задоволен? Линк?
   
 22. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,635
  7,703
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Абе го нема тој продавач више. 2 земав 5 долари ги платив.

  Мислам дека пасуваат од дуалшок ама не сум 100% сигуриш.
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 23. kodos4UBK

  kodos4UBK
  Intern

  26
  5
  17 Септември 2017
  агент,кодош ,ратен профитер
  Па највероватно оригиналче ќе се земе наскоро или пак на MSI ми прави кејф исто .
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...