1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака на 18650 батерии за лаптоп

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од Boldozer, 28 Јануари 2017.

 1. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,412
  11,640
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Не ти требаат High Drain за лаптоп, а и мислам дека GearBest веќе не испорачува батерии до кај нас.

  Јас мислам овие или овие (не сум 100% сигурен), а и не знам дали електрониката (контролерот) треба да биде приспособена кон нив (да ги познава).

  Само што нема тракинг од кај нив, па понекогаш се губат пратките. :oops:
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...