• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака 22 инчен монитор

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,088
505
Потребен ми е 22 инчен екран, би се користел како втор екран за лаптопот, како главен екран за Office конфигурација и Raspberry Pi. Буџет околу 6.000-6.500 мкд. Најмногу би се користел за Office работа/сурфање/Youtube видеа, препорачливо би било со што повеќе HDMI приклучоци.
Најмногу ми одговара овој екран Anhoch PC Market Online - Monitor 22" GW2270H BenQ VA LED Eye-care 5ms 3000:1 VGA, 2xHDMI
Пред три дена го имаа за прв пат на залиха по подолго време, му ја покачија и малце цената, ама од вчера пак го снема.
Како замена го земам во предвид овој
Anhoch PC Market Online - Monitor 22" GW2270HM BenQ VA LED Eye-care 5ms 3000:1 VGA, DVI, HDMI, Speakers
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
854,887
Членови
29,643
Најнов член
Ecka99
На врв Дно