• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорачајте Видеофон - Baby Monitor

  • Ја почнал/а темата
  • #1

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
488
626
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Здраво дечки.
Каков Видеофон / Baby Monitor користите ?
Некоја препорака ?

Јас гледав и се мислам помеѓу:
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
236
121
Зошто не си земеш ип камера? Многу подобра слика и попрактично. Пред 2-3 години земав бејби монитор не утера ни една година се расипа.
 

Alex3

Intern
20 декември 2018
8
9
ако имаш вишок смартфон (андроид) се решава со апликација. јас користев WiFi Baby Monitor бесплатна верзија. на двата телефона (предавател/примач) ја инсталираш апликацијата, истата верзија и на двата. едниот телефон е кај бебето, другиот кај тебе, кога се случува нешто автоматски се активира и слушаш што има во другата соба, треба и двата смартфона да се поврзани на ист рутер. кај мене функционираше без проблем. платената верзија има и видео мониторинг, мониторинг преку mobile data не само преку WiFi и некои други опции, не ги знам сите зошто никогаш не платив, доволна ми беше бесплатната. има и еден куп други апликации за ова, сигурно има и за ајфон.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
488
626
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
ако имаш вишок смартфон (андроид) се решава со апликација. јас користев WiFi Baby Monitor бесплатна верзија. на двата телефона (предавател/примач) ја инсталираш апликацијата, истата верзија и на двата. едниот телефон е кај бебето, другиот кај тебе, кога се случува нешто автоматски се активира и слушаш што има во другата соба, треба и двата смартфона да се поврзани на ист рутер. кај мене функционираше без проблем. платената верзија има и видео мониторинг, мониторинг преку mobile data не само преку WiFi и некои други опции, не ги знам сите зошто никогаш не платив, доволна ми беше бесплатната. има и еден куп други апликации за ова, сигурно има и за ајфон.
Ти благодарам за препораката.
Ја земав Baby Cam
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,680
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно