1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте усб

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од kolesk, 4 Јануари 2017.

 1. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  Препорачајте ми усб,16г и 32г.Не пратам до толку кој е на врвот сега.Може да биде од тука ама гледам до странство се поевтини.И пишете уште неколку испробани страни од каде што сте нарачувале,пример:дх,геар,.Па ако е поефтино таму дајте линк да си нарачам.

  Благодарам. Колеск
   
 2. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,284
  933
  1 Јуни 2016
  Јас нема да ти препорачам USB, ами USB со мемориска во него :D Го купив некаде 280 денари од алиекспрес, 32ГБ (до душа сеа мемориската ја користам на мобилен) и си копирав на него со 20 MB, а од него со 75. Со класа 10 мемориска во него.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,054
  4,331
  28 oктомври 2008
  Зависи каква брзина очекуваш од USB-то. Последното што го земав е Sandisk 32GB USB 3.0 Можам да ти кажам дека ептен е брзо и цената му е прифатлива, има пет години гаранција.
   
  На ivan88, Daniel86, kolesk и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,636
  1,301
  13 Август 2009
  Машко
  Моа препорака е Sandisk UltraFit од тука или од TNT. Разликата е 100 денари и 1/2 недели за да стаса.
   
  На kolesk и Banjifiko им се допаѓа ова.
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,054
  4,331
  28 oктомври 2008
  Го имам и тоа, уште побрзо зверче е, ама пустото толку е мало, на неколку пати ми се има запикано, не можеш бре да го најдеш...:D
   
  boro1, kolesk и на goranzoran им се допаѓа ова.
 6. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
 7. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,636
  1,301
  13 Август 2009
  Машко
  Повеќе им верувам на Sandisk, подобро земи го ова ако сакаш поголемо.

  За линковите: копирај го линкот, напиши го текстот што сакаш да биде линк, селектирај го, и притисни на синџирчето ( Link иконката ) и кај URL направи пасте на линкот и притисни на внеси.
   
 8. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  Ќе видам до утре што како и порачувам.А има некоја разлика помеѓу:
  Твоето и моевоова ми фаќа око ама незнам дали е 3.0.
   
 9. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  194
  26 Мај 2007
  NoLifer
  sansisk ultra само не fit читав поради малите димензии прегрева многу многу прстите ги гори .
   
 10. architect

  architect
  Unstoppable

  1,961
  2,342
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  http://setec.mk/Computers-IT/USB-fl...-32GB-USB-30-HIGH-SPEED-Flash-Black-Blue26269
  еве тест од мене, од посоченото погоре
  Screenshot 2017-01-04 22.18.26.jpg
   
 11. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Пресуден фактор, ако моделот е без капаче не го зимај оти лесно може да го прекршиш незаштитено, ако има капаче исто не го зимај затоа што ќе го изгубиш капачето, заклучок земи го тоа што е со навлекување.
   
 12. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
 13. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  512
  535
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Би ти препорачал да не зимаш усб од ebay, aliexpress затоа што разликата во цена е 100-300 денари од нашите, а се изложуваш на 4 ризици.

  1. Да чекаш +-60 дена.
  2. Да ти стигне фалш производ со мемори лупови.
  3. Си ја комплицираш гаранцијата.
  4. Да не ти стигне ништо?!

  Испратено од SM-G928F преку IT.mk форум апликација
   
  olikomerc, PandaBomber и на ivan88 им се допаѓа ова.
 14. architect

  architect
  Unstoppable

  1,961
  2,342
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
 15. LaLi

  LaLi
  Gaining Experience

  322
  204
  3 Февруари 2010
  Машко
  Ako sakas TOP performansi samo Sandisk extremot najdobri perfomansi od site USB 3.0 ima i vo mk TNT mislam deka imase

  imam edno od 32 Giga za 1000 Denari koristeni pomalce od edna godina
  go prodavam zosto si kupiv od 64GB
  citaj na internet i ke vidis deka podobro od ova nema
  kupi si od kade bilo samo neka bide Sandisk Extreme ako sakas super brzi transferi
  nema ni kapace da se izgubi moza i testovi da ti pratam od dvata stikcinja da vidis
  poz

  [​IMG]
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,636
  1,301
  13 Август 2009
  Машко
  Многу пати имам порачувано од тој продавач ( courtesytrading ), затоа и го препорачувам често. Продава оригинална роба која стасува за 1 недела.
   
  На Oktar и Psycore им се допаѓа ова.
 17. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,656
  10,903
  23 oктомври 2012
  Машко

  Токму така!
   
 18. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  512
  535
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  upload_2017-1-5_19-18-2.png
  upload_2017-1-5_19-22-13.png
  На линкот што си го ставил е 660 денари, кај нас е 800.
  За мене лично не вреди за 140 денари разлика да го нарачувам од ebay.
  Aма тоа е мое мислење и начин на гледање на нештата.


  Едит: +110 денари достава треба да се плати и доаѓа исто како од кај нас.
   
  Lokvan, olikomerc, mviktors и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  889
  1,435
  12 Септември 2013
  Машко
 20. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,260
  1,310
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Препорака за Silicon Power усб-ињава. Душа му извадив на ова што го имам. 7-8 години го терам и уште работи без проблеми, како првиот ден кога е земано. Форматирано е сигурно преку 1К пати. Само што е 2.0 тогаш тоа и имаше.
  Го имам ова зеленово и е 8GB не 64 како од линков.
  Helios 101_ a USB 2.0 flash drive that features aluminum casing with anti-scratch and fingerprint-fr
  Untitled.png
   
 21. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  314
  270
  9 oктомври 2010
  Од 64 гига кај нас, 3.0+ ама не преценети, плиз препорачајте.
   
 22. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,443
  6,554
  27 Март 2014
  На MasteR_#0 и #samurai# им се допаѓа ова.
 23. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  314
  270
  9 oктомври 2010
  ^предност Скопје, ако воопшто има нешто вредно кај нас ;)
   
 24. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,443
  6,554
  27 Март 2014
  Тешко во ск да најдеш сандиск екстрим. само ибеј нарачка.
   
  На #samurai# му/ѝ се допаѓа ова.
 25. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,724
  2,355
  14 Декември 2010
  Машко
  Во TNT треба да го има 32GB моделот, прашај ги да не може да средат за 64GB.
   
  На #samurai# му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. toteto
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  4,404
 2. dimitars
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,177
 3. Дракула
  Одговори:
  60
  Прегледи:
  5,149
 4. Alexandar
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,419
 5. hebocig
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,323
Вчитување...

Сподели

Вчитување...