1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорачајте SmartWatch ili Fitness Bracelet

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Skorp, 23 Февруари 2017.

1. Skorp

Skorp
    Gaining Experience

354
    260
    25 Август 2016
    Машко
    Како што гласи насловот. Ми треба смарт саат или фитнес алка за мерење на потрошени калории, дистанца, отчукување на срце, sleep monitoring и да може да се поврзе со ИОС. Битно ми е да го има кај нас и да е квалитетно.

Фала однапред

2. Oktar

Oktar
    Epic

3,685
    10,986
    23 oктомври 2012
    Машко
    Кај нас како и секогаш изборот е тиња. Ако ти е за поврзување со иОС зашто тогаш не земеш ајВоч? Го користев кратко, ок си ја врши работата, ми се свиѓаше како работеше за таа намена. Ако ти треба за некој спорт и поголема точно, тогаш барај Гармин и Сунто. Сунто имаш некои модели во Скаут и генерално се поефтини од Гарминот.

На bxxxn и Skorp им се допаѓа ова.
  3. Skorp

Skorp
    Gaining Experience

354
    260
    25 Август 2016
    Машко
    Скап ми е Ивочот. Иначе, видов во скаут, само за срцеви отчукувања е алката, за ништо друго.Други продавници незнам кај што би можело да има затоа и прашав на форумов. Фала како и да е.

4. Oktar

Oktar
    Epic

3,685
    10,986
    23 oктомври 2012
    Машко
    Абе јас мислев бараш нешто убаво, точно и корисно. Ако нештото немора да ги исполни овие услови, тогаш нарачај си некој бенд од гиарбест. Или јас ке ти го продадам мојот Ми бенд. Ама генерално, нема да ти врши убава работа. Ако ти е за посериозен мониторинг тогаш мораш да го одврзеш кесето, ако ти е онака само, земи било кој бенд и тоа е тоа.

5. Skorp

Skorp
    Gaining Experience

354
    260
    25 Август 2016
    Машко
    Ако има до 200 евра нешто точно и корисно, ондак супер... ако не - барам нешто за парите што е најдобро.

6. Pilsator

Pilsator
    Gaining Experience

429
    114
    15 Мај 2012
    Машко
    На Oktar и neW1 им се допаѓа ова.
  7. Balanar

Balanar
    Баниран/a

1,066
    1,162
    6 Декември 2016
    Машко
    Bump.

Некој да препорача евтина варијанта, до 30-40$, со вграден ГПС и дисплеј. За поврзување со Андроид. Ми треба претежно за трчање, џогирање...

8. Zippo

Zippo
    On your way to fame

806
    708
    22 oктомври 2014
    Data Analyst
    На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sharlovski

Sharlovski
    Unstoppable

1,131
    2,573
    28 Јануари 2017
    Машко
    Ако ти е цело време поврзан на блутут, добиваш добар број на повици/нотификации и ако те информира за сите, тогаш батеријата без користење на GPS е повеќе кон 25 дена. Го имам веќе 3-4 месеци и е одличен за парите. Асистентот за спиење си ја брка работата и кога ќе насети дека ќе заспиеш, тогаш поинтензивно го мери пулсот. GPSот знае да е напати малку спор додека се конектира (не повеќе од минута).

bxxxn, Balanar и на Zippo им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...