1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте SmartWatch ili Fitness Bracelet

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Skorp, 23 Февруари 2017.

 1. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  354
  260
  25 Август 2016
  Машко
  Како што гласи насловот. Ми треба смарт саат или фитнес алка за мерење на потрошени калории, дистанца, отчукување на срце, sleep monitoring и да може да се поврзе со ИОС. Битно ми е да го има кај нас и да е квалитетно.

  Фала однапред
   
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,685
  10,986
  23 oктомври 2012
  Машко
  Кај нас како и секогаш изборот е тиња. Ако ти е за поврзување со иОС зашто тогаш не земеш ајВоч? Го користев кратко, ок си ја врши работата, ми се свиѓаше како работеше за таа намена. Ако ти треба за некој спорт и поголема точно, тогаш барај Гармин и Сунто. Сунто имаш некои модели во Скаут и генерално се поефтини од Гарминот.
   
  На bxxxn и Skorp им се допаѓа ова.
 3. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  354
  260
  25 Август 2016
  Машко
  Скап ми е Ивочот. Иначе, видов во скаут, само за срцеви отчукувања е алката, за ништо друго.Други продавници незнам кај што би можело да има затоа и прашав на форумов. Фала како и да е.
   
 4. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,685
  10,986
  23 oктомври 2012
  Машко
  Абе јас мислев бараш нешто убаво, точно и корисно. Ако нештото немора да ги исполни овие услови, тогаш нарачај си некој бенд од гиарбест. Или јас ке ти го продадам мојот Ми бенд. Ама генерално, нема да ти врши убава работа. Ако ти е за посериозен мониторинг тогаш мораш да го одврзеш кесето, ако ти е онака само, земи било кој бенд и тоа е тоа.
   
 5. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  354
  260
  25 Август 2016
  Машко
  Ако има до 200 евра нешто точно и корисно, ондак супер... ако не - барам нешто за парите што е најдобро.
   
 6. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  429
  114
  15 Мај 2012
  Машко
  На Oktar и neW1 им се допаѓа ова.
 7. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Bump.

  Некој да препорача евтина варијанта, до 30-40$, со вграден ГПС и дисплеј. За поврзување со Андроид. Ми треба претежно за трчање, џогирање...
   
 8. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,131
  2,573
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ако ти е цело време поврзан на блутут, добиваш добар број на повици/нотификации и ако те информира за сите, тогаш батеријата без користење на GPS е повеќе кон 25 дена. Го имам веќе 3-4 месеци и е одличен за парите. Асистентот за спиење си ја брка работата и кога ќе насети дека ќе заспиеш, тогаш поинтензивно го мери пулсот. GPSот знае да е напати малку спор додека се конектира (не повеќе од минута).
   
  bxxxn, Balanar и на Zippo им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...