• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорачајте слична игра на Battlefield 2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Кажете некоја игра слична на Battlefield 2 со сличен гејмплеј, и пред се да биде реална, во денешно време да биде и да има солидна графика... :bravo:
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
932
912
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
Edinstveno COD4 da ja igras na Capture the flag. Mene ovoj mod mi e najjak oti za razlika od deatmach ili team deatmach treba malce taktika da se koristi i da se raboti so teammates.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Не ми треба COD4 ни мод од Half Life 2. Тоа што ми треба е назначено горе. Ми треба игра што ќе имаш добро бојно поле и слично и да не е со мисии... Да има возење со авиони, хелихоптери, тенкови и слично, и пред се да е реална. Но и сите други препораки се добредојдени...
ЕДИТ: Неможам да се замарам со Steam акаунт пошто ја немам HL купено оргинално...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,059
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно