• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорачајте некоја книга за VB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Da ne znajte nekoj kniga za Visual Basic 6, dobra. Ako znajte nekoja dalte link ili ke vidime so ke prajme:)).

Ako ne barem kazete samo naslov pa jas ke se macam posle.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Еве ти неколку интересни линкови, па ти разгледај. ;)
http://msdn2.microsoft.com/en-us/vbrun/ms788235.aspx
http://ebaka.blogspot.com/2007/12/professional-visual-basic-6-web.html
http://www.programmingtutorials.com/vb6.aspx
http://www.bigwebmaster.com/3127.html
http://avaxsphere.com/ebooks/introducingvb2005fordev.html

Се надевам дека ќе најдеш нешто интерсено на линковите. Поздрав!:bye1:

П.С. Горните книги се на Англиски! Се надевам дека не е проблем јазикот. :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,923
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно