1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте ми некој добар Екстерен ХДД

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Can4sta, 7 Февруари 2014.

 1. Can4sta

  Can4sta
  Gaining Experience

  312
  337
  19 Јануари 2008
  Поз!


  Може да ми препорачите некој добар екстерен диск, буџет имам накај 4000-4500 најмногу, може и некој поефтин.

  Пред се мислам да го користам како некој вид бекап, за некои ствари што мислам дека ми се потребни.

  чао.
   
 2. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,563
  3,480
  11 Декември 2008
  Машко
 3. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,834
  5,013
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Јас имам одличо искуство со Toshiba (usb 3.0) екстерни дискови, не поседувам, ама клиенти што носеле материјал, сум импортирал, едитирал директно на нив, екстра брзи и стабилни дискови...не ги дискредитирам останатите, но Toshiba ми останале во сеќавање :)
   
  На Can4sta му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...