1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте кулер за Ryzen 2600

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Astro, 5 Септември 2019.

 1. toplel

  toplel
  On your way to fame

  596
  669
  18 Август 2016
  Машко
  Gammaxx GT или Cooler Master Hyper 212 Black Edition би ти завршиле работа.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 2. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,754
  9,465
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Земав Gammax 400 GTE ама мислам да го вратам да земам Lucifer K2 за 700 денари доплата. Што знам, ми изгледа многу поиспеглан на дното и е погоден за lapping.

  Што викате за идејава?
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,754
  9,465
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Баталив идејата за луцифер и земав Gammax GTE и го наместив. Ставив паста Coolermaster Mastergel PRO.

  Со AMD Stock Stealth кулерот, под оптеретување со AIDA64, после 3-4 минути оптеретување процесорот качуваше 81 степен а VRM-от 46 степени.

  Со Deepcool Gammax GTE под истото оптеретување, после 10 минути оптеретуваење процесорот качи 62 степени а VRM-от 44 степени и RPM 1300 вртежи и 76w потрошувачка на струја од страна на процесорот.

  Со Prime95 тест Small FFTs процесорот качи 66 степени, VRM-от 50 степени при 85w потрошувачка на струја на процесорот.
   
  gOJDO, shooter, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  305
  1 Мај 2008
  Со здравје да си го ладиш.
   
  На gOJDO и Astro им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Mark0s
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  595
 2. gamon
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  1,722
 3. Saso PC

  Продадено AMD Ryzen 5 2600

  Saso PC, 25 Март 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  898
 4. rippermkd

  Менувам ryzen5 2600 za 2700/x

  Одговори:
  2
  Прегледи:
  456
 5. rippermkd

  Продадено Konfiguracija

  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,140
Вчитување...

Сподели

Вчитување...