1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорачајте компактно фотоапаратче

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од тотето, 25 ноември 2012.

1. Bane

Bane
    Gaining Experience

188
    162
    11 Септември 2011
    Машко
    http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Pr....html#tab-ProductDetail-ProductTabs-TechSpecs

По враќање на ддвто доколку би го купил апаратов од Грција би ме коштал околу 12.000ден.
    значи заинтересиран сум за апаратов најмногу поради следниве карактеристики:
    f/1.8
    24mm wide-angle
    компактен
    екран 921к
    CMOS сензор.

сличен е и како Canon s95/100/110, olympus xz-1, итн..само што е далеку поефтин. (мана му било што немал raw) иако тоа мене не ми е битно.
    Ве молам за ваши мислења.

P.S доколку не би бил заинтересиран за овој апарат би го купил Canon powershot sx240 hs заради компактноста и големиот зум.

2. Bozter

Bozter
    Баниран/a

1,399
    662
    24 oктомври 2011
    Машко
    искрено, не би одел со овие фотоапарати. Би купил или DSLR или некој за 100 евра.

овие ваквите ми се некако неисплатливи :/

3. Bane

Bane
    Gaining Experience

188
    162
    11 Септември 2011
    Машко
    сакам да биде компактен..да го носам со мене секогаш или скоро секогаш :) затоа отпаѓа DSLR.

На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
  4. viksa86

viksa86
    On your way to fame

837
    805
    22 Април 2011
    Машко
    На MartinK_2 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...