1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте компактно фотоапаратче

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од тотето, 25 ноември 2012.

 1. Bane

  Bane
  Gaining Experience

  188
  162
  11 Септември 2011
  Машко
  http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Pr....html#tab-ProductDetail-ProductTabs-TechSpecs

  По враќање на ддвто доколку би го купил апаратов од Грција би ме коштал околу 12.000ден.
  значи заинтересиран сум за апаратов најмногу поради следниве карактеристики:
  f/1.8
  24mm wide-angle
  компактен
  екран 921к
  CMOS сензор.

  сличен е и како Canon s95/100/110, olympus xz-1, итн..само што е далеку поефтин. (мана му било што немал raw) иако тоа мене не ми е битно.
  Ве молам за ваши мислења.

  P.S доколку не би бил заинтересиран за овој апарат би го купил Canon powershot sx240 hs заради компактноста и големиот зум.
   
 2. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  искрено, не би одел со овие фотоапарати. Би купил или DSLR или некој за 100 евра.

  овие ваквите ми се некако неисплатливи :/
   
 3. Bane

  Bane
  Gaining Experience

  188
  162
  11 Септември 2011
  Машко
  сакам да биде компактен..да го носам со мене секогаш или скоро секогаш :) затоа отпаѓа DSLR.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 4. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  837
  805
  22 Април 2011
  Машко
  На MartinK_2 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...