1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте книга за c

Дискусија во форумот 'C // C++' започната од kolesk, 19 Септември 2019.

 1. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  118
  96
  6 Февруари 2016
  Машко
  Препорачајте книга за Ц програмски јазик.
  Тотален почетник/аматер. Од програми спуштив codeblocks.
  Од "поискусни" програмери добив препорака за lcc компајлер, да го спуштам него тогаш?
   
 2. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,177
  643
  12 Април 2017
  Машко
  Книга? Што ќе ти е книга?

  Online Courses - Anytime, Anywhere | Udemy
   
  На kolesk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  118
  96
  6 Февруари 2016
  Машко
  Изумив на тоа. Ти благодарам.
   
  На Futurelakimens му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,177
  643
  12 Април 2017
  Машко
  Може да видиш и на Почетна. Моментално има мерка за напредни ИТ вештини, али нема за Ц.
   
  На kolesk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Shadoww

  Shadoww
  Intern

  5
  1
  25 ноември 2017
  Машко
  Некои добри бесплатни курвери има ли? Барем за базата на C?
   
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,177
  643
  12 Април 2017
  Машко
  C Programming Tutorials - YouTube
   
  На Shadoww му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Shadoww

  Shadoww
  Intern

  5
  1
  25 ноември 2017
  Машко
Слични теми
 1. vik
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,671
 2. maximilian
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  3,610
 3. Alexandar
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,507
 4. dimitars
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,870
 5. comakot
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  576
Вчитување...

Сподели

Вчитување...