• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорачајте јава веб-сајтови.

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,687
343
Знаете добар јава сајт? Бесплатни кодови?
Напишете го тука.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

Megatron

Intern
18 април 2007
146
4
pa da vi kazam pravo dosta imam nauceno od primerite so se na stranata :))
ima se i sesto

Java Tutorials
Book Reviews
Java SE Tips
Java ME Tips
Java EE Tips
Other API Tips
Java Applications
Java Libraries
Java Games

ne e malce :)))
 

Gogi

Intern
1 април 2009
18
1
Java se koristi isto taka i za pravenje web strani ili najveke za programi?
Ili drugi se koristat taka poubavo za pravenje web strani?
Fala.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
32
Најголема корист наоѓа за изработка на веб апликации. Но покрај тоа се користи и за десктоп апликации и апликации за мобилни телефони.
 

ChemicalAngel

Gaining Experience
24 ноември 2008
819
228
Исто така се користи и за Embedded system-и за што cpp луѓето ќе речат нема шанси. Еве го линкот за страницата каде може да најдете повеќе
http://www.k-embedded-java.com/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,095
Мислења
877,528
Членови
30,691
Најнов член
JanaJanuska
На врв Дно