• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорачајте јава веб-сајтови.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
344
Знаете добар јава сајт? Бесплатни кодови?
Напишете го тука.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Sun?

Доста големо community имаат...
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Najbolje mesto za Java ;) U princip bilo kakvo prasanje da imas okolu java, 99.999% e deka veke e postaveno i odgovoreno vamu.
Знам... најчесто кога ќе почнам да флам exceptions на велико одам таму и обавеэно веќе има одговор на прашањето... :bravo:
 

Megatron

Intern
18 април 2007
146
4
pa da vi kazam pravo dosta imam nauceno od primerite so se na stranata :))
ima se i sesto

Java Tutorials
Book Reviews
Java SE Tips
Java ME Tips
Java EE Tips
Other API Tips
Java Applications
Java Libraries
Java Games

ne e malce :)))
 

Gogi

Intern
1 април 2009
18
1
Java se koristi isto taka i za pravenje web strani ili najveke za programi?
Ili drugi se koristat taka poubavo za pravenje web strani?
Fala.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Најголема корист наоѓа за изработка на веб апликации. Но покрај тоа се користи и за десктоп апликации и апликации за мобилни телефони.
 

ChemicalAngel

Gaining Experience
24 ноември 2008
812
222
Исто така се користи и за Embedded system-и за што cpp луѓето ќе речат нема шанси. Еве го линкот за страницата каде може да најдете повеќе
http://www.k-embedded-java.com/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,815
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно