Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорачајте IPTV

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1.241
679
Skopje
despotovikj's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X + AMD Ryzen Wraith Prism RGB
Motherboard
ASUS TUF GAMING ATX B550-PLUS
Storage
500GB Samsung 980 NVMe M.2 + ADATA LEGEND 710 512GB
PSU
CoolerMaster Elite V3 500W
RAM
x2 Kingston 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM FURY Beast RGB
Video card
GeForce® GTX 1660 SUPER™ OC 6G
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool CC560 Black
Mouse
ASUS ROG Strix Impact II Wireless
Keyboard
AOC GK500 Gaming Full RGB Mechanical Keyboard
Audio
AOC GH300 USB Gaming Headset
Monitor
AOC Gaming Monitor 24G2SAE 1080p/VA/165 Hz
OS
Windows 11 PRO
Replay TV од КДС Кабелнет, за 699 денари имаш 200+ тв канали, ова е телевизија од оператор. Друга од легален тука е Move TV од MTEL со цени од 199 денари до 399 денари месечно. A1 Xplore TV со цени од 199, 299 и 699 денари.
Од друго место можеш да пробаш со Rokkr да видиш, имаш можност да гледаш бесплатно некое време во текот на денот, за повеќе се плаќа некаде 3.99 е месечно.
Мислев на iptv претплати, не овие локалниве со договорни обврски по 2год.
 
Последна промена:
18 септември 2020
576
489
Македонија
Мислев на iptv претплати, не овие локалниве со договорни обврски по 2год.
На А1 ти е без договор, постпејд број или комбо бокс и можеш да активираш и деактивираш кога сакаш
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
319
259
Здраво на сите,

Дали би можел да добијам сугестии за IPTV. А може и нешто слично од нашиве провајдери. Целта ми е повеќе Телевизори во една куќа да ги имаат истите канали. Знам дека скоро сите IPTV се само за 1 телевизор, доколку сакаш 2, треба да си купиш уште еден акаунт.
 
18 септември 2020
576
489
Македонија
Здраво на сите,

Дали би можел да добијам сугестии за IPTV. А може и нешто слично од нашиве провајдери. Целта ми е повеќе Телевизори во една куќа да ги имаат истите канали. Знам дека скоро сите IPTV се само за 1 телевизор, доколку сакаш 2, треба да си купиш уште еден акаунт.
Во МТЕЛ можеш да земеш дополнителен андроид тв бокс кој што се доплаќа 99 ден./месечно. Цените им се 199, 299 и 399 денари/месечно, при што на најскапиот логично имаш најмногу канали меќу кои и ХБО.
Во А1 можеш да поврзиш до 5 уреди истовремено (со верификуван андроид), само што направија многу скап пакет од 699 денари за 200+Тв канали, а порано со 110+ им беше 299 ден - тој е сега со 60 канали само.
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
319
259
Во МТЕЛ можеш да земеш дополнителен андроид тв бокс кој што се доплаќа 99 ден./месечно. Цените им се 199, 299 и 399 денари/месечно, при што на најскапиот логично имаш најмногу канали меќу кои и ХБО.
Во А1 можеш да поврзиш до 5 уреди истовремено (со верификуван андроид), само што направија многу скап пакет од 699 денари за 200+Тв канали, а порано со 110+ им беше 299 ден - тој е сега со 60 канали само.
Фала ти, ќе разгледам.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.854
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

toshex

the fool
18 септември 2013
6.403
7.988
Мелмак
Ја од овој на ФБ шо купив пред некое време сум задоволен. Без проблем стримам спорт за што и го земав а најдов дека е супер и за некои канали шо ги има каде има цело време филмови за онака рандом да врти некој филм коа сакаш.

Е сега видов од скриншоти шо ми ги пушти дека користи нешто шо се вика bqpanel.com за да ми издаде user и pass, а серверот е line.lion-ott.com

Така шо веројатно е reseller на вакво нешто:


Не знам дали и колку е исплатливо да можеби се собереме на форумов да купиме еден reseller акаунт за Х корисници, овде човеков наплаќа 1500 годишно можеби со риселер акаунт без да имаме профит ќе биде поевтино по човек.
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.128
727
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Ја од овој на ФБ шо купив пред некое време сум задоволен. Без проблем стримам спорт за што и го земав а најдов дека е супер и за некои канали шо ги има каде има цело време филмови за онака рандом да врти некој филм коа сакаш.

Е сега видов од скриншоти шо ми ги пушти дека користи нешто шо се вика bqpanel.com за да ми издаде user и pass, а серверот е line.lion-ott.com

Така шо веројатно е reseller на вакво нешто:


Не знам дали и колку е исплатливо да можеби се собереме на форумов да купиме еден reseller акаунт за Х корисници, овде човеков наплаќа 1500 годишно можеби со риселер акаунт без да имаме профит ќе биде поевтино по човек.
Му напишав и на членот... имам пристап и останати кредити на овој панел, ако има заинтересирани може да пуштам тест да се проба и да договориме сума за цела година или слично.
 

Ts011

On your way to fame
31 март 2020
955
546
Му напишав и на членот... имам пристап и останати кредити на овој панел, ако има заинтересирани може да пуштам тест да се проба и да договориме сума за цела година или слично.
Moze da probame.?ili da pisuvame direkt tamu .?gledam ima whats app komunikacija, telefon i po email
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
319
259
Не знам дали и колку е исплатливо да можеби се собереме на форумов да купиме еден reseller акаунт за Х корисници, овде човеков наплаќа 1500 годишно можеби со риселер акаунт без да имаме профит ќе биде поевтино по човек.
+1 , @Антониј.К пушти детали тука или во ПП, дека мислеш
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.821
4.489
Ја од овој на ФБ шо купив пред некое време сум задоволен. Без проблем стримам спорт за што и го земав а најдов дека е супер и за некои канали шо ги има каде има цело време филмови за онака рандом да врти некој филм коа сакаш.

Е сега видов од скриншоти шо ми ги пушти дека користи нешто шо се вика bqpanel.com за да ми издаде user и pass, а серверот е line.lion-ott.com

Така шо веројатно е reseller на вакво нешто:


Не знам дали и колку е исплатливо да можеби се собереме на форумов да купиме еден reseller акаунт за Х корисници, овде човеков наплаќа 1500 годишно можеби со риселер акаунт без да имаме профит ќе биде поевтино по човек.
1500 не е многу пари. Саглам IPTV иде од 4800 ден па нагоре за година.
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.128
727
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
1500 не е многу пари. Саглам IPTV иде од 4800 ден па нагоре за година.
Имаш и таква, и таква листа... јас викам кој што сака.
До сега со ефтинава, стварно немало поплаки, дури и јас ја користам.
Е сега поскапите имаат побогат избор на канали и видеотека како и функционалности... но, на оној кој му треба повремено да гледа е сосема пристоен избор.
 

theee

Gaining Experience
19 декември 2012
104
109
theee's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 @ 3.60GHz
Motherboard
Gigabyte B360M H
Storage
Samsung SSD 860 EVO 250GB
PSU
500W Deepcool DN500
RAM
2x GB DDR4 2400MHZ HYPER X
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Mouse
ASUS Cerberus
Keyboard
Genesis RX39
Ги гледав двете утакмици од европсково досега преку proskytv

Мењав канали на полувреме. МРТ1, Арена, ХРТ 2 и британската ИТВ. Не закочи ниту еднаш.
 

PanceB

Intern
31 октомври 2018
14
11
Другарче мое се занимава со тоа, е сега јас користам преку него iptv и до сега не сум имал никаков проблем. Има 12 илјади канали , 10 илјади филмови и повеќе од 7 илјади серии.
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4.807
3.723
Ако е заинтересиран некој за екстра средени пакети, нека пише во порака, имам и тест ден-два.
 

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
276
68
Proskytv се доста ок и стабилни, овие по Алиекспрес и сл. не ми се допаѓаат во главно големи и несредени листи општо ги одбегнувам.
 

almostanangwl

Intern
13 август 2012
32
7
Долго време се мислам да пишам, од причина што сум тотален лаик во однос на сето ова со iptv и не сакам да бидам смешен.

Користиме Телекабел дома за интернет и телевизија. Хаос е, особено интернетот-цело време ни викаат дека е до нас, а нема врска. Во однос на канали и друго-знаете, нема што да пишувам.
Немаме смарт телевизори, имаме обични рамни, два. Дали тоа значи дека за секој ТВ треба да имам апаратче или, пак, постои опција со едно да се гледа на два уреди?

Сакам да купам уред за iptv или како тоа веќе оди, но стварно не знам кај да почнам да барам. На фб ми излегуваа едно време, ама читав тука дека многу лесно може човек да се зезне, и тоа не само пари да си фрли, туку и нешто вируси а у во софтверите...
Затоа, замолувам за помош.

Искрено, најважно ни е да ги имаме нашиве, национални канали, и балканските (српските национални канали, хрватски, словенечки...).

Ако има некој волја да ми помогне, замолувам да ми пише приватна порака и да ме упати.

Фала ви!

Едит: Добредојдени се и сугестии во однос на тоа на кој оператор да се преместам за да имам нормален интернет (не мора профи брзина). М-Тел ми е океј со пакетите за телевизија ама, од друга страна, многу се ограничени со интернетот (немаат опција за неограничен сообраќај).
 
18 септември 2020
576
489
Македонија
Долго време се мислам да пишам, од причина што сум тотален лаик во однос на сето ова со iptv и не сакам да бидам смешен.

Користиме Телекабел дома за интернет и телевизија. Хаос е, особено интернетот-цело време ни викаат дека е до нас, а нема врска. Во однос на канали и друго-знаете, нема што да пишувам.
Немаме смарт телевизори, имаме обични рамни, два. Дали тоа значи дека за секој ТВ треба да имам апаратче или, пак, постои опција со едно да се гледа на два уреди?

Сакам да купам уред за iptv или како тоа веќе оди, но стварно не знам кај да почнам да барам. На фб ми излегуваа едно време, ама читав тука дека многу лесно може човек да се зезне, и тоа не само пари да си фрли, туку и нешто вируси а у во софтверите...
Затоа, замолувам за помош.

Искрено, најважно ни е да ги имаме нашиве, национални канали, и балканските (српските национални канали, хрватски, словенечки...).

Ако има некој волја да ми помогне, замолувам да ми пише приватна порака и да ме упати.

Фала ви!

Едит: Добредојдени се и сугестии во однос на тоа на кој оператор да се преместам за да имам нормален интернет (не мора профи брзина). М-Тел ми е океј со пакетите за телевизија ама, од друга страна, многу се ограничени со интернетот (немаат опција за неограничен сообраќај).
Телекабел имаат неограничен оптички интернет.
Друг оператор со стабилен интернет е Телеком, не би требало на М пакетот да надминиш 2ТВ кои 3ТВ со активна е - сметка.
А1 и тие се добри, ако има покривање кај тебе со кабел можеш од кај нив да земеш интернет.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.300
Мислења
978.072
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно