Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорачајте IPTV

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.904
1.452
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
@123456 кој иптв провајдер има листа со 10000 и сите да ги отвара , квалитетот на сликата е стакло за разлика од другиве до сега имам потрошено еден куп пари на разни иптв провајдери. Епа брат нема евтино и се да отвара наеднаш 10000 канали. Т.е не постои ип провајдер што може сите стримови да работат.

кој бара сите 10к да работат, кај се нашите канали пример освен мрт1-5 што ги видов ?
 
Последна промена:

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.017
249
Го тестирав три пати Prosky и супер е. Единствено македонските канали не се сите и тие што ги има не се во една категорија ставени туку раштркани. Ја немаше Алфа им пишав мејл и утредента ми пишаа дека ја додале и интересно е што можеш на македонски да ги контактираш. Ми пишаа дека ќе додаваат и повеќе македонски канали во блиска иднина.

Кај Prosky ми се допадна што го имаат оној Premier League канал што го имаат Tелеком Србија. Лошо е што купениот еден акаунт важи за користење на еден тв или бокс уред. За повеќе користења ќе треба да се купат повеќе акаунти а така нормално дека ќе ти испадне цената повисока.
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.815
4.482
Дали некој од овие сервиси има премотување на TV барем до 24ч уназад? Movies on deman?

Рапид (iptv.community) има и едно и друго.

24h rewind има на некои US UK канали, и кај мене на Formuler Z8 работи.
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.121
727
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Дали некој од овие сервиси има премотување на TV барем до 24ч уназад? Movies on deman?

Рапид (iptv.community) има и едно и друго.

24h rewind има на некои US UK канали, и кај мене на Formuler Z8 работи.
Има тирекс. Дури и на некои македонски има.
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
1.089
974
На линкот погоре од Али баба прати им порака.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
1.089
974
Преку Alibaba , сега ми пратија линк, е сега контактирајте си и побарајте тест, мислам дека на Trex трае само два саати, препорачувам TiVimate како плеер, еднаш се плаќа lifetime некои 30 долари и може да се користи макс на пет уреди.
Мислев на овој линк

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.121
727
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
1.089
974
Да, дефинитивно не е тирекс тоа што нудат.
Едно е лион, друго е тирекс.
Баш со членот зборевме и провериме.
Не знаете да се пазарите
a7321c57830050f7e0ce68ac3f446caa.jpg


Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.121
727
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.904
1.452
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
од тука па друг им е серверот имаше 27.000 канали со 285400 филма плус серии не видов колку се, серверот им се вика

1717156500020.png
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.058
1.956
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Тестирав тој горе и не работи со Трекс апликацијата што е (црната со X), само тој http://line.protv.cc што ми беше пратен на Whatsapp си работеше на таа апликација. Ќе земам деновиве од @Антониј.К IPTV наше дете е :)
 

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1.235
674
Skopje
despotovikj's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X + AMD Ryzen Wraith Prism RGB
Motherboard
ASUS TUF GAMING ATX B550-PLUS
Storage
500GB Samsung 980 NVMe M.2 + ADATA LEGEND 710 512GB
PSU
CoolerMaster Elite V3 500W
RAM
x2 Kingston 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM FURY Beast RGB
Video card
GeForce® GTX 1660 SUPER™ OC 6G
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool CC560 Black
Mouse
ASUS ROG Strix Impact II Wireless
Keyboard
AOC GK500 Gaming Full RGB Mechanical Keyboard
Audio
AOC GH300 USB Gaming Headset
Monitor
AOC Gaming Monitor 24G2SAE 1080p/VA/165 Hz
OS
Windows 11 PRO
Која претплата препорачувате да се земе сега за европско првенство ?
 
18 септември 2020
523
410
Македонија
Која претплата препорачувате да се земе сега за европско првенство ?
Replay TV од КДС Кабелнет, за 699 денари имаш 200+ тв канали, ова е телевизија од оператор. Друга од легален тука е Move TV од MTEL со цени од 199 денари до 399 денари месечно. A1 Xplore TV со цени од 199, 299 и 699 денари.
Од друго место можеш да пробаш со Rokkr да видиш, имаш можност да гледаш бесплатно некое време во текот на денот, за повеќе се плаќа некаде 3.99 е месечно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.791
Членови
35.418
Најнов член
svetlanatanevska
На врв Дно