Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорачајте IPTV

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.017
249
Ја пратам темава одвреме на време и читам што се пишува, сум активен. Е сега јас никогаш не сум платил IPTV листа а читам луѓе го препорсчуваат или земале од proskytv.net

Oној пакет Lifetime account има ли некакви ограничувања лимит на колку уреди може да се користи?

Друго што сакам да прашам е како оди плаќањето?

И трето ако може некој да ми прати точна листа на каналите. Ме интересира што точно има од ЕxYu канали и македонски канали. Еднаш имав земено тест ама искрен да бидам сум заборавил што точно имаше од тв канали.
 

MacRazor

Gaining Experience
15 ноември 2017
210
113
Скапо многу, кој плаќа ова. Наместо да се дангуби ма MW3 ili FM24 нека научат луѓево нешто поучно со златен или сребрен bullet!
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
1.089
974
Ја пратам темава одвреме на време и читам што се пишува, сум активен. Е сега јас никогаш не сум платил IPTV листа а читам луѓе го препорсчуваат или земале од proskytv.net

Oној пакет Lifetime account има ли некакви ограничувања лимит на колку уреди може да се користи?

Друго што сакам да прашам е како оди плаќањето?

И трето ако може некој да ми прати точна листа на каналите. Ме интересира што точно има од ЕxYu канали и македонски канали. Еднаш имав земено тест ама искрен да бидам сум заборавил што точно имаше од тв канали.
земав IPTV од Али на trex серверот, се користи на повеќе уреди со TiVimate и функционира прекрасно.Од ЕксЈу каналите ги има буквално сите телевизии како и македонските плус некои радио канали, ако сакаш линк во во ПП.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
земав IPTV од Али на trex серверот, се користи на повеќе уреди со TiVimate и функционира прекрасно.Од ЕксЈу каналите ги има буквално сите телевизии како и македонските плус некои радио канали, ако сакаш линк во во ПП.
Цена
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
887
482
земав IPTV од Али на trex серверот, се користи на повеќе уреди со TiVimate и функционира прекрасно.Од ЕксЈу каналите ги има буквално сите телевизии како и македонските плус некои радио канали, ако сакаш линк во во ПП.
Pusti link,
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.717
1.434
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Не глумите лудило знаете како оди процедурата..цена инбокс ахахахахахахаххахахаха
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.379
7.578
mikrotikmacedonia.online
земав IPTV од Али на trex серверот, се користи на повеќе уреди со TiVimate и функционира прекрасно.Од ЕксЈу каналите ги има буквално сите телевизии како и македонските плус некои радио канали, ако сакаш линк во во ПП.
Дај линк , може и на ПП ако не е дозволено овде.
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
1.089
974
Проблемот е што на тој линк од кај што ја купив (март) веќе продавницата е затворена, кога ќе ми одговори на Whatsapp со нов линк ќе споделам

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.904
1.452
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
пошто спомнува trex сервер

 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.121
727
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Доколку некој е заинтересиран за горе наведениот сервер, нека ме контактира. Јас лично го користам и сум доста задоволен, имам и панел за него. Така да, можам да средам за претплата по добра цена и исто така за евентуални проблеми можност за брзо решавање наместо чекање одговор од кинезите.
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.058
1.956
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Доколку некој е заинтересиран за горе наведениот сервер, нека ме контактира. Јас лично го користам и сум доста задоволен, имам и панел за него. Така да, можам да средам за претплата по добра цена и исто така за евентуални проблеми можност за брзо решавање наместо чекање одговор од кинезите.
Ако збориш за овој - Title: Explore the Best in Streaming with TREX OTT IPTV - The Official European Store човекот инстантно ми одговори на Whatsapp и ми даде инструкции за апликацијата на телефон. Изгледа совршено добро и без сецкање, цените се тие на страната. Ако понудиш од истово за поевтино тогаш би зел од кај тебе. До вечер ќе земам 1год од тука.
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
1.089
974
Ако збориш за овој - Title: Explore the Best in Streaming with TREX OTT IPTV - The Official European Store човекот инстантно ми одговори на Whatsapp и ми даде инструкции за апликацијата на телефон. Изгледа совршено добро и без сецкање, цените се тие на страната. Ако понудиш од истово за поевтино тогаш би зел од кај тебе. До вечер ќе земам 1год од тука.
Јас не се занимавам со препродажба на IPTV, чисто сакав да споделам. Задоволен сум од овој сервер а го платив 35 $ преку Али. Претходно имаше некој постирано од Али на trex серверот ,ама не го препорачувам тој, кај мене ни функционираше добро ниту имаше некој посебен избор на програмите

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
1.089
974
Преку Alibaba , сега ми пратија линк, е сега контактирајте си и побарајте тест, мислам дека на Trex трае само два саати, препорачувам TiVimate како плеер, еднаш се плаќа lifetime некои 30 долари и може да се користи макс на пет уреди.
 

stefan

Gaining Experience
13 април 2007
459
207
Прилеп
До сега купени преку 10 акаунти од AliExpress и Alibaba за викенд катастрофа се кочи сликата на секоја секунда и застанува па мора канал да смениш. Не одговараат редовно на супорт .
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
1.089
974
До сега купени преку 10 акаунти од AliExpress и Alibaba за викенд катастрофа се кочи сликата на секоја секунда и застанува па мора канал да смениш. Не одговараат редовно на супорт .
И јас долго го барав правиот риселер, неколку пати ми рефундираа, но со тој од линкот погоре сум задоволен, го користам и на TIVImate и на SmarteresPro некогаш во исто време и на три различни уреди. Би издвоил преносот на F1 кај што можеш да си одбереш со која сакаш камера од возачите да си гледаш пренос.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.904
1.452
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Да имам купено акаунти. Топ е .

овој па набутал се у едно и мкд и српско и хрватско па иди снајди се, ги тестирав некој канали од УК и УС канта бре , како може да биде ова добро ?
 

stefan

Gaining Experience
13 април 2007
459
207
Прилеп
@123456 кој иптв провајдер има листа со 10000 и сите да ги отвара , квалитетот на сликата е стакло за разлика од другиве до сега имам потрошено еден куп пари на разни иптв провајдери. Епа брат нема евтино и се да отвара наеднаш 10000 канали. Т.е не постои ип провајдер што може сите стримови да работат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.791
Членови
35.418
Најнов член
svetlanatanevska
На врв Дно