Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорачајте IPTV

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
954
470
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
Со Рапид се е океј освен шо нема опција за купување со картица... да купувам крипто па со нив да плаќам ми е безвезе...
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
954
470
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
И крипто е пари, шо има везе.
Океј тоа, ама нека си има две опции, една со картица и друга со крипто, па кој како сака нека си избере. А не сеа крипто да купувам со картица специјално за да платам на Рапид...
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.867
1.421
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
954
470
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.867
1.421
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Како си задоволен од стабилноста? Пошо глеам 10К+ канали и тоа не ми мириса н саглам. Не глеам ни опција за 24ч. тест.


Рапид ти е ова, само од друг продавач, имаш еден тон што прифакаат картици
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
957
215
Од каде земате IPTV листа? Ве читам одве се спомнува Rapid.
Има ли негде да се види листа на канали што има или сите се исти не објавуваат кој канали нудат?
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
2.221
1.413
Од каде земате IPTV листа? Ве читам одве се спомнува Rapid.
Има ли негде да се види листа на канали што има или сите се исти не објавуваат кој канали нудат?
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
957
215
Сите нудат тест период од 24 часа, па можеш да ја разгледаш листата.
Дај линк.

Сум пробал тест од мнигу IPTV горе доле нудат исто некој помалку некој повеќе. Е сега ме интересира тие Rapid што точно имаат.
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
957
215
Oва линков е од форум. Каде треба таму да одам да побарам тест од листа со канали?
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
742
483
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-12400F
Motherboard
ASUS PRIME B660M-A D4
Storage
SAMSUNG 500GB SSD 970 EVO Plus M.2 + Western Digital 4TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston HyperX FURY™ 32GB
Video card
ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 OC Edition 8GB
Case
Cooler Master K350
OS
Windows 11 Pro x64

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.798
4.469

wolverine

Practice makes perfect
27 јуни 2012
1.243
1.438
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-13600K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard
Gigabyte Z790 GAMING X AX
Storage
2TB Samsung 980 Pro | 2x Samsung 980 PRO 500GB | 1TB MX500
PSU
NZXT C750
RAM
2x32GB G.Skill TridentZ 6400
Video card
EVGA 3070 XC3
Case
Phanteks Eclipse P600s
Mouse
Logitech G502
Keyboard
FL ESPORTS F12 - Kailh Box White Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Сите тие што ги спомнавте горе ве залажуваат да им плаќате нешто што е бесплатно затоа што и тие ја користат iptv-org/iptv листата само можеби ја прочистуваат, а таа листа има над 10000 канали. Може да се користи со Kodi и се друго што подржува m3u формат.
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
957
215
Сите тие што ги спомнавте горе ве залажуваат да им плаќате нешто што е бесплатно затоа што и тие ја користат iptv-org/iptv листата само можеби ја прочистуваат, а таа листа има над 10000 канали. Може да се користи со Kodi и се друго што подржува m3u формат.
Оваа листа iptv-org/iptv колку што успеав да ја испробам има доста канали а спортски канали слаб избор. Нема UK Sky sport пакет канали, ги нема Аrena Sport, Sport klub, нема HBO, Cinemax, слаб избор хрватски и српски канали. Што значи она што повеќе се тражи и е гледано го нема.

Можеби не знам други препродавачи земаат некој канали од ова листа.
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
476
312
Една од послабите листи. Ништо интересно, несредена листа. Дури и за бесплатно не чини :D
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
Дечки некој IPTV сервис каде одиш има веб страна да си се претплатиш, има канали за гледање фудбал (само за тоа ми е) и да не е прескапо? Бонус - да може со некоја добра андроид апликација лесно да се интегрира, по можност само логин и да работи? Не ми се замара со КОДИ веќе жими све.

Ко на пример вакво нешто (со тоа смартерс ап шо работи) само која од овие е веродостојна?


Код:
https://www.iptvdojo.com/

https://streamq.tv/

https://iptv4kprovider.com/

https://iptvhightech.com/

https://iptvsmart.io/

https://dynastyiptv.shop/cp

https://xtremehdiptv.org/

Или нешо од тука од форум ама ко шо кажав најбитно е да работи со тоа стримерс или слична некоја андроид апликација и да може фудбал да се гледа без да сецка и без да доцни многу стримот.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.588
Мислења
965.658
Членови
34.962
Огласи
2.661
Најнов член
Nikolaking123
На врв Дно