• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорачајте IPTV

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.075
671
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Е па ако бе друже и да не се нивни и да се реселери цената на оргиналот треба да биде пониска од
на оној кој го препродава пример ако Трпе продава за 1000 а Ристе го купува и го препродава треба
да го Ристе да го продаде мин 1100 а не обратно како овде со битолското млеко е од 98-120 денари
во зависност од маркет а во Германија истото млеко иста масленост е 1,05 еуро односно 65 ден од
прилика и кај нив е поефтино тие го увезуваат а ние го произведуваме тука и е поскапо.

Ова е мое мислење за цената, не навлегувам во друго, можда не сум во право исправете ме ако грешам.
Мислењето е автоматски споено:

Еве некои сервери ако ви бркаат работа:


00:1a:79:3b:48:87 September 7, 2023
00:1a:79:4c:aa:4e September 19, 202

Полека. Измеша брзини.
Секој сервер е различен, секое купување на стрим е со различна цена.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.269
3.252
Скопје
Е па ако бе друже и да не се нивни и да се реселери цената на оргиналот треба да биде пониска од
на оној кој го препродава пример ако Трпе продава за 1000 а Ристе го купува и го препродава треба
да го Ристе да го продаде мин 1100 а не обратно како овде со битолското млеко е од 98-120 денари
во зависност од маркет а во Германија истото млеко иста масленост е 1,05 еуро односно 65 ден од
прилика и кај нив е поефтино тие го увезуваат а ние го произведуваме тука и е поскапо.

Ова е мое мислење за цената, не навлегувам во друго, можда не сум во право исправете ме ако грешам.
Мислењето е автоматски споено:

Еве некои сервери ако ви бркаат работа:


00:1a:79:3b:48:87 September 7, 2023
00:1a:79:4c:aa:4e September 19, 2023
Како да се поврзам ?
Ова ? http://kilenamelanavijie.org:8080/get.php?username=HYhQekNLZy&password=kkB6y4rFrK&type=m3u_plus
Едит Успеав со ВЛЦ опен нетворк стрим ама само реклама добивам
BTW нуб сум за ова - незнам како иде...
 
Последна промена:

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
512
384
Кој нуди нека ми прати тест за ИПТВ во ПП, заедно со цена и услови
Ќе се користи на андроид бокс
 

teokitan

Gaining Experience
11 октомври 2017
167
128
Како да се поврзам ?
Ова ? http://kilenamelanavijie.org:8080/get.php?username=HYhQekNLZy&password=kkB6y4rFrK&type=m3u_plus
Едит Успеав со ВЛЦ опен нетворк стрим ама само реклама добивам
BTW нуб сум за ова - незнам како иде...
Во VLC доле имаш toggle playlist за да ти ја покаже целата плејлиста - тоа е листата со канали
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.269
3.252
Скопје
Во VLC доле имаш toggle playlist за да ти ја покаже целата плејлиста - тоа е листата со канали
Ама лесно било - никогаш немаше да ми текне - фала (y)
Едит Само не отвора

Your input can't be opened:

VLC is unable to open the MRL 'http://kilenamelanavijie.org:8080/HYhQekNLZy/kkB6y4rFrK/6421'. Check the log for details.
Edit Работи - само некои канали - не сите :cool:


Screenshot (38).png

Многу убава жена Оливија Вајлд...

А Англиски нема а ? :( Титлови нешто опција ?

Аууу ...АДУЛТОС .. Па предупредете за вакви работи не да пуштам тука пред сите мењам канали - Кога излегоа едни...:eek:

1670178662451.png

Ааа,,,Еуроспорт еве кај ќе гледаме скијање зимоска (y)
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: mkd

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
330
367
Имам баферинг на ИПТВ, кога ке вклучам ВПН се си работи нормално… Користам StbEmu
Што би можело да е проблем? Дали на некој му се има случено исто? Дали е можно ISP да прави проблем?
 
Последна промена:

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.075
671
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Имам баферинг на ИПТВ, кога ке вклучам ВПН се си работи нормално… Користам StbEmu
Што би можело да е проблем? Дали на некој му се има случено исто? Дали е можно ISP да прави проблем?
Платена или крадена листа?
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
349
201
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Ама лесно било - никогаш немаше да ми текне - фала (y)
Едит Само не отвора

Your input can't be opened:

VLC is unable to open the MRL 'http://kilenamelanavijie.org:8080/HYhQekNLZy/kkB6y4rFrK/6421'. Check the log for details.
Edit Работи - само некои канали - не сите :cool:


Погледнете го атачментот 119910

Многу убава жена Оливија Вајлд...

А Англиски нема а ? :( Титлови нешто опција ?

Аууу ...АДУЛТОС .. Па предупредете за вакви работи не да пуштам тука пред сите мењам канали - Кога излегоа едни...:eek:

Погледнете го атачментот 119914

Ааа,,,Еуроспорт еве кај ќе гледаме скијање зимоска (y)
оваа е со држачот од AliExpress MaxHD IPTV - OSCAM - CCCAM
најдоцна до 10/12 ќе ви дадам тест преку друга страна 1 месец 1 уред.
Xtream Code API

URL|PORT = http://x96.us:8880

Username: 60011135

Password: 12047818

Expiry: 07-01-2023
1 Месец/1 уред.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
5.054
5.921
Да пишам на темава дали има некој искуство со ип тв во Швајцарија?
Ми треба препорака со квалитетна слика.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
2.047
1.261

Albin123

Intern
9 декември 2021
1
1
Доколку некој има потреба од листа, слободно контактирајте ме.
Работам со листа која ја нудам веќе 4 години, може да направам одлична цена за сите од форум. :)
Ajde i jas bi sakal da probam, inace poveke na reseller mi odi idea, ako imas i takva opcija za subseller pisuvaj
 

ratina4

Intern
23 октомври 2009
38
1
Kupiv Philips 55' 4k UHD pus8008 /12 android Dali sega so pomos na aplikaciite koi postojat na Playstore mozam da gledam besplatno tv i koi app gi koristite za taa namena , blagodaram
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
5.054
5.921
Да пишам на темава дали има некој искуство со ип тв во Швајцарија?
Ми треба препорака со квалитетна слика.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да се самоцитирам, воедно и заблагодарам на @olikomerc за понудата. Супер функционирало се, благодарам Оли!
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.075
671
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Некој што користи иптв преку телеком интернет, да не има проблем со блокирање на услуги?
 

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
452
358
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
Некој што користи иптв преку телеком интернет, да не има проблем со блокирање на услуги?
Најдобро да си провериш во рутерот дали некоја адреса или ИП е блокирано. Мене ми се дешава со random сајтови каде downloadot почнува и после 10-15 сек паѓа на 40-50кб и прекинува Failed (спидпорт+ рутер VDSL). Ама чим никој не се пожалил за ИПТВ-то значи океј е
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
643
406
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
SSD 2.5" Kingston A400 Series 480GB + Western Digital 4TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 16GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 OC Edition 8GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 11 Pro x64

batka23

Intern
16 септември 2022
24
28
Ова ип тв што го спомнувате преку која апликација работи на тв и колку канали има.
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4.796
3.704
Ова ип тв што го спомнувате преку која апликација работи на тв и колку канали има.
Зависи која марка е ТВ, има повеќе апликации, ама неколку се најдобри: Smart IPTV, Flix итн.

Има иљадници ТВ-канали, зависи што ќе земеш, некои несредени листи, некои посредени, огромна видеотека со превод со над 15-20.000 наслови итн.

Пиши во порака, ќе ти објаснам подетално и ќе активираме бесплатна проба неколку дена.
 

CHukio

Gaining Experience
7 март 2013
166
85
Прилеп
churlinoski.mk
CHukio's setup  
Processor & Cooler
AMD Rayzen 5 2600x
Storage
Kingston A2000 500GB, Kingston A400 240GB
RAM
2 X Kingston HyperX FURY 8GB 2600MHz
Video card
AMD Radeon RX 550X 4G

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
643
406
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
SSD 2.5" Kingston A400 Series 480GB + Western Digital 4TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 16GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 OC Edition 8GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 11 Pro x64
Веќе 5ти месец имам IPTV од кај @olikomerc и немам никакви проблеми за сега на Телекабел.
Некој имаа проблем , а некој не (на телекабел) , а претходните денови и телеком имаше проблем.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.234
Мислења
919.387
Членови
32.894
Огласи
1.046
Најнов член
Marko22
На врв Дно