1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. Mr One

  Mr One
  Intern

  49
  32
  19 Јануари 2010
  Во право си за балканскиве хостинзи, најдобрите се во Франција, Холандија, Германија.
  Одат до краен клиент само на друг начин, еве една цела кабелска:
  500.png
  Како? Тоа не е во темава, инаку јас не сум градот од каде е оваа кабелска. Пак ќе повторам битен е изворот, оваква листа оди на хост па потоа "трпи" серверот а не листата.
   
 2. zlatk0

  zlatk0
  Intern

  35
  39
  12 Декември 2017
  Машко


  Еве на пример која е поентата со сликите и линијата од некоја кабловска?

  Темава не е за скенирање и скриншоти од листи, незнам како да ти објаснам. Темава е за луѓе кои незнаат/немаат време да се замараат со седенње пред пц по цњли денови и скенирање адреси. Едноставно сака да си купи/препорача иптв.

  Се е ок ова шо си пишал ама темата ти е промашена.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bozidar

  bozidar
  Intern

  75
  7
  26 Март 2009
  Машко
  jas koristam zaltv i site kanali se so prevod samo sto mora kodot da se vnesuva na otprilika dva meseca i raboti besprekorno.
   
 4. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  545
  185
  5 Јуни 2007
  Машко
  Decki, mi treba iptv provajder so bogata VOD biblioteka, so najnovi filmovi i serii. Ako nekoj koristi takov iptv, azurni administratori koi stavaat najnovi filmovi i serii, preporacajte mi :)
   
 5. goran_oh

  goran_oh
  On your way to fame

  1,225
  994
  26 Април 2013
  Машко
  Rapidiptv
  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  2,737
  2,906
  18 Април 2007
  rapidiptv t.e. iptv.community po novo, samo procitaj koi uredi poddrzuvaat pause/rewind na VOD, mojot RPi so Kodi ne dava vakvi opcii- go pustis li VOD nema pauza nema skip.
   
 7. Antonij Krstevski

  Antonij Krstevski
  Gaining Experience

  188
  80
  28 ноември 2014
  Машко
  Пиши ми ПП, имам се што треба.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 8. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  545
  185
  5 Јуни 2007
  Машко
  Link od rapid iptv-to, na google nekolku iskacaat.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 9. 123456

  123456
  Gaining Experience

  467
  188
  12 Април 2013
  Машко
 10. Antonij Krstevski

  Antonij Krstevski
  Gaining Experience

  188
  80
  28 ноември 2014
  Машко
  Здраво дечки, доколку некој е заинтересиран да тестира IPTV а воедно и да купи нека ме контактира во пп.
  Препорачлива брзина е 20мб download за HD и FULL HD каналите. А за оние што сакаат 4K филмови препорачлива брзина е 50мб download. Исто така, најдобро е да се гледа преку Smart TV односно преку апликациите SS IPTV или Smart IPTV.

  Ги имам сите EXYU канали + Македонски, Италија, Англија, Германија, Франција, Америка... итн итн...
   
 11. sostius

  sostius
  On your way to fame

  170
  505
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Вчера зедов од @Antonij Krstevski иптв, и за овие два дена можам да кажам дека е супер за цената. Има доста канали, добро се групирани и не забележав сецкање или слично. Се надевам дека ќе биде константно вака. Препорака

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
  lumibi, goran_oh и на Antonij Krstevski им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. toteto
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  3,862
 2. smole
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  4,504
 3. viksa86
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,028
 4. 123456
  Одговори:
  42
  Прегледи:
  4,779
 5. bozidar
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  141
Вчитување...

Сподели

Вчитување...