• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорачајте IPTV

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.918
1.167
Препорачајте ИПТВ која има ADTS аудио (ова се проверува во ВЛЦ - Кодек инфо) на спортските канали.
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
984
903
@Misko6000 Smarters имаа посебна шема или работеа по стандарден терк со m3u?
еве почетна од смартерс

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
f9a41725c27ced95398f41fe393b1b56.jpg
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.022
685
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
еве почетна од смартерс

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
f9a41725c27ced95398f41fe393b1b56.jpg
Ако на првите две горе лево или десно има опција за внесување на m3u list можам јас да ти пратам тест линија... Само да знаеш дека не е некоја Али линија туку Рапид и нормално е малку "посолена" ако се праи договор

Sent using Tapatalk
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
984
903
Ако на првите две горе лево или десно има опција за внесување на m3u list можам јас да ти пратам тест линија... Само да знаеш дека не е некоја Али линија туку Рапид и нормално е малку "посолена" ако се праи договор

Sent using Tapatalk
пушти да пробам и Рапид не е проблем пиши и цени за годишна претплата

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
6 ноември 2012
1.859
1.900
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
IPTorrents имаат солиден квалитет и избор на IPTV, пакетот е 10$ месечно со кој добивате IPTV меѓу другите работи, бидејќи IPTV не им е главната дејност на IPT :)
1642684042034.png

1642684155106.png 1642684193697.png

1642684126048.png
 

stormce

Intern
8 февруари 2018
89
44
IPTorrents имаат солиден квалитет и избор на IPTV, пакетот е 10$ месечно со кој добивате IPTV меѓу другите работи, бидејќи IPTV не им е главната дејност на IPT :)
Погледнете го атачментот 108862

Погледнете го атачментот 108864Погледнете го атачментот 108865

Погледнете го атачментот 108863

Пред една година имав земено, дали од кај нив, дали од нивниот сестрински сајт. Сепак иптв треба да им е иста листата, сецкаше на канали, некогаш не ги отвараше, некогаш работеше како што треба. Не беше баш најстабилно. Како е сега ги имаш тестирано
 
6 ноември 2012
1.859
1.900
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
Пред една година имав земено, дали од кај нив, дали од нивниот сестрински сајт. Сепак иптв треба да им е иста листата, сецкаше на канали, некогаш не ги отвараше, некогаш работеше како што треба. Не беше баш најстабилно. Како е сега ги имаш тестирано

2-3 дена си играм со IPTV од кај нив, не наидов на некои проблеми.
 

Iceflow

Intern
10 март 2016
4
4
Куманово
Здраво на сите.
Некој во порака да прати понуда IPTV (конкретно ми требаат сите арени, пожелно да се во HD).
Фала унапред :)
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.022
685
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Ако ти врши работа Rokkr чланарина до Септември...

Sent using Tapatalk
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.022
685
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ги имаше скоро сите Арени и тоа од неолку земји... не сум гледал после преструктурата на Арека во 3 со 5
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
624
396
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3.627
3.468
Што може да се најде моментално од евтин андроид бокс, а да не е ептен крш? Буџетот ми е под 30 евра.
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
624
396
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64

mac_mk

Gaining Experience
30 јуни 2017
110
164
Има некој што нуди ИПТВ или да препорача некој продавач на Али?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.022
685
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
јас нудам ама „солени цени“...
пали вози цела година без да мора да ми се јавиш еднаш...
Рапид ТВ...

има и редовна понуда овде
што ќе се јават најдоцна после ден објава...
 

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
167
213
Скопје
јас нудам ама „солени цени“...
пали вози цела година без да мора да ми се јавиш еднаш...
Рапид ТВ...

има и редовна понуда овде
што ќе се јават најдоцна после ден објава...
Колку брзина бара иптв? Моментално имам максимум 12 мбпс која најчесто е 8,9
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.022
685
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
па ако си со деца дома не моиш да им речиш гасете интернет ќе гледам фудбал...
денес е неоправдано да се биди со спор D/U освен ако не се технички работи во прашање...
 

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
167
213
Скопје
па ако си со деца дома не моиш да им речиш гасете интернет ќе гледам фудбал...
денес е неоправдано да се биди со спор D/U освен ако не се технички работи во прашање...
За Телеком оправдано е, слабо им се даваат парички за развој на мрежа. Како и да е веќе кабелски имам во план со 50/30, па би требало да е доволно за ИП ТВ
 

trencevski

Gaining Experience
17 ноември 2021
41
108
STBemu Pro
Мислењето е автоматски споено:

Nordic, Kingbox, најдобро работат на STBemu со mac adress, кој сака нека ме бара, не барам пари, едно фала доволно е.
Поздрав
Мислењето е автоматски споено:

STBemu Android апликација, инсталирајте(најдобро работи на твбокс, андроид тв, амазон firestick) , зирнете туторијал na youtube, за останатото побарајте ме, цена: безпари.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.271
Членови
31.481
Огласи
19
Најнов член
Dan1el
На врв Дно