Препорачајте IPTV

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,118
3,568
*noob here

Која е океј цена за IPTV? Разгледав неколку сервиси спомнати низ темата, цената се движи околу ~8-10€ за месец. На Али најдов $20 за година.

Воедно и препорачајте од каде да купам. Последните неколку линкови од Али не работат.
На али кратко траат понудите, затоа што не смеат да продаваат нелегални работи. Најди неколку, прати им барање за тест, па ќе процениш.

Јас начекав еден на попуст, за 9 долари 6 месеци. Топ работи, уште еден месец ми остана. Не знам како да го најдам пак истиот да продолжам, дуќанот одамна не му постои.

За најдобри, Рапид ги бие глас, ама се и најскапи. А не се толку пати подобри колку што се поскапи од понудите на али. Земи проба и од таму, направи разлика, одлучи.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,602
1,172
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
На али кратко траат понудите, затоа што не смеат да продаваат нелегални работи. Најди неколку, прати им барање за тест, па ќе процениш.

Јас начекав еден на попуст, за 9 долари 6 месеци. Топ работи, уште еден месец ми остана. Не знам како да го најдам пак истиот да продолжам, дуќанот одамна не му постои.

За најдобри, Рапид ги бие глас, ама се и најскапи. А не се толку пати подобри колку што се поскапи од понудите на али. Земи проба и од таму, направи разлика, одлучи.

порака пиши му валда ги чуваш пораките коа ти ја пратил м3у листата
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,065
530
delicon.mk
Јас начекав еден на попуст, за 9 долари 6 месеци. Топ работи, уште еден месец ми остана. Не знам како да го најдам пак истиот да продолжам, дуќанот одамна не му постои.
Пиши им порака дур постои продавницата, ќе ти кажат како да ги контактираш надвор од Али.
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1,006
634
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
1637699881359.png
Доколку на некој му се битни овие канали, ги имам во понуда веќе неколку дена. Иако се тест, работат одлично. :)
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,748
3,638
Ги имам и јас Arena Sport Premium во беспрекорен 1080p 60 fps квалитет, стабилнни бетон, нема мрднато 3 саати без прекин.

@moongose прати ми во порака слика од листата или слично, ќе ти најдам некоја слична замена.
 

k3b

Gaining Experience
12 декември 2017
230
152
Ги имам и јас Arena Sport Premium во беспрекорен 1080p 60 fps квалитет, стабилнни бетон, нема мрднато 3 саати без прекин.

@moongose прати ми во порака слика од листата или слично, ќе ти најдам некоја слична замена.

Kade toa vo 60 fps? :) :) do sea vo 50 bese najgolemata glupost.. ama eve i 60 izleze :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1,006
634
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,118
3,568
порака пиши му валда ги чуваш пораките коа ти ја пратил м3у листата
Пиши им порака дур постои продавницата, ќе ти кажат како да ги контактираш надвор од Али.
Не постои продавницата, се води како shopxxxxxx. Ниту некој ги гледа пораките, ниту одговара на нив. Ама таму е некаде само под друго име. Иптв-то си цепа, сигурно не работи само за мене.

@moongose прати ми во порака слика од листата или слично, ќе ти најдам некоја слична замена.
Од што да ти пратам слика? Листата ми е 60 и нешто мегабајти...
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
941
842
Не постои продавницата, се води како shopxxxxxx. Ниту некој ги гледа пораките, ниту одговара на нив. Ама таму е некаде само под друго име. Иптв-то си цепа, сигурно не работи само за мене.


Од што да ти пратам слика? Листата ми е 60 и нешто мегабајти...
во пораките што си ги добил за активација сигурно има и тел. број за whatsup telegram, јас така исконтактирав и ми даде нов линк за обнова. Во принцип повеќе продавници се со истиот USA број.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 

k3b

Gaining Experience
12 декември 2017
230
152
Ова е оригинално видео во 50 fps..

View: https://www.youtube.com/watch?v=Im7PaprUhqE


Никаква филозофија не е да се пушти на тв и да се види разликата на оригинални 50 FPS. Ова во IPTV особено за exyu канали е научна фантастика!

Тоа што некој ги транскодирал тие канали на 50 FPS само колку да пишува во инфо на VLC дека се 50-60 FPS тоа е друга работа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,301
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно