• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорачајте IPTV

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
831
510
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
како да пробам Rokkr нa Андроид ТВ без да мора да инсталирам од непознати ресурси... преку Browser на ТВ не сака да иснталира...
 

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1,436
1,193
Ohrid
како да пробам Rokkr нa Андроид ТВ без да мора да инсталирам од непознати ресурси... преку Browser на ТВ не сака да иснталира...
Нема да можиш бар јас не успеав да најдам решение.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,548
1,107
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
како да пробам Rokkr нa Андроид ТВ без да мора да инсталирам од непознати ресурси... преку Browser на ТВ не сака да иснталира...
какви се тие непозанти ресурси??????
пример нивниот сајт е непознат соурс Rokkr ?
 
18 септември 2020
80
52
како да пробам Rokkr нa Андроид ТВ без да мора да инсталирам од непознати ресурси... преку Browser на ТВ не сака да иснталира...
Јас баш вчера одново го инсталирав Rokkr на телевизор преку google chrome, од официјалната страна го симнав. После оди постапка како апк што се инсталира и после ја отвораш апликацијата и си пишуваш кај browser на празното место- huhu.to и си одиш понатаму. После малку почекуваш и готово, си гледаш филмови и канали.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
831
510
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
неќе пробав со Rokkr на сите можни начини што ми текна... Android 9 не отвара, ни преку Browser со Google Play не го покажува како подржан device
Мислењето е автоматски споено:

се снајдов... најдов File Explorer, prefrliv od kompjuter APК, и инсталирав со некој APK Installer...
Сега не ми е јасно со тоа Huhu.to... тоа е нешо како repositories??? пошто ако е единствена опција би стоело инкорпорирано???
Мислењето е автоматски споено:

си вреди за парите иако е неструктуирано UI/UX добро...

сите пријатели што користевме Rapid Swiss за огромни суми годинашно полека ќе ги префлрам кон сервисов...
 
Последна промена:

noviot

Gaining Experience
1 февруари 2008
102
57
Инсталиран Watched app на Sony 55XF9005 со huhu.to, сецкаат баеги каналите, а на мобилен и таблет е ок. Чудна работа...
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,739
1,066
Исто сецкаат и ако не ти е доволно силен уредот (ПЦ/Андроид). Приметив дека на СД 845 уред си тераат програмите без проблем, додека на еден мидрејнџ Хуавеи уред со некој Кирин процесор сецкаат.
 

noviot

Gaining Experience
1 февруари 2008
102
57
Дали ти е телевизорот директно поврзан со мрежен кабел или преку Wi-Fi ?
Директно е поврзан со кабел на switch (100mbps, таква мрежна има тв-то).
Мислењето е автоматски споено:

мене ме интересира дали мобилниот и таблетот му се поврзани со кабел пошто не сецкаат?
Нормално дека не се поврзани со кабел :), се работи за xiaomi A2 и Samsung Tab A7 таблет. Претпоставувам дека проблемот е до слабиот процесор на Тв-то, ама пак и шаомито ми е со прастар snapdragon 660 chipset. Не е битно и онака, ќе се гледам на таблетот, па здравје ќе си купам подобар телевизор у иднина...
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,480
3,788
Скопје
Јас земав од ксиаоми топ е стикчето само имам една забелешка што не е 4к. Од другото сум презадоволен.
Добар е ама јазикот сам ми се менува на кореански... Сѐ се разбира во самите апликации, па откако ќе се олади го враќам на инглиш ;)
 
Последна промена:

Picolo

Intern
25 март 2019
77
22
Добар е ама јазикот сам ми се менува на кореански... Сѐ се разбира во самите апликации, па откако ќе се олади го враќам на инглиш ;)
Кај мене никат се нама ставено на корејски усе од самиот сетуп е на енглиш
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
986
625
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Ако има некој заинтересиран за iptv претплата за цела година за 3.000 денари.
ПП. :)
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,048
516
delicon.mk
Препорачајте некое стабилно IPTV.
Земав од али супер беше некое време, ама сеа почна многу често да прави проблеми.
 

tigar

Gaining Experience
28 јули 2011
146
114
Препорачајте некое стабилно IPTV.
Земав од али супер беше некое време, ама сеа почна многу често да прави проблеми.
Исто и мене ме интересира ова, може и од рапид иптв (веројатно се сметаат како подобар иптв?) некој реселер да препорачате, колку пари плаќате ако не е тајна?
Или пак ако имате некој друг извор/информација каде може да се купи?

Јас лично, повеќе сум заинтересиран за спортските канали да бидат 50/60fps и евентуално македонски/ех-ју за по дома пошто планирам да ја исклучам кабловската целосно.
 

k3b

Gaining Experience
12 декември 2017
215
138
Исто и мене ме интересира ова, може и од рапид иптв (веројатно се сметаат како подобар иптв?) некој реселер да препорачате, колку пари плаќате ако не е тајна?
Или пак ако имате некој друг извор/информација каде може да се купи?

Јас лично, повеќе сум заинтересиран за спортските канали да бидат 50/60fps и евентуално македонски/ех-ју за по дома пошто планирам да ја исклучам кабловската целосно.
Koi crni 50-60 fps be drugar :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,120
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно