1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
  1. Delta111

Delta111
    Gaining Experience

92
    91
    23 Мај 2010
    Пробај и со друга листа од друг иптв провајдер и побарај линк за иптв што ќе го внесеш во симпл плеерот. Ако сеуште имаш проблеми најверојатно има проблем со листата.

Си пребрзала со претплатата, се препорачува месечна претплата во првиот период баш за да видиш дали ќе имаш проблеми.

2. moongose

moongose
    Practice makes perfect

1,566
    1,741
    19 Јули 2013
    ^ Два месеца добро си функционирало, после некаков си апдејт престанало. Зошто би било избрзано?

3. zlatk0

zlatk0
    Intern

30
    35
    12 Декември 2017
    Машко
    Сите ја фрлаат топката кај провајдерот а никој не кажува дека 80% од сите овие што работат со иптв работат на сервери од 20 евра месечно. Битно е да се префрли проблемот кај некој друг. Иптв е скап бизнис, многу скап бизнис. За да функционира беспрекорно потребни се многу пари, многу време, а не 20 евра месечно за сервер и украдени канали.

Sent from my iPhone using Tapatalk

oneye, olikomerc и на Mister им се допаѓа ова.
  4. lumibi

lumibi
    Intern

40
    7
    5 Јуни 2008
    Dali nekoj znae kontakt gazde vlagor liste?

5. Antonij Krstevski

Antonij Krstevski
    Gaining Experience

165
    75
    28 ноември 2014
    Машко
    Дали некој има искуство со SS IPTV na LG Smart TV,имено ми дава error Playback Failed после одредено време но само на некои канали.Инаку сите канали работат топ на VLC.

Help...

6. goran_oh

goran_oh
    On your way to fame

1,224
    995
    26 Април 2013
    Машко
    Јас го користев доста време Али почна многу да лагира,јас би ти препорачал да ја користиш другата апликација што е во самото Лг ке платиш за активација Али топ работи.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

7. Antonij Krstevski

Antonij Krstevski
    Gaining Experience

165
    75
    28 ноември 2014
    Машко
    Се извинувам за мојата грешка се работи за Philips Smart TV ,задоволен сум од SS IPTV откако го променив изворот на канали сега е во ред.Мислам дека иднината е ова,IPTV... нормално потребен е секако само добар интернет.Моментално дома сум на Телекабел и сликата на IPTV е каде каде подобра од нивна дигитална телевизија.Исто така најдов и 4К канали... одлична работа.Наскоро,ќе ве известам за листата дали е 100% стабилна.

lumibi, goran_oh и на krema им се допаѓа ова.
  8. goran_oh

goran_oh
    On your way to fame

1,224
    995
    26 Април 2013
    Машко
    Користиш безплатна листа или платена?

9. Ile bocev

Ile bocev
    Gaining Experience

215
    147
    15 ноември 2015
    Машко
    Кoј интернет гo кoристиш oд телекaбел
    40/40 oвoј ли?

10. lumibi

lumibi
    Intern

40
    7
    5 Јуни 2008
    @Antonij Krstevski, ako mose da ni kazuvas koja lista ja koristis i normalno dali e platena?

11. goran_oh

goran_oh
    On your way to fame

1,224
    995
    26 Април 2013
    Машко
    Може како не,јас користам листа од Rapidiptv нормално платена,плакам еднаш годишно и сум презадоволен.

На lumibi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Antonij Krstevski

Antonij Krstevski
    Gaining Experience

165
    75
    28 ноември 2014
    Машко
    За брзо време ќе почнам со сопствен IPTV ,ќе ви пишам тука... Гарантирам 99,9% работење на телевизијата и 24/7 тех. поддршка. :)

На prichina, bakigvg, lumibi и уште 4 други им се допаѓа ова.
  13. krema

krema
    Professor

7,238
    6,875
    24 Јуни 2009
    Машко
    ^Чекаме.

На Antonij Krstevski му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Antonij Krstevski

Antonij Krstevski
    Gaining Experience

165
    75
    28 ноември 2014
    Машко
    Замислата е следна:Iptv телевизија со поддршка за SS IPTV и VLC.
    Огромна база на канали како што се :Ex-Yu (со превод) , Usa , Uk ,Germany , Italy ... Како и видеотека.
    Сликите се претежно HD и FHD.

Планирам цена 60-70€/12месеци.

Ова е првично,секако кога се ќе подготвам и откако ќе се истестира во останатите корисници ќе се прецизира цената.

На alkibijad01 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. smole

smole
    Unstoppable

2,694
    2,834
    18 Април 2007
    Сето тоа што си го пишал + сите останати европски канали и неколку иљади филмови го има на RapidTV и кошта ~80-90 еур/година.

На Delta111 и goran_oh им се допаѓа ова.
  16. Antonij Krstevski

Antonij Krstevski
    Gaining Experience

165
    75
    28 ноември 2014
    Машко
    И тука ја има цела Европа ,но пишав според мене највеќе што ќе се гледа.
    Плус тоа,се работи за Македонија а не секој е спремен да плати толку многу ...

17. Antonij Krstevski

Antonij Krstevski
    Gaining Experience

165
    75
    28 ноември 2014
    Машко
    Здраво дечки, од вчера и официјално е испробана интернет телевизијата. Можам да кажам дека сум прилично задоволен, без никакви сецкања изгледавме утакмица во FULL HD. Деновиве ќе поработам на панелот за кодови правење и во текот на неделава се надевам се ќе биде спремно.

05224BB4-6DDE-47FE-8E86-06743349439F.jpeg

На BlackOuttheWoRlD, goran_oh, lumibi и уште 3 други им се допаѓа ова.
  18. Cika

Cika
    V.I.P

2,178
    690
    8 Декември 2009
    Веќе секој плаќа минимум 100 еура годишно за телевизија. Зошто да не може истите пари да се дадат за подобра услуга?

На artweb и smole им се допаѓа ова.
  19. Antonij Krstevski

Antonij Krstevski
    Gaining Experience

165
    75
    28 ноември 2014
    Машко
    Не секој е спремен да плати 100€, еве ќе ти дадам тест и провери дека за парите имаш многу и вреди повеќе. Но, цената е добро прилагодена баш за нашиот пазар.

20. Cika

Cika
    V.I.P

2,178
    690
    8 Декември 2009
    Денеска на newsletter добив понуда од сервис што го користат мои блиски пријатели. Се работи за ова и е многу исплатливо, но трае до 12 декември.
    BUY IPTV 2 YEARS SUBSCRIPTION (+ 1 YEAR FREE) - BUY-IPTV.COM

21. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

772
    588
    27 Април 2010
    Машко
    @Antonij Krstevski поработи и на листата за канали што ја нудиш подели ги раздвој ги документари спорткси фил хд од сд каналите не заборавај на тоа само тој дел ме спречува да се префрлам на иптв иако знам дека може да ги местам каналите кои ми се свиѓаат во фаворите, но кога ќе видам листа растурена да ги бркам кој канал е ФУЛ хд кој не тоа најмногу ме нервира.
    Не го сваќај ова како лично мое барање како и да е бев во овој бизнис на почетокот кога имаше тотал тв и шеринг и ред други работи листата секогаш ми беше приоритет да биде поедноставно корисникот да ги најде каналите.
    Чекам тест кога ќе средиш се како што треба.

На Antonij Krstevski му/ѝ се допаѓа ова.
  22. Cika

Cika
    V.I.P

2,178
    690
    8 Декември 2009
    И форумски цени. Не сте свесни колку луѓето се подложни на препорака од форумџија, барем тие што знаат што сакаат и знаат дека некоја заедница го користи како што треба. Биди the_maker за IPTV овде.

На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
  23. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

772
    588
    27 Април 2010
    Машко
    @Cika јас лично не барам поефтини цени за ниеден продукт кој вреди за парите се што е потребно тест да прати на 1 саат и одма ќе видам што нуди, а ако осетам дека за да најдам канал се бркам со далинското 2 саати ништо од тоа.Според мене поентата не е да имаш 10000000000 канали или пак канали како оние кај што си ставил филмови и кога ќе го отвориш каналот стално филмот почнува од почеток исто како да го симињам од торент.Мене поентата ми е да се направи иптв кој ќе биде поразличен од другите ќе нуди нешто повеќе од другите иначе зашто би земал од него ако можам од реселер да земам по иста или поефтина цена.Целата поента ми е сакам да му доловам момент кој мене ме иритира , а и знам дека и многу други ги иритира истото.Јас мојата листа за дреамбокс си ја местам преку пц си има програми првин ги скенирам сите и потоа со маус и татсатура одма можам да ги средам одвојам и наместам каналите под фолдери или на било кој начин каде што кога корисник ви влегол пример фолдер 19.2 му почнуваат хд филмски канали па понатаму идат обилните потоа доаѓаат документари спортски не е важно али секој кој почнува со иптв или шеринг сетоа тоа е морално да се среди, но за жал има веќе готови листи кои 90% од сите кој препродаваат ги користат само за да не се замараат.

24. smole

smole
    Unstoppable

2,694
    2,834
    18 Април 2007
    Истово се случува на Rapid IPTV - не може филмот да се мота нанапред/да се паузира а го користам на Kodi, претпоставувам дека е ова маана кај сите IPTV, единствено не знам дали и на Mag box исто се дешава или таму може да се паузира филм...

25. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

772
    588
    27 Април 2010
    Машко
    До сега се што сум пробал не може да паузираш истото и јас се прашувам за Mag box бидејќи ептен го фалат имал добри опции и се е сега ако има некој маг на форумов нека ни одговори бидејќи баш се мислев ако се префрлам на иптв некој маг да земам.

Слични теми
  1. smole
    Одговори:
    41
    Прегледи:
    4,394
  2. Corba
    Одговори:
    159
    Прегледи:
    39,743