1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. Delta111

  Delta111
  Gaining Experience

  92
  91
  23 Мај 2010
  Пробај и со друга листа од друг иптв провајдер и побарај линк за иптв што ќе го внесеш во симпл плеерот. Ако сеуште имаш проблеми најверојатно има проблем со листата.

  Си пребрзала со претплатата, се препорачува месечна претплата во првиот период баш за да видиш дали ќе имаш проблеми.
   
 2. moongose

  moongose
  Practice makes perfect

  1,566
  1,741
  19 Јули 2013
  ^ Два месеца добро си функционирало, после некаков си апдејт престанало. Зошто би било избрзано?
   
 3. zlatk0

  zlatk0
  Intern

  30
  35
  12 Декември 2017
  Машко
  Сите ја фрлаат топката кај провајдерот а никој не кажува дека 80% од сите овие што работат со иптв работат на сервери од 20 евра месечно. Битно е да се префрли проблемот кај некој друг. Иптв е скап бизнис, многу скап бизнис. За да функционира беспрекорно потребни се многу пари, многу време, а не 20 евра месечно за сервер и украдени канали.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  oneye, olikomerc и на Mister им се допаѓа ова.
 4. lumibi

  lumibi
  Intern

  40
  7
  5 Јуни 2008
  Dali nekoj znae kontakt gazde vlagor liste?
   
 5. Antonij Krstevski

  Antonij Krstevski
  Gaining Experience

  165
  75
  28 ноември 2014
  Машко
  Дали некој има искуство со SS IPTV na LG Smart TV,имено ми дава error Playback Failed после одредено време но само на некои канали.Инаку сите канали работат топ на VLC.

  Help...
   
 6. goran_oh

  goran_oh
  On your way to fame

  1,224
  995
  26 Април 2013
  Машко
  Јас го користев доста време Али почна многу да лагира,јас би ти препорачал да ја користиш другата апликација што е во самото Лг ке платиш за активација Али топ работи.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 7. Antonij Krstevski

  Antonij Krstevski
  Gaining Experience

  165
  75
  28 ноември 2014
  Машко
  Се извинувам за мојата грешка се работи за Philips Smart TV ,задоволен сум од SS IPTV откако го променив изворот на канали сега е во ред.Мислам дека иднината е ова,IPTV... нормално потребен е секако само добар интернет.Моментално дома сум на Телекабел и сликата на IPTV е каде каде подобра од нивна дигитална телевизија.Исто така најдов и 4К канали... одлична работа.Наскоро,ќе ве известам за листата дали е 100% стабилна.
   
  lumibi, goran_oh и на krema им се допаѓа ова.
 8. goran_oh

  goran_oh
  On your way to fame

  1,224
  995
  26 Април 2013
  Машко
  Користиш безплатна листа или платена?

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 9. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  215
  147
  15 ноември 2015
  Машко
  Кoј интернет гo кoристиш oд телекaбел
  40/40 oвoј ли?
   
 10. lumibi

  lumibi
  Intern

  40
  7
  5 Јуни 2008
  @Antonij Krstevski, ako mose da ni kazuvas koja lista ja koristis i normalno dali e platena?
   
 11. goran_oh

  goran_oh
  On your way to fame

  1,224
  995
  26 Април 2013
  Машко
  Може како не,јас користам листа од Rapidiptv нормално платена,плакам еднаш годишно и сум презадоволен.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На lumibi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Antonij Krstevski

  Antonij Krstevski
  Gaining Experience

  165
  75
  28 ноември 2014
  Машко
  За брзо време ќе почнам со сопствен IPTV ,ќе ви пишам тука... Гарантирам 99,9% работење на телевизијата и 24/7 тех. поддршка. :)
   
  На prichina, bakigvg, lumibi и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  7,238
  6,875
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Чекаме.
   
  На Antonij Krstevski му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Antonij Krstevski

  Antonij Krstevski
  Gaining Experience

  165
  75
  28 ноември 2014
  Машко
  Замислата е следна:Iptv телевизија со поддршка за SS IPTV и VLC.
  Огромна база на канали како што се :Ex-Yu (со превод) , Usa , Uk ,Germany , Italy ... Како и видеотека.
  Сликите се претежно HD и FHD.

  Планирам цена 60-70€/12месеци.

  Ова е првично,секако кога се ќе подготвам и откако ќе се истестира во останатите корисници ќе се прецизира цената.
   
  На alkibijad01 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. smole

  smole
  Unstoppable

  2,694
  2,834
  18 Април 2007
  Сето тоа што си го пишал + сите останати европски канали и неколку иљади филмови го има на RapidTV и кошта ~80-90 еур/година.
   
  На Delta111 и goran_oh им се допаѓа ова.
 16. Antonij Krstevski

  Antonij Krstevski
  Gaining Experience

  165
  75
  28 ноември 2014
  Машко
  И тука ја има цела Европа ,но пишав според мене највеќе што ќе се гледа.
  Плус тоа,се работи за Македонија а не секој е спремен да плати толку многу ...
   
 17. Antonij Krstevski

  Antonij Krstevski
  Gaining Experience

  165
  75
  28 ноември 2014
  Машко
  Здраво дечки, од вчера и официјално е испробана интернет телевизијата. Можам да кажам дека сум прилично задоволен, без никакви сецкања изгледавме утакмица во FULL HD. Деновиве ќе поработам на панелот за кодови правење и во текот на неделава се надевам се ќе биде спремно.

  05224BB4-6DDE-47FE-8E86-06743349439F.jpeg
   
  На BlackOuttheWoRlD, goran_oh, lumibi и уште 3 други им се допаѓа ова.
 18. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,178
  690
  8 Декември 2009
  Веќе секој плаќа минимум 100 еура годишно за телевизија. Зошто да не може истите пари да се дадат за подобра услуга?
   
  На artweb и smole им се допаѓа ова.
 19. Antonij Krstevski

  Antonij Krstevski
  Gaining Experience

  165
  75
  28 ноември 2014
  Машко
  Не секој е спремен да плати 100€, еве ќе ти дадам тест и провери дека за парите имаш многу и вреди повеќе. Но, цената е добро прилагодена баш за нашиот пазар.
   
 20. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,178
  690
  8 Декември 2009
  Денеска на newsletter добив понуда од сервис што го користат мои блиски пријатели. Се работи за ова и е многу исплатливо, но трае до 12 декември.
  BUY IPTV 2 YEARS SUBSCRIPTION (+ 1 YEAR FREE) - BUY-IPTV.COM
   
 21. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  772
  588
  27 Април 2010
  Машко
  @Antonij Krstevski поработи и на листата за канали што ја нудиш подели ги раздвој ги документари спорткси фил хд од сд каналите не заборавај на тоа само тој дел ме спречува да се префрлам на иптв иако знам дека може да ги местам каналите кои ми се свиѓаат во фаворите, но кога ќе видам листа растурена да ги бркам кој канал е ФУЛ хд кој не тоа најмногу ме нервира.
  Не го сваќај ова како лично мое барање како и да е бев во овој бизнис на почетокот кога имаше тотал тв и шеринг и ред други работи листата секогаш ми беше приоритет да биде поедноставно корисникот да ги најде каналите.
  Чекам тест кога ќе средиш се како што треба.
   
  На Antonij Krstevski му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,178
  690
  8 Декември 2009
  И форумски цени. Не сте свесни колку луѓето се подложни на препорака од форумџија, барем тие што знаат што сакаат и знаат дека некоја заедница го користи како што треба. Биди the_maker за IPTV овде.
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  772
  588
  27 Април 2010
  Машко
  @Cika јас лично не барам поефтини цени за ниеден продукт кој вреди за парите се што е потребно тест да прати на 1 саат и одма ќе видам што нуди, а ако осетам дека за да најдам канал се бркам со далинското 2 саати ништо од тоа.Според мене поентата не е да имаш 10000000000 канали или пак канали како оние кај што си ставил филмови и кога ќе го отвориш каналот стално филмот почнува од почеток исто како да го симињам од торент.Мене поентата ми е да се направи иптв кој ќе биде поразличен од другите ќе нуди нешто повеќе од другите иначе зашто би земал од него ако можам од реселер да земам по иста или поефтина цена.Целата поента ми е сакам да му доловам момент кој мене ме иритира , а и знам дека и многу други ги иритира истото.Јас мојата листа за дреамбокс си ја местам преку пц си има програми првин ги скенирам сите и потоа со маус и татсатура одма можам да ги средам одвојам и наместам каналите под фолдери или на било кој начин каде што кога корисник ви влегол пример фолдер 19.2 му почнуваат хд филмски канали па понатаму идат обилните потоа доаѓаат документари спортски не е важно али секој кој почнува со иптв или шеринг сетоа тоа е морално да се среди, но за жал има веќе готови листи кои 90% од сите кој препродаваат ги користат само за да не се замараат.
   
 24. smole

  smole
  Unstoppable

  2,694
  2,834
  18 Април 2007
  Истово се случува на Rapid IPTV - не може филмот да се мота нанапред/да се паузира а го користам на Kodi, претпоставувам дека е ова маана кај сите IPTV, единствено не знам дали и на Mag box исто се дешава или таму може да се паузира филм...
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 25. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  772
  588
  27 Април 2010
  Машко
  До сега се што сум пробал не може да паузираш истото и јас се прашувам за Mag box бидејќи ептен го фалат имал добри опции и се е сега ако има некој маг на форумов нека ни одговори бидејќи баш се мислев ако се префрлам на иптв некој маг да земам.
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. smole
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  4,394
 2. Corba
  Одговори:
  159
  Прегледи:
  39,743
 3. viksa86
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,965
 4. kolesk
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  2,037
 5. 123456
  Одговори:
  42
  Прегледи:
  4,626
Вчитување...

Сподели

Вчитување...