1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  116
  51
  15 ноември 2017
  Машко
  Кинезарија битно тера
   
  На Aleksandaraleks12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  11,064
  10,575
  24 Јуни 2009
  Машко
  Си имат они бекап системи за во случај на хаварија.
   
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  Сега земав проба од еден кинез од али, и ми се блокираше сметката на рапид, изгледа и он од рапид зима, пазете да не се заебете како мене.

  Се треба да чекам да се врати dashnoard-от онлајн па да видам дали може да ми се одблокира иптв акаунтот.
   
 4. krema

  krema
  Professor

  11,064
  10,575
  24 Јуни 2009
  Машко
  Чудно е малку ова, не гледам причина зошто да се блокира.
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  152
  88
  12 Декември 2017
  Машко
  Kakva smetka ti se blokira?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  Изгледа и он тоа што го продава е од рапид, а рапид не дозволува 2 акаунти од иста ип адреса, било да се од ист уред или различен. Друго објаснување јас немам.
   
 7. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  211
  161
  1 Мај 2014
  Машко
  да е истио акаунт истовремено на 2 уреди можда, ама 2 посебни шо знам дали би блокирал некој

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
 8. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  Јас знам, имам читано и очигледно тоа сега ми се случи.
   
 9. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  211
  161
  1 Мај 2014
  Машко
  можда си читал, ама јас користам па досега немам проблем а нема ни да имам

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
 10. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  Користиш ист акаунт на 2 уреди у исто време од рапид?
   
 11. krema

  krema
  Professor

  11,064
  10,575
  24 Јуни 2009
  Машко
  @smole
  Тогаш лоши им се правилата, но мислам дека сепак не е тоа.
   
 12. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  211
  161
  1 Мај 2014
  Машко
  не друже различни акаунти на ист уред од рапид

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
 13. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  839
  12 Април 2013
  Машко
  грешка си за ова 100% ја кога имав рапид на 3 уреди имав инсталирано, еден гасам на друг гледам итн
   
  Ts011, xCorbe и на krema им се допаѓа ова.
 14. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  Јас зборам за да гледаш од 2 уреди со 2 акаунти во исто време од иста ИП.
   
 15. krema

  krema
  Professor

  11,064
  10,575
  24 Јуни 2009
  Машко
  Во такво сценарио не би требало да има рестрикции, но ете, можеби политиката на рапид е друга.
   
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  839
  12 Април 2013
  Машко
  пак неможе така реселерите што ги даваат серверите им се различно име еве јас последен пат земав од овој и дашбоардот му беше раличен од тој од рапид или кој друг да е во прашање.
  KKZ Services - The Best IPTV & CardSharing services

  @smole де набаци тоа кинезот што нуди иптв
   
 17. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  US $18.0 70% OFF|IPTV German Dutch Subscription Arabic Greek Poland IPTV Sweden Norway Finland Portugal Spain IPTV M3u Italy Albania Turkey IP TV|Set-top Boxes| - AliExpress

  Од пред 3 саати имам m3u тест, до сега не сецна, за 1000 ден. на година ќе го купам, не е многу.
   
  На TATA_MATA и 123456 им се допаѓа ова.
 18. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  211
  161
  1 Мај 2014
  Машко
  дај да видиме на м3у листата едит напрај и со едит пад или ноте пад копирај го и пастирај го само серверо кој го нуда ако не ти е проблем без узер и пасс
   
 19. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  11000 канали има, така да ваљда има све.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  11,064
  10,575
  24 Јуни 2009
  Машко
  @smole
  Исто и мене ме интересира кој сервер е овој кинезов? Ако не го разбра @xCorbe - пастирај го серверот заклучно со портот, натаму јузер и пас не.
  пример:
  Код:
  http://link.iptv30.com:8080
   
  На xCorbe му/ѝ се допаѓа ова.
 21. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  152
  88
  12 Декември 2017
  Машко
  11000 kanali popara. Od 11000, 100 ne rab kako sto treba. :) server so 11000 kanali da odrzuvas e ednakvo na ubistvo. Od kaj stignal stavil i sto raboti i ato ne :)

  A i neznam sto tolku se palite na 10000+ kanali koga povekje od 50 nikoj ne ni gleda


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Антониј.К му/ѝ се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  11,064
  10,575
  24 Јуни 2009
  Машко
  И тоа е многу. :)
   
 23. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  75
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Decki da ne ima nekoj info za rapid iptv? Golem del od zemjite i nivnite kanali rabotat ama ima zemji koi veke ne rabotat. Sega na google koga prebaruvas veke go nema nivniot forum voopsto ne go dava.
   
 24. krema

  krema
  Professor

  11,064
  10,575
  24 Јуни 2009
  Машко
  Рапид имат проблеми, ќе се средат за некое време.
   
 25. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,286
  899
  8 Мај 2010
  Машко
  Одамна имам побарано IPTV тестови ама на многу продавачи од Aliexpress. Сега кога гледам во пораките и одам во производот истиот е избришан и не постои. Има некои конверзации кои се пред месец-два.

  Прашањето е:

  Што ако се одлучам (пример) да купам од некој продавач и истиот го избрише производот, нема refunds, тоа е тоа... ?

  Не дека планирам IPTV за сега, подобро би купил од некој од форумов, ама да не прават финти со листање на еден продукт и после тоа го бришат и прават нов.

  Се надевам ми ја сваќате поентата.
   
  На olikomerc и Lokvan им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...