1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Чудно е што и форумот е паднат, тоа никад у исто време не се случило.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  75
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Jas mislam deka doaga krajot na iptv... nema logika vo telekom za 350 den gledas samo 3 kanala hbo a na iptv za 350 den gledas 10 000 kanali.... i normalno sea lugevo se prefrlaat na iptv i ovie golemive firmi kaj nas kako telekom a1 telekabel ke se pobunat i ke napraat se za da zgasne piraterijava.... a toa e sekade vo svetot i mislam za zal deka ke uspeat vo toa i ke mora povtorno da se vrakame na primer kaj telekom i da doplakame po 350 den za 3 hbo kanali a do sea za tie pari gledavme se zivo... daj boze da gresam ama losa e rabotava
   
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Ne doaga krajot, ova e samo pocetok.
   
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,650
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Aj kazi kako... ke zgasnat... server....koga ... ima 10000
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 5. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Sto nema covek da procita :))))


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Piedpiper

  Piedpiper
  Gaining Experience

  39
  55
  26 Август 2019
  Машко
  Додека не понуди било кој IPTV сервер стабилност како што нудат редовните кабелски оператори, IPTV не може да биде во предност од обична телевизија. Да знам, 10.000 канали (сум имал сателитска и можам слободно да кажам дека преголемиот избор на канали само го зголемува трошењето на копчето за менување на канали) се примамливи, но по мене секој човек се задружува и гледа 20 канали максумум. Плус во услови на политики на фер користење на дел од операторите во Македонија и де факто ограничен интернет, користењето на IPTV веднаш ќе го надмине лимитот од политичката на фер користење.
   
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  членот погоре сака да каже 10.000 сервери не канали
   
  На Piedpiper и smole им се допаѓа ова.
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  Ваљда е привремено кај рапид, бидејќи другиве NordicOne и слично немаат проблеми воопшто.
   
 9. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Привремено е, работат на серверите, од некоја дискорд група е инфово.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Piedpiper

  Piedpiper
  Gaining Experience

  39
  55
  26 Август 2019
  Машко
  Не како пример го земав 10.000 канали во контекст на преголема понуда а премалку време да се гледа се :)

  Испратено од Pixel 3a преку IT.mk форум апликација
   
 11. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  75
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Tebe ti e smesno???? Epa ajde tvoe mislenje kako moze edni od najpoznatite vo evropa (rapid iptv) vaka da roknat? ... da e nekoja lista od ali ne bi me cudelo ama rapid???? Ili mozebi ne znaes voopsto i koi se rapid
   
 12. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,530
  24 Јуни 2009
  Машко
  И Рапид не е тоа што беше.
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  75
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Ok druze moze si i vo pravo ama podobri i nema realno.... sum probal mnogu listi i nekako pak oni imaa najdobra od site
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,530
  24 Јуни 2009
  Машко
 15. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Telwkom i Telekabel ke se potrudele da zgasne piraterijata be :))) Sto ne trpi forumov :)

  Znam jas koj se i rapid i site bez gajle bidi. Kolku za tvoe info imam i gledam bas se. drug bese muabetot okolu glupostite sto gi tresna


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 16. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  75
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Decki nekoj da ne ima nekakva informacija okolu rapidov sto e rabotata ke se sredi li ? Ide vikend i onaka u karantin sme pa fudbal treba da se gleda
   
 17. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,530
  24 Јуни 2009
  Машко
  Неофицијално рапид ќе оди под клуч.
   
 18. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Due to some problems in the infrastructure, we had to make some mandatory updates on the service.

  Our Dev teams are working hard to get turn everything back to normal.

  There is no ETA, as that might be misleading, but we heard our technician mention something like 24-48 hours.

  We apologize for the problems you are facing, we will certainly make up for it when we stabilize the service.

  -- Rapid Tv Swiss Support Team

  EDIT: РАБОТИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ
   
  Последна промена: 4 Јуни 2020
  На StOrMK и krema им се допаѓа ова.
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  инсталирајте си балкан греен на коди и глејте си ливе тв додека не се ви се среди
   
  На Mister му/ѝ се допаѓа ова.
 20. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Nema da odi pod klic, kje rab od deneska ili utre najkasno


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 21. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  765
  389
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Што се случува со форумот на Рапид? Даун е?

  EDIT: Дојде телевизијата, ја па да работеше форумот пак ќе се претплатев, мислев дека ми истекла претплатата вчера.
   
  Последна промена: 4 Јуни 2020
 22. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,530
  24 Јуни 2009
  Машко
  Фејк објава сум прочитал.
  Хардверски проблеми имале, ќе се стабилизират.
   
  На StOrMK и smole им се допаѓа ова.
 23. Mister

  Mister
  Gaining Experience

  115
  57
  27 Јануари 2012
  Машко
  Топ функционира.


  Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,530
  24 Јуни 2009
  Машко
  Балкан грин не е шала.
   
  На Mister му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  75
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Tv na rapid pocna da raboti ama forumot uste ne. Kako i da e se gleda napredok se nadevame deka se ke se sredi kako porano
   

Сподели

Вчитување...