1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Да ги прочиташе правилата, немаше да мора да кажат одговорните.
   
  На The-spiki и nikola_bb им се допаѓа ова.
 2. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  152
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Затоа има за секого по нешто. И од 20 евра листи и од 120 евра листи. Квалитет и цена во иста реченица не одат. Секој нека си проба и нека одлучи сам од кај му одговара. А тоа дека се многу пари 100-120 евра за квалитетна листа не би се сложил
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Drugarcina, ne se razbravme bas naj naj ,otkako isprobav mnogu listi i takvi skapi vidov deka se sto leta ne se jade*me ubeduvaja deka e do internetot brzina mnogu ruti imalo i se i sesto a eve 1godina unazad so lista od 5~7eu, na dobavuvacot ne sum mu pisal deka imam problem ili bilo sto si pisuvame na fb/viber samo za obnova i slika deka sum mu platil toa e se.... minatata godina imase problem 3/4 denovi toj samiot mi isprati beckUp lista za 1nedela i ja sredija rabotata ...tolku od mene
   
 4. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  152
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Druze zatoa pisav pogore... Sekoj neka si proba i neka vidi sto mu odgovara... Jas kazav cisto moe mislenje okolu cena/kvalitet
   
  На smole и Ts011 им се допаѓа ова.
 5. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  549
  366
  2 Јануари 2014
  Машко
  Друштво ,кој ја има купено/активирано iptv smart апликацијата за смарт тв, да сподели искуство колку е безбедно на нивната страна да се внесе податоци од платежна картичка.
   
 6. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  za LG? smart iptv app ??
  jas koga ja plajkav aktivacijata sto e ednokratno za ovaa app mi stiga sms za potvrda email za transfer za parite i potoa izvod od bankata,ja koristam odamna sega skoro aktivirav i za uste eden nov Lg tv/toa vo vrska so sigurnosta ne znam sto da ti odgovoram...
   
  На Mar tiN му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  733
  480
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Безбедна е. Имам доста корисници кои ја користат и платиле. Исто така и јас повеќе пати сум платил.
   
  На Mar tiN и dextermkd им се допаѓа ова.
 8. trajko1985

  trajko1985
  Intern

  3
  0
  18 oктомври 2016
  Машко
  eve edna strana ama test ne davaat kao so mi kaza prijatelov samo im davale testovi nikoj ne kupuel vaka kao posigurno bilo i,ali od preporaka od prijatel od italija on kaza deka pici listava ima ful kanali i stabilna bila Купи си/Buy

  Sent from my BND-L34 using Tapatalk
   
 9. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да купам нешто на невидено, нема шанси.
  Нека си терат така.

  едит,
  Хахах сега видов, продавницата креирана на фрее сабдомеин :) Уште што ли се нема да видеме.
  Screenshot from 2020-05-11 14-05-30.png
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 10. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  После 4 години од регистрација прв пости ти е реклама?

  Браво.

  iptv.community е закон, по 100-ти пат. И не, не продавам нивна претплата не ми пушувајте во пп.
   
 11. trajko1985

  trajko1985
  Intern

  3
  0
  18 oктомври 2016
  Машко
  a izvini so ima vrska posle posle kolku godini ke pises nesto? pisuva preporacaj iptv...ja preporacuvam tebe ako ne ti se sviga ne citas...
  poz

  Sent from my BND-L34 using Tapatalk
   
 12. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Poentata na forum e da doprineses so nesto korisno, a ne samo da reklamiras.

  Od sega nema da te citam bidejki ke mi bides na block. Poz.
   
 13. trajko1985

  trajko1985
  Intern

  3
  0
  18 oктомври 2016
  Машко
  cekaj cekaj...korisno e piraterija ili da kupis nesto ne reklamiram pa ke ti kazam nego preporacuvam ako ne svakas tvoj problem poz

  Sent from my BND-L34 using Tapatalk
   
 14. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  Безбедно е, купи си ја слободно, не се преваранти, све си е по пропис.
   
 15. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Ти не сфаќаш што сам си напишал па очекуваш јас да сфатам?
   
 16. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  И јас не сфаќам, ама ај нема везе.
   
  На Ts011 и smole им се допаѓа ова.
 17. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  838
  12 Април 2013
  Машко
  iptorrent гледам нудат иптв да не си им побарал тест ? :D
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не, скапчии се они.
  Исто и torrentday нудат IPTV ама само за VIP фаци. :D
   
 19. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Dokolku imate mnogu Hd kanali samo da vi spodelam infoo deka ova prodavacite na iptv pa skoro od sekade kazuvaat 6/10mbps stabilen internet i nemas nikakov problem...toa e netocno i povejketo korisnici tocno poradi toa imaat problemi,so seckajne-smrznuvajne
  Jas go sledev okolu 10 min arena1Hr i pod 12mbps ne sleguva retko i na 1/2sekundi ,raboti pomejgu 12-20mnps.Pri promena na kanal bufferingot e 40mbps.ova e za 1920x1080 rezolucija kanali,za pomala rezolucijane pomejgu 4-10mbps.!bar vakane kaj mene probano 3 razlicni listi .
   
 20. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  559
  377
  22 Март 2016
  Машко
  Денеска ја инсталирав апликацијава на ЛГ ТВ и ми текна на тебе и твојот проблем,потоа во постовите прочитав дека користиш друга апликација.Немало врска со никакви сервери и плаќања све си работи ок,ако некој има проблем со пополувањето на полињата нека пише...
   
 21. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  240
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Може да е ок сега ако направија некој апдејт,тогаш не можеше пробав и со други листи истото беше а истиот проблем се јавуваше и кај други корисници,за пополнување е лесно ништо посебно.
   
  Последна промена: 17 Мај 2020
  На kristijan_m75 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  559
  377
  22 Март 2016
  Машко
  Баш сеа проверив,истата верзија е пошто е од 19.03.19

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  240
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Ај после ќе проверам да видам,дали ќе можи :)
   
 24. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Decki malce nadvor od temata no povrzano so nea nekoj mozebi ja znae... koj bara free dobra App,za LG,Samsung(ssiptv e najlosata najsporata i najuzasnata) i ne saka da plajka za aktivacija na ovaa se stava playlista so virtuelna mac od instalacijata i device key, ja testirav 1 nedela so 3 razlicni iptv listi na Lg postar smart webOs2.0 i na samsung isto okolu4god, star...
  znaci nema kocejne/seckajne/cekajne... instalacijata e mn,mala_1.8mb koj ne saka da doplajka za smartIptv app 5,5eu eve free 10x podobra od ssiptv i barem 2 pati podobra od iptv smartersPlayer.
  Duplex IPTV
   
  На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.
 25. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  869
  761
  27 Април 2010
  Машко
  Кога сме веќе кај апликации исто од мене да додадам дека SmartSTB е исто топ апликација, со тоа што може се плаќа да но не кочи не сецка ич и што е најважно менито и изгледот е исто како на МАГ БОКСОВИТЕ со тоа што многу елсно и едноставно се снаоѓате на него.
  Прегледноста на фолдерите и каналите е топ воедно исто и на каналите.
  Пре би платил за SmartSTB него за СМАРТИПТВ....
  Да се надоврзам на @Ts011 ја тестирав и таа апликација со УСА сторе на мојот самсунг тв стварно е добра ЕПГ се работи не кочи не сецка.
  За фрее апликација е топ, но проблемот ми е што не можам да сменам аудио на некој од каналите , а на СмартСТБ го дозволува тоа.
  На смарт стб се што фали е да направат да чита субтитлес, бидејќи се што може тестирав на МАГот ги чита субтитлес на софтверот нејќе.
  До сега не сум нашил совршен софтвер кој би ми дозволил да го елиминирам боксот иако би платил 20 30 евра за апликација ама да е КВАЛИТЕТНА, т.е
  барем да ги чита субтитлес на тие канали што има и да може да се смени АУДИО сурсот.
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...