1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. krema

  krema
  Professor

  10,717
  10,285
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ајде еден линк до app.
   
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  725
  12 Април 2013
  Машко
  Smart IPTV
   
  Ts011, Banjifiko и на krema им се допаѓа ова.
 3. Vladekosa

  Vladekosa
  Intern

  37
  6
  24 Февруари 2017
  Машко
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,064
  4,354
  28 oктомври 2008
  Ова е пробано на новите Samsung телевизори (RU серија)?
   
 5. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  239
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Знам за Smart IPTV сум ја користел веќе,сега подолго време ја користам SSIPTV и работи одлично.
  Точно така.
   
  Последна промена: 26 Февруари 2020
  На kristijan_m75 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
  На некои проаѓа со рачна инсталација, го симнуваш Tizet Widget, распакуваш на усб стик и во ТВ:
  Samsung Smart TV
   
  На Banjifiko и goran_oh им се допаѓа ова.
 8. ratina4

  ratina4
  Intern

  31
  0
  23 oктомври 2009
  Prati mi i mene , najveke me interesiraat francuskite paketi
   
 9. ratina4

  ratina4
  Intern

  31
  0
  23 oктомври 2009
  Koj moze da mi pise za Server za IPTV za francuskite paketi ?
   
 10. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  423
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  пиши ми
   
 11. m1me_te

  m1me_te
  Intern

  8
  2
  2 ноември 2012
  Машко
  Графички Дизајнер Веб Девелопер & Програмер
  Здраво доколку некој сака ИПТВ имате прекрасни канали и тест има
  Smart Ip TV Makedonija
   
 12. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  759
  184
  10 Јуни 2007
 13. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  423
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
 14. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  38
  15
  4 Август 2017
  Малце надвор од темава... Да не знае некој апликација за Андроид бокс за автоматско исклучување (тајмер) како на телевизорите? Заспивам и ми седи уклучен стримот цела вечер.
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 15. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
  Може, ќе ти пуштам во порака.
   
 16. Mister

  Mister
  Intern

  112
  35
  27 Јануари 2012
  Машко
  Момци, малку оф топик, ама да не решил некој к проблемов на Нетфликс?

  We're having trouble playing this title right now. Please try again later or select a different title

  Од вчера ми се појавува, не знам зошто. Ресетирав се, и пак нејќе. Да не треба VPN јер користам хакнат акаунт :(

  Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
   
 17. tigar

  tigar
  Gaining Experience

  127
  102
  28 Јули 2011
  Вака на прва би рекол дека пробуваш да пуштиш филм/серија која не е за наш регион (веројатно немаш ВПН пуштено така?)
   
  На Mister му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mister

  Mister
  Intern

  112
  35
  27 Јануари 2012
  Машко
  Па со впн ич нејќеше.
  На крај го форматирав, и си работи нормално.

  Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
   
 19. krema

  krema
  Professor

  10,717
  10,285
  24 Јуни 2009
  Машко
  Што мешате Netflix со IPTV?
   
  DonFrozex, olikomerc, smole и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  141
  59
  31 Март 2020
  Машко
  Ako saka nekoj dobra preporaka i stabilna lista za iptv neka pisi PP:)
   

  Прикачени датотеки:

 21. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,335
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  немој само тој кинезот да им го препорачуваш живти се. :hay:
   
  На nikola_bb му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  141
  59
  31 Март 2020
  Машко
  Ne be zavrseno e so nego*
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,350
  796
  12 Април 2017
  Машко
  А оти не препорачаш јавно?
   
  На artweb и smole им се допаѓа ова.
 24. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  141
  59
  31 Март 2020
  Машко
  Moze zosto da ne :) povelete..! koj saka da ne se zafrkava so ovdesnive zafrkanti od tipot optereten tie interetot,a mu pustas speedset optika 50/50,od tipot mu pisuvas sega ti vrajka po 6 casa itn ...
  eve link

  Internet Televizija
   
  На Futurelakimens и bxxxn им се допаѓа ова.
 25. Nipsta

  Nipsta
  Intern

  50
  19
  17 Февруари 2012
  Машко
  Јас користам Marvel IPTV веке 9 месеци. Нормално знае понекогаш да укочи или сецне, ке премоташ лево десно и нема проблем. Башка сам си правиш листа на земји кои сакаш да ги уплоудуваш.
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...