1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,752
  11,361
  2 Август 2012
  Машко
  Имам брат кој живее и работи во Аустрија.
  Велите дека ова rapidtb е супер. Кај да се обратам за братчево да гледа наши телевизии без сецкања и слични глупости?
  Фала ногу, пријатно.
   
 2. goran_oh

  goran_oh
  On your way to fame

  1,189
  967
  26 Април 2013
  Машко
  Тука : : : Rapid Tv Swiss : : :

  Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
   
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  2,629
  2,750
  18 Април 2007
  Јас од риселер на iptv.community форумот зимам, до сега ми беше 80 еур/година, сега ќе видам ваљда исто. Странава погоре е претпоставувам од некој риселер на iptv.community (новото име не Rapid).
   
 4. goran_oh

  goran_oh
  On your way to fame

  1,189
  967
  26 Април 2013
  Машко
  Да од риселер од него зимам јас нема никаков проблем,воедно е и модератор на rapid.

  Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  2,629
  2,750
  18 Април 2007
  Единствено зезнато е што VoD не може да се паузира, барем не на Коди.
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 123456

  123456
  Gaining Experience

  322
  119
  12 Април 2013
  Машко
  90евра две години по ред зимам дирекно,не преку реселер
  Де пиши ми кој реселер дава за 80е, за да имам во план кога ќе ми истече претплатата.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Can4sta

  Can4sta
  Gaining Experience

  298
  246
  19 Јануари 2008
  Дали збориш за овој, нели?

  [​IMG]
   
 8. 123456

  123456
  Gaining Experience

  322
  119
  12 Април 2013
  Машко
  Не, ова

  IPTV Community
   
 9. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  889
  322
  17 Јуни 2008
  Значи ова е лудо, прв пат да налетам на толку добар квалитет на слика, на Free Live TV.
  Има ли некој Addon да се фура на Коди?
   
 10. spiritfly

  spiritfly
  Gaining Experience

  56
  76
  19 Август 2011
  За коди го имаш MobDro

  ЕДИТ: Извини MobDro е за андроид ама не за коди, моја грешка.
   
  Последна промена: 15 Април 2018
 11. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  884
  335
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Кај мене ова не работи, кога стискам на Е цело време ми се рефрешира и неможам да кликнам на бек стрелката.
   
 12. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  89
  57
  21 ноември 2012
  Машко
  Друже ај пошто не се снаоѓам ако не ти е тешко пушти ми принт скрин на пп да видам кај тоа кликаш за да ти се појави тастатура.
   
  На novITuser му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  191
  31
  24 Јануари 2010
  Za mob ti treba virtuelna tastatura na youtube imas upatstvo.na pc samo stisni ednas e otpustas i stiskas back sakas gore desno od ekranot a mozes i back od tastaturata i vleguvas vo programite
   
 14. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  889
  322
  17 Јуни 2008
  Мислам дека ја "средија" работата со новиот апдејт.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 15. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  884
  335
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Не може бесплатно.:)
   
 16. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,103
  3,386
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Ова Vavoo делува топ, само има некој направено некоја анализа на софтверов да не инсталира некои гадурии?
   
 17. draey

  draey
  Gaining Experience

  126
  91
  15 Јануари 2010
  Rapid IPTV FTW, го користам веќе година ипол и сум задоволен. Голем избор на канали и супер квалитет. За цена најубаво пишите на форумот iptv.community дека сакате да купите претплата и ќе добиете разни понуди (од 75 до 90е идат). Даваат и триал период од 24h да го тестирате иптв-то.
   
  На smole и goran_oh им се допаѓа ова.
 18. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  191
  31
  24 Јануари 2010
  Moze:)
   
 19. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  318
  238
  26 Септември 2007
  Машко
  @sasemkd vovoo работеше кај мене 2 дена супер. Денес побара update и мораше да направам и како што пиши членот погоре ја "опраја " работата и не можи тоа да го внесиш со "то". Е потоа го избришав програмот целосно и го инсталирав на ново со тоа ехе од старата верзија од пред два дена и си работи повторно. Сега прашањето ми е дали можам disable update да направам на програмот и дали знајш како и каде е?
   
 20. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  191
  31
  24 Јануари 2010
  исто и кај мене на пц побара упдате на моб усте работи како сто треба.
   
 21. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  884
  335
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Кај мене не може.
   
 22. marto

  marto
  Gaining Experience

  199
  174
  25 Јули 2013
  Машко
  вака е кај мене не сака исто откако се инсталира, а ако инсталирам на
  vavoo.tv не на vavoo.tо
  и едно прашање за Rapid IPTV што имаат, ме интересира како иде со преводите на теливизиските канали, има несто како на македонски, српски или хрватски?
   

  Прикачени датотеки:

  • brsi.png
   brsi.png
   Големина:
   31.7 KB
   Прегледи:
   51
  Последна промена: 16 Април 2018
 23. Marjan.C

  Marjan.C
  Intern

  9
  3
  17 Април 2018
  Машко
  Ako ste nekoj za IPTV odlicna e gi ima site ex-yu i stranski kanali i VOD. Top raboti i najbitno sto e stabilni servrri ima.Vkupno 15 000 kanali i VOD i raboti se. Ako e nekoj za test moze 24 sati. Koj e za kontaktirajte me na mail: cvetanoski9@gmail.com ili tel 070-334-452
   
  На macko1502 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  6,772
  6,403
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Луда зделка. :)
  Колку пари кошта?
   
 25. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  243
  164
  15 Септември 2014
  bekrija
  za cena sigurno imboks treba :)
   

Сподели

Вчитување...