1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Па работи кај мене најнормално од rapid

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,168
  720
  12 Април 2013
  Машко
  И јас имам рапид и не работат сите канали
   
 3. Робсо

  Робсо
  Intern

  52
  32
  1 Септември 2018
  И сега имате тв или пропадна работава?
   
 4. krema

  krema
  Professor

  10,668
  10,239
  24 Јуни 2009
  Машко
  Има.
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 5. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Кој канали поточно не ти работат?

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 6. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Има тв си функционира најнормално.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 7. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  786
  27 Април 2010
  Машко
  Тие што ќе опстанат одма ќе се види тука на форумов кој успеале да средат и префрлат се на друга платформа....сега за сега ќе им треба пари, време и ресурси и ќе опстанат да ама тие што се манги во овој бизнис ама алиекспресс и другиве не верувам повеќето ќе пропаднат еве кај мене алиекспресс ништо не работи ако фатиш нешто ептен да отвори рандом...... а за рапид ќе го средат читав на форумов само им треба време
   
 8. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,248
  2,476
  19 Јули 2013
  Од али Iptv-то комплетно не беше достапно само една вечер, кога беше рацијата. После тоа работи најнормално.
  Можеби превентивно го исклучиле :)
   
 9. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  646
  412
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Деновиве, сум у огромна забуна и не знам што се случува.
  Имам ваков проблем... Дома IPTV, ми работи само на ЕДЕН мобилен. На Андроид Бокс и ТВ не работи. Зборам за m3u, а преку STB EMU работи ТОП.

  Сменив IP адреса и работеше океј, ама еве пак е исто. Листата работи сегде одлично кај мои пријатели.

  Неколку дена пробувам, не можам да оправам.
  Некој со сличен проблем?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 10. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,138
  695
  5 Јуни 2007
  Машко
  Internetot od kaj ti e? :D


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 11. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  646
  412
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
 12. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  646
  412
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Интересна работа, на компјутер со VPN, работи. Без VPN нејќе. Според мене, до Телекабел е нешто...
   
 13. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,138
  695
  5 Јуни 2007
  Машко
  Zborevme prethodno mislam so tebe vo temava, telekabel go blokiraat IpTV for sure. Isti problem go imase drugar mi so telekabel, se prefrli na thome i nema gajle sea.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  646
  412
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Ги мењам од Понеделник.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 15. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Јас од кај што ја земав линијата божем серверот беше бомбонче, ама сега е партал. Којзнае колку време ќе им треба на кинезиве да се опраат од шокот. Продавачот бара време демек инженерот ќе средил се'. :oh: А оно секој ден се' повеќе и повеќе се распаѓа. :D
   
 16. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,138
  695
  5 Јуни 2007
  Машко
  Луѓе имајте малку разбирање околу ситуацијава. Замислете сега Мајкрософт да каже толку веќе нема Windows го гасиме, и нормално ќе има транзициски период додека серверите и апликациите да се адаптираат на друг ОС. Исто и со иптв-то, ќе се опраат :)
   
 17. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Кај мене се е во ред. И тоа од кај кинезот “клет” земав. Само ден два имаше прекин, после тоа се најнормално функционира.
   
 18. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  87
  18
  16 Септември 2010
  Zato se pazi od kaj se zema iptv......zdrava hrana dva braka.....galiba otidoa......
   
 19. kejt777

  kejt777
  Intern

  1
  0
  29 Јули 2019
  Дечки моментално кај мене веќе недела дена од кога беше рацијата врз ИПТВ-то имам само црн екран. Тотално е тој исклучен или кај вас има канали?

  Знае ли некој нешто слично на ИПТВ...за спортските канали ми е највише...
   
 20. krema

  krema
  Professor

  10,668
  10,239
  24 Јуни 2009
  Машко
 21. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Кај мене нешто има, нешто нема. Нешто па е со слаба резолуција. Ќе се оправат, ама треба повеќе време.
   
 22. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  И кај мене има.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 23. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,168
  720
  12 Април 2013
  Машко
  Пак падна рапид, не се нормални еднаш ке се решам да гледам и к.рац.
   
  На olikomerc и MacRazor им се допаѓа ова.
 24. smole

  smole
  Unstoppable

  3,186
  3,698
  18 Април 2007
  И мене ми вика account blocked а до 8ми Октомври ми е...
   
 25. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  397
  187
  20 Април 2008
  Машко
  ќе се врати уопште Rapid??? во цела европа (окулу) 30мина, меќу кои и reselleri, се жалат...
  ми беше сомнително уште кога за кредити бараа криптовалути а не примаа кредитни картички...

  EDIT: моментално фукционира само учитување на канали...
   

Сподели

Вчитување...