1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,171
  721
  12 Април 2013
  Машко
  Незнам на другите Iptv smarters pro вака ли ти е наместено ?

   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 2. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
  Да, пробај уклучи хардверско декодирање на видеата, вака ти ги прикажува како филмовите 24p, а не 50 frame rate.
   
 3. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
 4. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Последниов сат ништо не ми отвора. Може и подолго денес е биден проблемот, јас пред еден сат го проверив и сега, ништо не отвора а мислев кај мене е само.
   
 5. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,171
  721
  12 Април 2013
  Машко
  Каков продавач си ти да прашуваш дали има пречки во ИПТВ?
   
 6. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Не смеам да прашам?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 7. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  137
  81
  12 Декември 2017
  Машко

  Како препродавач не си информиран дека нема веќе xtream panel?


  Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk
   
  На mkdboy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Знам, прашањето беше пред да се објави се ова. Иначе, првичното инфо беше дека прават надоградба, ама... не изгледа така.  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 9. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  137
  81
  12 Декември 2017
  Машко

  Надоградба беше моментален изговор.


  Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk
   
 10. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,146
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Кој работи ко шо треба ќе го реши проблемот со сталкер, е сега ако сакат илегално да рестримаат ондак им го тутна xtream codes :D
   
 11. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  137
  81
  12 Декември 2017
  Машко

  А со сталкер е легално,така? :))) btw има нулиран панел така да ништо страшно ;)


  Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk
   
 12. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,146
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Значи ја кажав кој си работи легално, сталкер е middleware, кој си има купено стримови ќе се импортираат во сталкер и стримаат на крајните корисници, нема да можат да се рестримаат или енкодираат по потреба, што мислам дека голем дел од корисниците ги користат овие функции за препродажба на каналите и намалување на квалитетот на истите.
   
 13. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  137
  81
  12 Декември 2017
  Машко

  Другар, очигледно не си добро упатен во сето ова :)
  Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk
   
 14. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,146
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Ако имаш конструктивен одговор дај да знаеме сите, не изигравај annonymous blackhat iptv guy, те молам. Ја знам колко добро си ти упатен уште од времето кога тврдеше дека ISP неможе да блокира ИПТВ сервис. Имај малце респект за мислењата на другите членови, не ти е првпат да се избациш вака.
   
  cipiripi, goran_oh, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Сега што е работава со иптв? Зошто не работи? Нас, простата маса да не расветлите.
   
 16. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,344
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Кај мене си работи без проблем,а зошто не работи кај вас тоа најдобро ке ви одговори тој од каде имате купено.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На mkdboy и 123456 им се допаѓа ова.
 17. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  137
  81
  12 Декември 2017
  Машко

  Ај вака да пробам да ти надробам малце па да сфатиш.

  Прво си пишал кој работи со Сталкер нема проблем, тие што нелегално стримаат имаат роблем :) Дали си запознат во тој сталкер од каде одат стримовите? Сталкер е open source да, меѓутоа за да поставиш стримови во сталкер треба од некаде да ги земеш така? xtream, fluss, astra. Каква врска има Министра дали работиш легално или не? За да работиш легално треба да си регистриран како IPTV провајдер а не дали имаш легален софтвер за рестримање. Министра и Xtream е легален софтвер, само проблемот е што имаш во тој софтвер. Дали знаеш зошто Xtream Panel на пример падна? Запознат си? Министра е софтвер што го инсталираш на твој сервер и како компанија се оградува од било каква поврзаност со тебе како клиент, додека кај xtream имаше CMS што беше хостирано кај нив, и се случи тоа што се случи.

  Во врска со блокирање на ип уште упорно тврдиш дека во МК има оператор што филтрира иптв услуга? :))))
   
 18. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,171
  721
  12 Април 2013
  Машко
  Да фрлам 120евра кај тебе и да снема иптв, и те прашувам и ти да ми одговориш незнам што е проблемот?
  Каков продавач си ти да не си ги знаеш проблемите неможам да разберам???

  И иптв комјунити работи без проблем
   
 19. ski

  ski
  Intern

  85
  18
  22 oктомври 2016
  Машко
  Xtream Codes IPTV Seller System Targeted by Authorities
  It was recently announced that a major anti-piracy operation against Xtream Codes, an IPTV service management system, is underway in several European countries such as Italy, France, Bulgaria, and the Netherlands.
  What Does this Xtream Codes News Mean for IPTV Subscribers?
  With this recent news on Xtream Codes, what exactly does this mean for current subscribers of an IPTV service?

  Well, the important issue to note here is that this could negatively impact over 50 million IPTV users worldwide.

  Now, exactly which IPTV services used Xtream Codes is unknown, along with how much data the police got. It’s very likely they now have the names and locations of many of the clients who sell the IPTV services.

  According to police they now have control over the system and have reportedly cut off thousands of clients servicing over millions of customers around the world.
   
 20. farkizz

  farkizz
  Gaining Experience

  42
  65
  14 Април 2016
  Машко
 21. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Decki vi se sredija li problemite so iptv po problemite sto gi imame od vcera?
   
 22. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  109
  50
  15 ноември 2017
  Машко
  На еден ТВ имам иптв од наш провајдер, поранешен кабелски оператор, и немаше проблеми никакви. На втор ТВ користам ИПТВ Кинези од чичо Али, и проблемите вчера вечер ги снема работи ок.
   
 23. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Дечки, јас гледам вчера и денес многу канали се во мрак и му тријам сол на глава на кинезот да го опраи серверот. Кога сега ми враќа дека се десило некоја заплена на сервери во Европа и нив ги уздрмало. Вика се ќе биде ОК деновиве.

  Ирдето сироти, со години го разбиваат и пак не можат да се опраат. :oh: Треба уште да учат од NDS Videoguard (Cisco). ;)
   
  Последна промена: 24 Септември 2019
 24. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,335
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Читајќи ја темава добив впечаток дека сите ИПТВ се булшит.
   
 25. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Ima li nekoj da nudi iptv ama da mu raboti listava poslw site problemi sto se slucuvaat? Ako ima nekoj lista neka pise vo privatna poraka
   
  На mkdboy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...