1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,445
  6,560
  27 Март 2014
  дечки некој да ми даде на проба средена ип листа ? ако е ок ке си платам преплата.
   
 2. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  109
  50
  15 ноември 2017
  Машко
  Другарче врати 3-4 страни поназад, има наши дечки шо нудат. Прати им пп ќе ти објаснат се. Некој од нив според пишувањата се пре ок.
   
 3. lumibi

  lumibi
  Intern

  118
  21
  5 Јуни 2008
  Ако не завршиш работа со ДанантСат, напиши ми на ПП да прашувам негде друго!
   
 4. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Deneska, u sred gledanje basket mi zamrzna slikata na smart iptv. I mi prekina, mislev deka e neshto do niv ama vidov deka na 3G raboti. A na wifi, nejkje. Pushtiv na STB Emu, raboti. A na smart iptv, nejkje. Cel den se zafrkavam so ruterite doma, se javiv vo Telekabel i mi rekoa deka imam javna adresa i mozham da gledam. Ne najdov niedno reshenie za problemov.
  Nekoj so slichen problem?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 5. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
  Денеска и на мојот самсунг тв исто ми се деси со истата апликација, го исклучив тв од струја одмори малце, ја избришав листата и поново аплоадирав, послето се оправи.
   
 6. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Kaj mene ne saka ni na telefon, ni na kompjuter, ni na Android Box. Restartirav se, go vrativ na factory default wifi ruterot ama dzabe...


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 7. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,344
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Кај мене работи без проблем Smart IPTV и на ТВ и на моб,пак мислам дека нешто не во ред кај тебе, избриши ја апп и инсталирај пак и пробај.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 8. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Da beshe taka, kje raboteshe na se drugo osven na smart iptv. Chudno, ne znam...


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 9. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  38
  15
  4 Август 2017
  Јас имам прекини од вчера. Работи 30-60мин и прекинува треба да го уклучам исклучам, а на вип сум.
   
 10. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
 11. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Dali edna m3u lista za android boks moze da se koristi i na mob i na laptop(vlc)? Moze da napravi problem zatoa sto ke se gleda na 3 uredi ili ke si tera bez problem
   
 12. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Може да гледаш само на еден уред истовремено.
   
 13. lumibi

  lumibi
  Intern

  118
  21
  5 Јуни 2008
  Osven ako e lista so 3 konekcii :)
   
 14. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Fala vi na pomosta baa sega gledav na vlc player super e samo neznam kako da ja socuvam listata. Primer koga go gasam vlc playerot i pak koga go pustam mora povtorno da ja ufrlam listata. Ima li sansa nekako da se sovuva da ne mora na sekoe vklucuvanje da pisuvam
   
 15. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Здраво на сите, доколку има некој заинтересиран за IPTV моментално само на 6 месеци, нека ме контактира за тест.

  Во прилог, прикачени слики на drive од дел од каналите:
  IPTV – Google Drive
   
 16. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  84
  26
  16 oктомври 2014
  Машко
  А дали игра улога интернет провајдерот? Имаше порано коментари дека Телекабел блокираат ИПТВ преку адреса...незнам дали и колку има вистина во ова
   
  На Filip95 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Filip95

  Filip95
  Intern

  25
  8
  18 Април 2018
  Машко
  Јас сум на Телекабел и немам никаков проблем со IPTV... а исто така и јас сум слушнал/прочитал дека имало проблеми околу провајдерот...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 18. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Доколку тестираш од некој и видиш дека на Телекабел не работи, а на 3Г/4Г е во ред. Јави се и кажи им да ти ја направат јавна ИП Адресата, кај мене така проработе.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Decki da spodelam edno iskustvo sakam so site vas mozebi na nekoj ke mu bide od korist.
  Imam android box mx10 so 4 giga ram i probano okolu 30 testa sigurno i na site testovi slikata na sportskite kanali katastrofa ja zamagluva slikata gi usporuva dvizenjata na igracite.
  Vcera pobarav od eden decko test i mi se slucuva istoto i kaj nego. On mi vika decko od 800 korisnici sto gi imam samo ti mi go kazuvas ova. Mi tekna i na istiot decko mu vikam da mi pusti test za smart tv kaj tatko mi da probam da vidam dali tamu ke bide ok. Koga pustiv ne mi se veruvase. Slikata perfektna.
  Sakam da kazam koj ima problem so tv a gleda preku boks frlete toa kinesko djubre od kuka. A si vikam 4 giga ram ima boksov top e ke leta. E sega stvarno ke leta ama na delovi toa kinesko djubre
   
  PeachPanther, paraglajder, it_boy и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  I pred se sakam da mu se izvinam na mkiptv od nego imam zemeno samo test od forumov i istoto mu go kazav deka imam problemi so sportskite kanali. Decko izvini ne bilo do tebe nego ro moeto kinesko djubre sto ke leta na delovi
   
  paraglajder, it_boy, NiceNaumoski и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. smole

  smole
  Unstoppable

  3,192
  3,707
  18 Април 2007
  Има бокс и бокс...

  Пробај со nVidia Shield или со Formuler Z8, сигурно нема да имаш проблеми.
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Ok ama koja e cenata na tie boksovi.... jas go zemav ovoj mx10 3500 mislejki deka 4 giga ram ama dzabe ramot koga izgleda procesorot spor
   
 23. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На NiceNaumoski му/ѝ се допаѓа ова.
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,171
  721
  12 Април 2013
  Машко
  На која апликација гледаш?
   
 25. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Na site sum probal druze i na site e isto. Perfect player, extreme, IPTV, Iptv smarters pro. Nema nikalva razlika druze
   

Сподели

Вчитување...