1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
  1. DrMTR

DrMTR
    Guru

6,282
    6,394
    27 Март 2014
    дечки некој да ми даде на проба средена ип листа ? ако е ок ке си платам преплата.

2. MacRazor

MacRazor
    Intern

63
    17
    15 ноември 2017
    Машко
    Другарче врати 3-4 страни поназад, има наши дечки шо нудат. Прати им пп ќе ти објаснат се. Некој од нив според пишувањата се пре ок.

3. lumibi

lumibi
    Intern

102
    20
    5 Јуни 2008
    Ако не завршиш работа со ДанантСат, напиши ми на ПП да прашувам негде друго!

4. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

457
    287
    28 ноември 2014
    Машко
    Deneska, u sred gledanje basket mi zamrzna slikata na smart iptv. I mi prekina, mislev deka e neshto do niv ama vidov deka na 3G raboti. A na wifi, nejkje. Pushtiv na STB Emu, raboti. A na smart iptv, nejkje. Cel den se zafrkavam so ruterite doma, se javiv vo Telekabel i mi rekoa deka imam javna adresa i mozham da gledam. Ne najdov niedno reshenie za problemov.
    Nekoj so slichen problem?

Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

5. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,551
    3,467
    11 Декември 2008
    Машко
    Денеска и на мојот самсунг тв исто ми се деси со истата апликација, го исклучив тв од струја одмори малце, ја избришав листата и поново аплоадирав, послето се оправи.

6. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

457
    287
    28 ноември 2014
    Машко
    Kaj mene ne saka ni na telefon, ni na kompjuter, ni na Android Box. Restartirav se, go vrativ na factory default wifi ruterot ama dzabe...

7. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,302
    1,080
    26 Април 2013
    Машко
    Кај мене работи без проблем Smart IPTV и на ТВ и на моб,пак мислам дека нешто не во ред кај тебе, избриши ја апп и инсталирај пак и пробај.

Sent from my GM1910 using Tapatalk

8. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

457
    287
    28 ноември 2014
    Машко
    Da beshe taka, kje raboteshe na se drugo osven na smart iptv. Chudno, ne znam...

9. spytronicmk

spytronicmk
    Intern

20
    7
    4 Август 2017
    Јас имам прекини од вчера. Работи 30-60мин и прекинува треба да го уклучам исклучам, а на вип сум.

10. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

457
    287
    28 ноември 2014
    Машко
  11. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

45
    13
    12 ноември 2018
    Машко
    Dali edna m3u lista za android boks moze da se koristi i na mob i na laptop(vlc)? Moze da napravi problem zatoa sto ke se gleda na 3 uredi ili ke si tera bez problem

12. julll

julll
    Intern

70
    28
    20 Август 2016
    Може да гледаш само на еден уред истовремено.

13. lumibi

lumibi
    Intern

102
    20
    5 Јуни 2008
    Osven ako e lista so 3 konekcii :)

14. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

45
    13
    12 ноември 2018
    Машко
    Fala vi na pomosta baa sega gledav na vlc player super e samo neznam kako da ja socuvam listata. Primer koga go gasam vlc playerot i pak koga go pustam mora povtorno da ja ufrlam listata. Ima li sansa nekako da se sovuva da ne mora na sekoe vklucuvanje da pisuvam

15. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

457
    287
    28 ноември 2014
    Машко
    Здраво на сите, доколку има некој заинтересиран за IPTV моментално само на 6 месеци, нека ме контактира за тест.

Во прилог, прикачени слики на drive од дел од каналите:
    IPTV – Google Drive

16. NiceNaumoski

NiceNaumoski
    Intern

70
    25
    16 oктомври 2014
    Машко
    А дали игра улога интернет провајдерот? Имаше порано коментари дека Телекабел блокираат ИПТВ преку адреса...незнам дали и колку има вистина во ова

На Filip95 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Filip95

Filip95
    Intern

16
    6
    18 Април 2018
    Машко
    Јас сум на Телекабел и немам никаков проблем со IPTV... а исто така и јас сум слушнал/прочитал дека имало проблеми околу провајдерот...

Sent from my iPhone using Tapatalk

18. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

457
    287
    28 ноември 2014
    Машко
    Доколку тестираш од некој и видиш дека на Телекабел не работи, а на 3Г/4Г е во ред. Јави се и кажи им да ти ја направат јавна ИП Адресата, кај мене така проработе.

На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

45
    13
    12 ноември 2018
    Машко
    Decki da spodelam edno iskustvo sakam so site vas mozebi na nekoj ke mu bide od korist.
    Imam android box mx10 so 4 giga ram i probano okolu 30 testa sigurno i na site testovi slikata na sportskite kanali katastrofa ja zamagluva slikata gi usporuva dvizenjata na igracite.
    Vcera pobarav od eden decko test i mi se slucuva istoto i kaj nego. On mi vika decko od 800 korisnici sto gi imam samo ti mi go kazuvas ova. Mi tekna i na istiot decko mu vikam da mi pusti test za smart tv kaj tatko mi da probam da vidam dali tamu ke bide ok. Koga pustiv ne mi se veruvase. Slikata perfektna.
    Sakam da kazam koj ima problem so tv a gleda preku boks frlete toa kinesko djubre od kuka. A si vikam 4 giga ram ima boksov top e ke leta. E sega stvarno ke leta ama na delovi toa kinesko djubre

PeachPanther, paraglajder, it_boy и на уште 1 им се допаѓа ова.
  20. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

45
    13
    12 ноември 2018
    Машко
    I pred se sakam da mu se izvinam na mkiptv od nego imam zemeno samo test od forumov i istoto mu go kazav deka imam problemi so sportskite kanali. Decko izvini ne bilo do tebe nego ro moeto kinesko djubre sto ke leta na delovi

paraglajder, it_boy, NiceNaumoski и на уште 1 им се допаѓа ова.
  21. smole

smole
    Unstoppable

3,014
    3,417
    18 Април 2007
    Има бокс и бокс...

Пробај со nVidia Shield или со Formuler Z8, сигурно нема да имаш проблеми.

На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
  22. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

45
    13
    12 ноември 2018
    Машко
    Ok ama koja e cenata na tie boksovi.... jas go zemav ovoj mx10 3500 mislejki deka 4 giga ram ama dzabe ramot koga izgleda procesorot spor

23. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

457
    287
    28 ноември 2014
    Машко

На NiceNaumoski му/ѝ се допаѓа ова.
  24. 123456

123456
    Gaining Experience

904
    471
    12 Април 2013
    Машко
    На која апликација гледаш?

25. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

45
    13
    12 ноември 2018
    Машко
    Na site sum probal druze i na site e isto. Perfect player, extreme, IPTV, Iptv smarters pro. Nema nikalva razlika druze

Сподели

Вчитување...