1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
  1. DrMTR

DrMTR
    Guru

6,218
    6,345
    27 Март 2014
    дечки некој да ми даде на проба средена ип листа ? ако е ок ке си платам преплата.

2. MacRazor

MacRazor
    Intern

45
    14
    15 ноември 2017
    Машко
    Другарче врати 3-4 страни поназад, има наши дечки шо нудат. Прати им пп ќе ти објаснат се. Некој од нив според пишувањата се пре ок.

3. lumibi

lumibi
    Intern

100
    20
    5 Јуни 2008
    Ако не завршиш работа со ДанантСат, напиши ми на ПП да прашувам негде друго!

4. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

394
    184
    28 ноември 2014
    Машко
    Deneska, u sred gledanje basket mi zamrzna slikata na smart iptv. I mi prekina, mislev deka e neshto do niv ama vidov deka na 3G raboti. A na wifi, nejkje. Pushtiv na STB Emu, raboti. A na smart iptv, nejkje. Cel den se zafrkavam so ruterite doma, se javiv vo Telekabel i mi rekoa deka imam javna adresa i mozham da gledam. Ne najdov niedno reshenie za problemov.
    Nekoj so slichen problem?

Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

5. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,540
    3,448
    11 Декември 2008
    Машко
    Денеска и на мојот самсунг тв исто ми се деси со истата апликација, го исклучив тв од струја одмори малце, ја избришав листата и поново аплоадирав, послето се оправи.

6. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

394
    184
    28 ноември 2014
    Машко
    Kaj mene ne saka ni na telefon, ni na kompjuter, ni na Android Box. Restartirav se, go vrativ na factory default wifi ruterot ama dzabe...

7. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,292
    1,065
    26 Април 2013
    Машко
    Кај мене работи без проблем Smart IPTV и на ТВ и на моб,пак мислам дека нешто не во ред кај тебе, избриши ја апп и инсталирај пак и пробај.

Sent from my GM1910 using Tapatalk

8. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

394
    184
    28 ноември 2014
    Машко
    Da beshe taka, kje raboteshe na se drugo osven na smart iptv. Chudno, ne znam...

9. spytronicmk

spytronicmk
    Intern

14
    4
    4 Август 2017
    Јас имам прекини од вчера. Работи 30-60мин и прекинува треба да го уклучам исклучам, а на вип сум.

10. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

394
    184
    28 ноември 2014
    Машко
  11. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

32
    3
    12 ноември 2018
    Машко
    Dali edna m3u lista za android boks moze da se koristi i na mob i na laptop(vlc)? Moze da napravi problem zatoa sto ke se gleda na 3 uredi ili ke si tera bez problem

12. julll

julll
    Intern

37
    16
    20 Август 2016
    Може да гледаш само на еден уред истовремено.

13. lumibi

lumibi
    Intern

100
    20
    5 Јуни 2008
    Osven ako e lista so 3 konekcii :)

14. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

32
    3
    12 ноември 2018
    Машко
    Fala vi na pomosta baa sega gledav na vlc player super e samo neznam kako da ja socuvam listata. Primer koga go gasam vlc playerot i pak koga go pustam mora povtorno da ja ufrlam listata. Ima li sansa nekako da se sovuva da ne mora na sekoe vklucuvanje da pisuvam

Сподели

Вчитување...