1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  786
  27 Април 2010
  Машко
  Јас барам листа која е средена да се наоѓаат каналите едноставно да бидат групирани правилно да може лесно да најдеш тоа што сакаш да гледаш, а не на секоја страна расфрлано да е купишта канали не се знае кој работи кој не кој е документарен кој е музички кој е филмски..
   
 2. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Ова што го постираш ти како слика, тоа се хакирани акаунти? Според тебе кој е најдобар иптв провајдер? Ако рапид е толку популарен зошто да е лесен за хакирање?
   
 3. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,168
  720
  12 Април 2013
  Машко
  Не,нели гледаш дека се канали наши тоа,тоа му е листа од нордик оне
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 4. draey

  draey
  Gaining Experience

  185
  214
  15 Јануари 2010
  Има некој да ми прати тест плејлиста да пробам. Имам од iptv community веќе 2 години, но ако има некој наш човек би купил од него.
   
 5. Filip95

  Filip95
  Intern

  25
  8
  18 Април 2018
  Машко
  @mkiptv od deckoto, jas sum zadovolen i od kanali i od cenata. probaj nema da zazalis


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 6. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,536
  11 Декември 2008
  Машко
  Ќе ти пуштам јас една.

  Sent from my SM-A520F using Tapatalk
   
 7. coki83

  coki83
  Intern

  17
  7
  6 Јануари 2017
  Decki mi zavrsuva iptv pretplatata pa sakav da prasam za nekoj predlog, ovaa do sega sto ja ima bese katastrofa imav pretplateno za 2 godini polosa lista nemate videno. Stalno secka hd kanali 5 . Preporaka za paperview kanali i vod ne gledam sport Screenshot_20190910-094504.jpeg Screenshot_20190910-094517.jpeg Screenshot_20190910-094527.jpeg

  Испратено од ONEPLUS A5010 преку IT.mk форум апликација
   
 8. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  811
  2 Јануари 2015
  Машко
  Мене ме интересира ако купам иптв дали ќе треба често да ги менувам листите или ставам една и си тера цело време.

  Првата опција не ми одговара пошто ќе гледам на ТВ па да не се замарам со листи и сл.
   
 9. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Ставаш една листа и си тераш,бар така е кај мене со години.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 10. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  811
  2 Јануари 2015
  Машко
  Фала ти, што користиш, кој iptv сервис?
   
 11. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  IPTV community/Rapid IPTV користам и сум презадоволен од нив.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 12. Mr One

  Mr One
  Intern

  54
  34
  19 Јануари 2010
  Грешка си, реков освен nordic сите се ексју листи. Ме мрзеше да кликам на секоја и потоа вака се отвора преку влц луа адон.
  500.png

  Тоа црното е скенер кој работи на мак адреси од серверот, откако ќе најде активен мак го конвертира во листа.

  Муабетот ми беше за рапид кој гледам го фаворизирате, но да повторам нема никаква заштита за клиентите, вака на овој начин и сите акаунти можат да се уловат. Барем геоблок нека стави, на неколку напади на серверот да ја блокира ип адресата.
   
 13. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Decki da ne znae nekoj kaj ima prodavnica nekade vo skopje kade sto se prodavaat mag resiveri?
  Po neptun anhoch tehnomarket gi nema da ne znae nekoj kade ima nekoja prodavnica.
  Mi treba samo za iptv .
  Imam box mx10 so 4 giga ram ama dzabe pak slikata osobeno na sportskite kanali e krs i dosta luge mi rekoa da zemam mag zatoa sto magot bil specijalno samo za iptv
   
 14. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  639
  646
  15 Септември 2012
  Машко
  Во Палма во Тетово сум видел во продавница „сваштара од техника“, ама лани...
   
 15. smole

  smole
  Unstoppable

  3,186
  3,698
  18 Април 2007
  Пробај овде , на млечен се.

  Или Пазар3/Реклама5.
   
 16. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  109
  50
  15 ноември 2017
  Машко
  Така е, во ЗОРА има, и земи си и ИПТВ од кај нив успут и така ќе идеш!
   
  На Maja73 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. lumibi

  lumibi
  Intern

  116
  21
  5 Јуни 2008
  И пиши колку ке те кошта. :D
   
  На Maja73 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Zora nema mag resiveri denes se javiv i taka mi kazaa
   
 19. lumibi

  lumibi
  Intern

  116
  21
  5 Јуни 2008
  Пробај овде сигурно ке завршиш работа во врска со МАГ. Исто нудат и ИПТВ.
   
 20. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Dali upload igra uloga vo iptv ili ne e bitno, bitno e download da bide ok?
   
 21. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  646
  412
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Download e битно.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На Aleksandaraleks12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Дечкиве од данант се супер. Јас од кај нив земам шеринг. И за иптв сакав да земам ама малце скапо ми дојде. Ги има скоро сите македонски канали, хбо со мак превод и сите други филмски канали се со мак превод. Кога бев последен пат видов дека имаа и МАГ.
   
 23. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  A ovie se vo ohrid taka? Vo skopje gi nema?
   
 24. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Да, само во Охрид ги има.
   
 25. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  639
  646
  15 Септември 2012
  Машко
  Ам ќе си земиш летоска кога ќе ојш на лето во Охрид.
   
  На spytronicmk и smole им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...