1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  44
  16
  4 Август 2017
  Која е официјална страна од Rapid Iptv, гледам неколку има на Google.
   
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,280
  831
  12 Април 2013
  Машко
  IPTV Community
   
 3. Mister

  Mister
  Intern

  114
  35
  27 Јануари 2012
  Машко
  Се слагам со ова. Ме утепаа кога ги блокираа тие пакети, кои заедно со Холандскиот, се едни од најдобрите. Уште користам шеринг ама веќе нема кеиф како порано. Иако е секогаш стабилен и без каснење.
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,280
  831
  12 Април 2013
  Машко
  Скај ук не се блокирани него ти треба 3метра антена за да ги гледаш каналите, Скај де работи без проблем, само макс тв не функционира и скај италиа,ама па све друго работи
   
  На Mister и StOrMK им се допаѓа ова.
 5. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  765
  389
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Предложете некоја солидна замена за IPTV Smarters апликацијата. Оваа има баг кога се сурфа низ омилените канали и тоа косата ми ја крева. :)
   
 6. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  44
  16
  4 Август 2017
  Perfect Player го препорачуваат али и мене ме нервира, чекам по 5 мин. На секое уклучување на апликацијата update прави на листата
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  765
  389
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Оваа апликација пак само бара m3u листа, не може со јузер, пасворд и url... Овој кинезот не ми дал m3u. Ако вреди апликацијава, да барам, ако не, ќе си барам мануелно канали. :D
   
 8. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,280
  831
  12 Април 2013
  Машко
  Што бокс имаш? кај мене лета иптв смартерс никаков баг немам.
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nathnetwork.xciptv&hl=en
   
  На spytronicmk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mister

  Mister
  Intern

  114
  35
  27 Јануари 2012
  Машко
  Купив поголема антена, ама само 20-30 канали отвара на SkyUK. Поголема од 1.9м антена не планирам да земам.

  Ќе зборам со селерот за skyDE јер подолго време нњ ми ги отвара.

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 10. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  765
  389
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  T95Z Max. Ама не ќе да е до боксот, пошто во останатите фидбеци што ги давале луѓето на Плеј Стор гледам дека имаше исти вакви жалби.
   
 11. ski

  ski
  Intern

  86
  19
  22 oктомври 2016
  Машко
  Две линии, кој сака нека се јави на пп.
   
 12. krema

  krema
  Professor

  11,002
  10,536
  24 Јуни 2009
  Машко
  Бело?
   
  На Cika, Антониј.К, MacRazor и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. ski

  ski
  Intern

  86
  19
  22 oктомври 2016
  Машко
  Дадени на два члена.:cool:
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 14. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
  Ако сака исто некој тест од квалитетен пакет со огромен број EX-YU и наши канали, по извонредна цена дупло пониска од рапид нека пише.
   
 15. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,280
  831
  12 Април 2013
  Машко
  Ај прати
   
 16. lumibi

  lumibi
  Intern

  122
  21
  5 Јуни 2008
  Прати тест и ценовник.
   
 17. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  113
  51
  15 ноември 2017
  Машко
  Aj Мачак прати тест да видиме шо та*ак нудиш?!!
   
 18. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  75
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Imam probano ist test na mobilen i na andeoid boks. Na mobilen slikata vrv perfektna ama na android boksot mnogu polosa od mobilen. E sega me interesira dali e do rezolucijata deka mob e pomal a na box na tv pogolem ekranot i zatoa dava podobra slika na mob zatoa sto e pomal ekranot ili problemot e vo boksot?
  Ve molam za vase mislenje
   
 19. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  44
  16
  4 Август 2017
  Нормално дека е до резолуцијата. Телефонот ти е 6 инчи, а најмалиот телевизор 26 инчи. Што поголем екран тоа полоша сликата ќе е на обичните канали. Направи споредба на FHD каналите ќе видиш. Секако дека и боксот игра улога и интернетот, но споредбава со телефон и тв ти е лоша.
   
 20. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  75
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Ok te svakam ama i na full hd slikata na tv preku boksot ne e idealna. Ama jas mislam i deka i boksot igra uloga ma da boksot e mx 10 so 4 giga ram ne e nekoj krs da rece covek
   
 21. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
  А каков телевизор која големина и марка?
   
 22. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  718
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Провери дали резолуцијата ти е добра на Боксот?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 23. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  44
  16
  4 Август 2017
  Не е толку лош боксот, може повремено да ја замаглува сликата ако ја процесира споро. Како што рече пријателот над мене провери ја резолуциајта на боксот и исклучи непотребни апликации во позадина.
   
 24. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  75
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Da ti kazam iskreno ne sum ja ni videl rezolucijata na boksot. Kako sto go kupiv taka si e nisto ne e menjato. Pa logicki samata rezolucija neli treba da bide na max primer na full hd sekako ako boksot podrzuva
   
 25. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  765
  389
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Денеска се просветлив. Не знам што ме натера да ја симнам IPTV Smarters PRO и оп како да рипнав од запрежна кола во Мерцедес Ц класа. Дизајнот боде во очи, сурфањето низ каналите со брзина на светлината и сега за сега не покажува багови.

  Што не ми кажевте да ја инсталирам PRO верзијата? :D:oh::rolleyes:
  Таа доби и апдејт и лета ко молња, а јас скромниот со месеци си се потам со обичната верзија која не знам зошто не ја повлечат од Плеј Стор.:confused:
   

Сподели

Вчитување...