1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  116
  51
  15 ноември 2017
  Машко
  Едина грешка ти е шо не си зел за 20 евра за цела година.:)
   
  На Maja73 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  398
  195
  20 Април 2008
  Машко
  @smole цените ми се такви поради тоа што не работам со заработка
  туку заради The System а и некои пријатели окулу мене.
  Иначе сигурно не е поскап твојот reseller туку реален.
  Кој читал и кој купувал кредити директно од Rapid знае колку кошта еден кредит.
  Инаку рапид не би го менувал за никој друг provider,
  бидејќи ми одговараат на Ticket за 30-60 минути...
   
  На Maja73 и smole им се допаѓа ова.
 3. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Не е тоа тајна колку кошта,
  1 Credit = 1 Euro

  Pricing list:
  Trial € 0.00
  1 Month € 8.00
  2 Months € 15.00
  3 Months € 20.00
  6 Months € 35.00
  9 Months € 50.00
  1 Year € 65.00
  If you buy 500 credits, you will get 550 credits (10%)
   
  На Maja73 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  398
  195
  20 Април 2008
  Машко
  @123456 имаш некоја грешка во пресметки... еден кредит кошта 1.1 € така да еден месец е 8.8 € итн

  from the webiste:
  Credit cost:
  1 Credit = €1.10

  а тоа дека ќе добиеш за 500€ 550 credits зачлени се, па (слободно) пробај...
   
 5. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Не може да биде грешка кога тоа е на официјалниот сајт објавено од администраторот, ако си зимал од rapidswiss он наплака 1.1е за 1 кредит
   
  На Глупав му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  398
  195
  20 Април 2008
  Машко
  аха збориш за ЦрноГорскиот односнo .me Рапид... таму има многу помалку VOD, а поголема шанса за заработка да...
   
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Другар што е проблемот со тебе за кој црногорски збориш на кое место си ти реселер?
  IPTV Community овде?
   
 8. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  398
  195
  20 Април 2008
  Машко
 9. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Па си се заебал, листата што ја нуди он е истата на IPTV Community , он е таму модератор затоа и поглема цена за реселер ја нуди
   
  Zippo, MacRazor и на Глупав им се допаѓа ова.
 10. makadam

  makadam
  Intern

  21
  16
  28 Март 2011
  Мое мислење околу иптв е дека никојпат нема да ја има брзината стабилноста каснењето бројот на сигнали по канал и други х причини споредено со класичната сателитска тв без разлика дали се работи за шерован или слободен канал. Како долгогодишен корисник на дреамбокс и сегашен корусник на иптв разлика ИМА во корист на клааичниот дигитален сателитски сигнал во споредба на телевизијата базирана на ИП протоколи. Единствената предност е што за оваа втората не ти требааТ никакви антени , лнб конвертори иницијално позиционирање и други работи кои ако не си навлезен во овие води тешко можеш да се снајдиш сам да ги направиш.

  Sent from my SM-N920V using Tapatalk
   
  Mister, RoninMK и на StOrMK им се допаѓа ова.
 11. Julian

  Julian
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  И немаше подобро од дримбокс се додека не ги блокираа хрватското макств, англиското скај, германското скај и други сателити. Оттогаш не планирам да плаќам шеринг.
   
  Mister, StOrMK и на makadam им се допаѓа ова.
 12. smole

  smole
  Unstoppable

  3,270
  3,790
  18 Април 2007
  Кај дримбоксот кога мењаш сателит ем чекаш ем брмчи.

  Си IPTV тоа замарање го нема.

  Башка од тој што земав шерин последниот пат така се искурчи да уште еднаш пари од мене нема да види.
   
 13. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Шеринг на али за 5 долари тоа 5 линии,јас уште ја користам сателитска,претежно за спорт за слика да не правиме моабет, сеа си земав и zgemma h9s 4k.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 14. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Германакиот скај работи
   
 15. Julian

  Julian
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Кај мене има неколку месеци не работи
   
 16. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  872
  759
  27 Април 2010
  Машко
  Само на oscam emulator работи и тоа специфична верзија не на секоја.....со тоа што да на било која ќе отвори ама ќе сецка, а на правилна oscam не мрда.
   
  На Julian му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Julian

  Julian
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Не знам тоа како оди. Мајсторот ми намести.
   
  На DemoUser му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  872
  759
  27 Април 2010
  Машко
  Моментално најдобро е да си сам свој мајстор иначе многу работи другите мајстори ќе ти кажувааат приказки....
  Дека нема канали кои да се гледа или други глупости...
  Има страни кои сеуште продаваат шеринг и имаат точно напишано кои пакети им ги отвара кои сателити стрикно да си ги бркаш и тоа е тоа....
  Така да шерингот сеуште вреди и ќе вреди се дург не го бутнат делот каде што не може да се гледаат српски канали.
  Многу работи кои мислите на шерингот дека не се пробиени се е пробиено но не го даваат намерно, а и намерно преминуваат на иптв затоа што поедноставно им е иптвто за одржување него сателитска...
   
  На Mister и Julian им се допаѓа ова.
 19. Julian

  Julian
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Имам дримбокс дм800хд се веќе 3-4 години. На почетокот супер беше се додека нрќе го бутнаа хрватското макств. Моментално плаќам 4000 денари а немам нешто што толку ми треба (спортклуб и арените). Сам да местам и купувам шеринг не знам, и имам страв да не е утнам сателитската или расипам нешто
   
 20. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  872
  759
  27 Април 2010
  Машко
  @julll чим не знаеш не пипкај ништо терај си така....
  Проблемот е што веќе некој од дримбоксовите не ни работат како што треба ради софтверот...т.е новиот oscam бара упдејтуван python и некои ситници во линукс базираниот систем..е сега сетоа тоа се средува но ако немаш оригинал дримбокс пошто автоматски почнува да симнува упдејтови...и така автоматски те следнува зелена слика и ерор и после подигање софтвер пак на тој софтвер е ако имаш големо познавање и софтвери секакви па да го вратиш боотлоадерот назад па да успееш пак да вратиш стар софтвер...
  Затоа веќе повеќето дримбоксови кои се кинески и зависно кој сим носат во нив не вредат ни 500 денари ама тоа е за оној што знае само..
   
  На Julian му/ѝ се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  11,067
  10,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дали има опција боксот со одреден плагин да бутка IPTV листа?
   
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко


  На поларис ги имаш арена и работат екстра
   
  На Julian му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Julian

  Julian
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Да, сега видов на поларис ги има само што се сд.
   
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Сеа ја ставив листата пошто на андроид најчесто гледам, си тера без проблем и што е најдобро можеш лево десно да одиш кај андроид тоа не го може.

   
  На Julian и krema им се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  11,067
  10,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Одлично, искрено не сум слушнал за овој сат-бокс но колку што можев на брзина да прегледам на нет за него - ветува многу. :)
   

Сподели

Вчитување...