1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. Mister

  Mister
  Gaining Experience

  121
  60
  27 Јануари 2012
  Машко
  Земав тест од друг продавач од iptv community и и работи. Мада не сум многу задоволен како работи.
  Во секој случај, не е до Неотел, туку до кинекиот iptv.
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  76
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Decki ima li nekoj da nudi dobra iptv lista ili da predlozi od nekoj koj ima ama kvalitetna lista. Plakam i do 10 evra mesecno ama da e kako sto treba . Pozdrav
   
 3. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Што не си задоволен?
   
 4. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,353
  1,139
  26 Април 2013
  Машко
  И јас истото ке го прашував од што не задоволен од RapidIPTV?

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 5. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  76
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Zosto nemozam da naracam test od rapid iptv. Sinoka naracav i uste pisuva kao se procesiralo
   
 6. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Одма пракаат тест, IPTV Trial - IPTV Community овде постираш ли ?
   
 7. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  398
  195
  20 Април 2008
  Машко
  @Aleksandaraleks12345 да ти појаснам нешто... Јас сум resell-er на Rapid...
  и нема да најдеш подобра линија од таму, од таа што ја доби пред малку...
  а бидејќи неколку пати преку различни resell-er-и си пробувал trial линии
  ќе добиваш линии само во траење од по 1 саат од таму
   
  На Aleksandaraleks12345 и smole им се допаѓа ова.
 8. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Која е цената кај тебе? пошто сите селери различно лупаат цени
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  398
  195
  20 Април 2008
  Машко
  @123456 скоро никоја разлика меѓу Rapid и мене доколку е преку трансакциска...
  Единствена придобивка (ако е за месец претплата) тогаш што ја гледам е дека: едно евро ќе иде за мене едно за тебе и едно за државава ни...
  за подолгорочни планови веќе има некоја поголема заштеда (за сите три, или евентуално две страни)...
   
 10. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Што е тајна сега дај за 6 месеци и за 1 година цена? Пошто си од Мкд мене ми е подобро парите во кеш да ти ги дадам ако има таква варијанта
   
 11. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  398
  195
  20 Април 2008
  Машко
  1 месец = 600
  3 месеца = 1550
  6 месеца = 2750
  9 месеца = 4100
  12 месеца = 5000
  (за преку трансакциска помножете со 1.11)
   
 12. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  872
  759
  27 Април 2010
  Машко
  За иптв ќе кажам до сега само Rapid се топ и никогаш нема проблеми или пак ако има одма го средуваа и работат на тоа да се среди во што може најбрз рок.Другото се е катастрофа листите на другиве тестови што сум ги земал се катастрофални дур да најдете еден канал барате листате непотребни канали се повторуваааат или пак напишал 9000 канали од кој 8000 му се дупликати и така натаму...
  Еден паметен да се најде да направи асална листа се кладам дека 90% ќе ги бутне сите, а под асална листа спаѓа оделено, филмски,документарни,музички,порно,спорт и така натаму со тоа што нормално да се знае што е хд канал што не дупликати нема потреба.
  Е сега до сега го немам видено тоа никаде така да само еден паметен да излезе ќе ги реши сите.
  Ги разбирам фолдерите УНИТЕД КИНГОМ да ама во натре кога ќе влезеш ГЗ преку глава е не се знае кој јаде кој пие кај се спортски кај се филмски....
  Ќе ме налутат да се убацам да ги решам сите :)
  Како што беше на времето златното време со ТОТАЛ ТВ :) шеринг РУЛЗ :) и мојте листи првин скенираш само тие активни транспондери порврзуваш дреамбоксот со пцто едитиш листата местиш каналите ги делиш кој се спортски кој се документари и мераци.....
  Можеби многу барам ама еден паметен кај и да ќе се најде ќе ги покака сите.
   
  На bakigvg и Mister им се допаѓа ова.
 13. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  76
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Decki za iptv podobra e da se gleda preku box ili mag resiver?
   
 14. Mister

  Mister
  Gaining Experience

  121
  60
  27 Јануари 2012
  Машко
  До IPTV Smarters беше. Преку SMart IPTV работеше скоро беспрекорно.
  Земав од овој продавач
  riboyiptv.com – Get your Subscription Now
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 15. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,353
  1,139
  26 Април 2013
  Машко
  Нема конкуренција на RapidIPTV сите останати можат вода да им носат.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  116
  51
  15 ноември 2017
  Машко
  Многу е куме...  Бате не велам дека не е ок, али имаш тука и дечки со се риселери и се стварно ок, а пониски се некој 30% со цени.
   
  На Maja73 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. smole

  smole
  Unstoppable

  3,270
  3,790
  18 Април 2007
  Не е точно, неговите цени на рапид се пониски од риселерот од кој јас моментално земам.
   
  На Maja73 и goran_oh им се допаѓа ова.
 18. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,353
  1,139
  26 Април 2013
  Машко
  Цените се ок,тие другите што ги спомнуваш сигурно не користат rapid server.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Има и за 70евра сеа за 1 година

  На рапид фалат канадски и австралиски
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 20. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,353
  1,139
  26 Април 2013
  Машко
  Е big deal што фалеле австралиски канали ништо нема на нив за гледање тапа канали.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 21. krema

  krema
  Professor

  11,067
  10,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ги пробав овие со тест, паааа не се лоши, ако збереш екс-ју + МК канали доаѓаш до бројка +300.
  Сепак би пробал и од китајците IPTV, не знам само кој селер. :)
   
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,291
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Овие се рапид што ги збориме цело време, имаш и реквест си бараш канали што веке ги нема на листата до сега имам 6 екс ју канали побарано и сите ги ставија.
  @goran_oh сигурно се подобри од курдистанскиве или иранските на листава што ги има
   
  На Maja73 и krema им се допаѓа ова.
 23. Julian

  Julian
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Го догледав цел фудбал Ливерпул:Арсенал на спорт клуб 1 хд на листата која ја зедов од алиекспрес. Ми направи голем мерак. Ниту еднаш не сецна на конекција од 12 мбпс даун од телеком. Ниту еднаш. За 15 евра 6 месеци богами не сакам ама ништо подобро.
   
  NiceNaumoski, lumibi, RoninMK и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  76
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Daj pusti link druze koja lista si ja zel da ja probame
   
 25. Julian

  Julian
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Lager

  Од овој продавач е. Претходно беше споделена на оваа тема.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...