1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. zlatk0

  zlatk0
  Gaining Experience

  80
  63
  12 Декември 2017
  Машко


  Сериозен си со глупостиве? Прво дали си запознат што сервер користат кинезите и зошто е толкава разлика во цена од еден до друг иптв сервис?

  Си слушнал колку кошта 10gbps сервер со загарантиран линк во секој момент? Или за локал канал, цена и слично?

  Второ 20/20 и 300/300 исто бркало работа??? Имаш претстава raw чист канал FHD колкав битрејт има и колку проток треба да имаш за да работи мазно?

  Земи од али линија и јави се во шпиц термин или кога ќе има ЛШ да помуабетиме на темава.


  Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  522
  357
  22 Март 2016
  Машко
  Во делот на алиекспрес точно е ова,вчера гледав Liverpool на SkySports и праеше баферинг неколку пати...потоа префелив на SkySports Premier League таму беше подобро но имаше еднаш два пати краток баферинг и таму.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 3. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,048
  572
  12 Април 2013
  Машко
  Па и да направи и 5 пати баферинг за 20 долари годишно што очекуваш тоа на iptv.community кочи некогаш по 5-6 пати па никому ништо.

  @zlatk0 незнам дали зборуваш за iptv.community од 120евра падна на 70 евра годишно ако плакаат многу пари пак ке држат цена а не да ми намалуваат цени

  iptv.community кога имаше УФЦ не се секавам кој беше на секој 30 секунди буферинг правеше, знаеш ли каков одговор добив?па што не смени на друг канал, одговорот мој беше на м.јкати у п.чка да барам друг канал во 03 часот.

  Ти на шерингот си ги видел серверите на кинезиве каде им се?
   
  На MacRazor и moongose им се допаѓа ова.
 4. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  522
  357
  22 Март 2016
  Машко
  Таман си е,само реков дека закочува ништо више.Мене како надополнување на Мах ТВ ми е топ.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 5. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,116
  2,376
  19 Јули 2013
  Не знам кога и кој пакет си го тестирал, но за овој што се споделува на темава можам да кажам дека нема од тие недостатоци. Каналите се организирани по земји, шпански канали се нешто над 200, преку 500 од САД, над 300 ексју... Сите ги немам пуштено, ниту имам намера, за да кажам дека сите работат, но оние заради кои и го земав работат без проблем. Знае понекогаш да сецне, но не ништо страшно ниту често. Мнозинството од спортските се фулхд.
  Нема потреба од интернет 300/300, работат стабилно и на јавно вифи.

  Пак ќе кажам, можеби не е најдоброто решение за иптв, но за парите е и повеќе од тоа.
   
  MacRazor, NiceNaumoski, TATA_MATA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  824
  768
  27 Април 2010
  Машко
  Нема зашто јас да го кријам човекот

  US $15.08 42% OFF|Europe IPTV Subscription Rocksat France UK German Arabic Dutch Sweden French Poland Portugal Spain Smart TV IPTV M3U 7000 Live-in Set-top Boxes from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group


  Повелеле да си знаете дека не го бива воопште.
  Е сега ако имате вие некој подобар од алиекспресс пуштете линк бујрум

  Едит : Еве му ја целата продавница

  IPTV Anywhere Store - Small Orders Online Store, Hot Selling and more on Aliexpress.com | Alibaba Group

  Со тоа што јас од тој линк што нарачав веќе не постои и не може истата понуда да се добие.
   
 7. lumibi

  lumibi
  Intern

  105
  20
  5 Јуни 2008
 8. smole

  smole
  Unstoppable

  3,108
  3,586
  18 Април 2007
  Која андроид апликација ја користите за гледање IPTV?

  За iptv.comminity (ex rapid) сервисот ме интересира.
   
 9. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  546
  339
  28 ноември 2014
  Машко
  Само Smart IPTV ништо друго. Без разлика од кого имаш IPTV.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На olikomerc и smole им се допаѓа ова.
 10. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,048
  572
  12 Април 2013
  Машко
  Iptv smarters
   
  На olikomerc и smole им се допаѓа ова.
 11. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,334
  1,120
  26 Април 2013
  Машко
  IPTV PRO

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 12. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  382
  180
  20 Април 2008
  Машко
  Kodi
   
 13. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  75
  26
  16 oктомври 2014
  Машко
 14. lumibi

  lumibi
  Intern

  105
  20
  5 Јуни 2008
  Smart IPTV
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mister

  Mister
  Intern

  101
  32
  27 Јануари 2012
  Машко
  Можно е да е до интернет провајдерот дека не ми отвара iptv од aliexpress? Ми дава playback error...
  Користам Неотел, ама до сега сум користел и други iptv сервиси, и никогаш не сум имал проблем, затоа ми е чудно.
  Селерот вика дека работи, и да рестартирам рутер, бокс...


  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 16. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  522
  357
  22 Март 2016
  Машко
  Кај мене на телеком си работат каналите(незнам дали ги имаме истите канали од истиот продавач од алиекспрес).

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 17. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  546
  339
  28 ноември 2014
  Машко
  Да, можно е.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 18. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  824
  768
  27 Април 2010
  Машко
  @Mister скоро 2 и више години сум на неотел 300/300 со иптв сум и јас и шеринг плус во други соби со сателитска антена....до сега сум немал никакви проблеми имам фрлено едно 100 евра и више на тестирање различн иптв провајдери и сум немал проблем...Проблемот кој го имав е дека мојот бокс е блокиран дека е MAG 351 и нејќе воопште али наоѓав решение и за тоа....
  Е сега ако почнале да блокираат иптв неотел тоа е веќе друго али ќе дознаам ќе се распрашам и ќе ти дадам одговор.
   
  На Mister му/ѝ се допаѓа ова.
 19. smole

  smole
  Unstoppable

  3,108
  3,586
  18 Април 2007
  Не блокираат Неотел, моментално гледам IPTV.
   
  На Mister и 123456 им се допаѓа ова.
 20. Mister

  Mister
  Intern

  101
  32
  27 Јануари 2012
  Машко
  Ако продава некој iptv нека ми прати pm тест линија, ако работи добро и ако е фер цената, ќе земам од него.
  Ама не би требало Неотел да заебава, имам и шеринг и други сервиси сум користел, без проблем.
  Акаунтот на iptv smarters вика дека е активен. Пробав и со SmartIptv исто нејќе.

  Store Information
  Seller Info

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 21. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  522
  357
  22 Март 2016
  Машко
  Истиот селер,кај мене работи све ок,преку SMART IPTV[​IMG]

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 22. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  89
  31
  15 ноември 2017
  Машко

  Momentalno gledam Malmo vs Ben jehuda na sk1 hd. Tera Kinezot problemot e kaj tebe!!!
   
  На Mister му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  804
  873
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Некоја опција дали има од ИПТВ да земам само Формула1 каналите? Официјалните? Или само Скај Спортс? дека и они имаат посебен Ф1 што е најдобар, само за тоа ми треба тв, за се друго торенти, нетфликс..
   
 24. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Iptv e super za onie koi sakat da gledaat filmovi dokumentarni programi ali za sport ne e . Sum probal mnogu testa ama nema sporedba so kvalitet na slika so nasive operatori. Realno na brzi dvizenja kako sto gi ima vo sportot iptv ne moze da sprovede bas kako treba i slikata doaga kako zamatena i ne e toa toa ali za filmovi i ostanato si brka rabota
   
 25. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  804
  873
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Јас сум пробал IPTV тестови неколку, и за Ф1 каде каде подобро е него нашиве со 24 вести и нивните 15p спрема 1080п 60 фпс канал на еден иптв што го тестирав
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...