1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
  1. tigar

tigar
    Gaining Experience

125
    98
    28 Јули 2011
    Прашање до оние кои имаат од „ефтиниот“ шеринг од Али, пошто гледам сега дека линков е тргнат, кој е продавачот од кој што го имате земено и дали имате сега проблеми со оглед на тоа дека е тргнат линков што имате купено ?

Дали спортскиве канали (БТ Спорт, Скај Спортс УК) се 720п или 1080п и колку отприлика е каснењето, 30 сек повеќе/помалку ?

Некоја препорака за ефтин шеринг од Али, имајќи во предвид дека ми треба само за спортски канали со англиско аудио претежно.

Благодарам.

2. kristijan_m75

kristijan_m75
    Gaining Experience

472
    329
    22 Март 2016
    Машко
    Спортските канали се 1080п,каснењето е околу 2-3мин,во пакетот од ЕX-YU ги имаш Арена1-5,Спортклуб 1-6,Еуроспорт1,2.
    Ги имаш Беин спорт арапските,Беин спорт француски и плус мислам дека имаш во германскиот и италијанскиот пакет исто спортски канали,секако и во американскиот пакет имаш спортски канали...

3. MacRazor

MacRazor
    Intern

37
    11
    15 ноември 2017
    Машко
    Убаво нашкрабано, едино каснењето е од 45 до 60 секунди, во зависност од каналот.

4. NiceNaumoski

NiceNaumoski
    Intern

56
    23
    16 oктомври 2014
    Машко
    Мислев да порачам јас сега пред некој ден ама ми го нема линкот...Го тестирав, работеше супер,каснењето беше 30 секунди максимално.

5. kristijan_m75

kristijan_m75
    Gaining Experience

472
    329
    22 Март 2016
    Машко
    Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com

На Mister му/ѝ се допаѓа ова.
  6. 123456

123456
    Gaining Experience

755
    363
    12 Април 2013
    Машко
    На Mister и krema им се допаѓа ова.
  7. bakigvg

bakigvg
    Intern

67
    26
    28 Јуни 2016
    Машко
    Отвара ли Макс тв шерингот?

8. 123456

123456
    Gaining Experience

755
    363
    12 Април 2013
    Машко
    Ne

9. lumibi

lumibi
    Intern

91
    20
    5 Јуни 2008
    Проба ли ИПТВ од истиот продавач?

10. 123456

123456
    Gaining Experience

755
    363
    12 Април 2013
    Машко
    Не, уште

11. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

769
    702
    27 Април 2010
    Машко
    Алиекспресс и IPTV Community не се рамнат ни најмалце и не се во никаква допирна точка со каналите и пакетите што ги нудат.
    Немојте да мислите дека 950 денари = 6 месеци е подобро од 12 евра 1 месец што нудат на IPTV Community тука се лажете како мали дечиња на чупа чупс лижавче, него кај нас проблемот е што македонче си е македонче кај е наевтино тамо и нормално после кога нешто нема да чини се жалат.

На mkiptv и smole им се допаѓа ова.
  12. lumibi

lumibi
    Intern

91
    20
    5 Јуни 2008
    Да, во право си. Но, македонче ко македонче сигурно дома има ВИП или Магента пакет, можда и кабелска (не сите нормално) и сака да испроба нешто ново односно да има пинк канале, нешто спорт, странски итн. Порано кога беше НикаИПТВ се плакаше 2 евра месечно, и да не работеше некој канал никому ништа.

Зато за 12 еур годишно и да не работи некој канал није битно.

Ипак ИПТВ комјунити се мегју нојдобрите.

Пиши ако можеш кратко како работи и дали има МК канали!

13. 123456

123456
    Gaining Experience

755
    363
    12 Април 2013
    Машко
    абе дедо мраз си видел ли во customer reviews од кој земји купуваат иптв?

14. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

769
    702
    27 Април 2010
    Машко
    Не пишав за да се пребивам со тебе кој како што купил пишав дека тој иптв и тој другиот не се ни најмалце приближно исти.
    Не ме интересира кој најмногу купил или други работи бидејќи ги имам тестирано и двата лично и можам да кажам дека разликата е огромна од едниот до другиот.

15. 123456

123456
    Gaining Experience

755
    363
    12 Април 2013
    Машко
    Пишуваш македонска работа бла бла бла, те прашувам си видел ли во ревјута од кој земји се зима највеке ИПТВ?

Само си тестирал или имаш од iptv community ?

На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
  16. RoninMK

RoninMK
    Gaining Experience

63
    75
    20 Април 2016
    Машко
    Зависи кој и колку гледа TV.
    Реално просекот не ми е ни по 2 часа дневно (и тоа најмногу во недела).
    Највеќе децата гледаат Pikaboo :)
    Затоа доколку земам IPTV ќе земам само за да ја заменам слабата кабловска понуда која ја плаќаме нешто над 7 еур месечно.
    Имајќи предвид дека за IPTV треба и добар интернет кој е 8 еур месечно секако би избрал поефтина варијанта, а доколку не ми се допаѓа секогаш може да се оди на подобра и нормално поскапа.

17. Ile sopov

Ile sopov
    Intern

10
    1
    1 Мај 2018
    Машко
    2019 sto biva so iptv vo nasava makedonija jas uste sum na magenda1 odnosno t hom ima li nesto podobro vo makedonija ve molam za konverzacija i mislenja na ovaa tema pozdrav

18. ТАТА_МАТА

ТАТА_МАТА
    Practice makes perfect

1,336
    1,457
    25 Март 2013
    Машко
    Мислења и конверзација на оваа тема има во претходните 16 страни од оваа тема. Прочитај ги барем последните 5 страни па вклучи се.

На Ile sopov му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ile sopov

Ile sopov
    Intern

10
    1
    1 Мај 2018
    Машко
    Jas imam veke 7 god Samsung smart tv ser 5300 ima hab tamo ja ima aplikacujata smart iptv ne sum ja probal gledam na magenda i plakam za hbo pa za dopolnitelni pink kanali pa za nekoj sportski baram resenie dali podobro ke si pominam so taa aplikacija i servis na kanali iskreno do sega ne sum probal i neznam a bi sakal da gi namalam barem troskovite od televizijata a i ne mora no barem da imam podobar izbor na hd kanali i pogolem izbor sekako dali e podobro i poisplatlivo pozdrav i blagidaram

20. Ile sopov

Ile sopov
    Intern

10
    1
    1 Мај 2018
    Машко
    Da brat ne bev videl blagodaram i bolem pozdrav

На ТАТА_МАТА му/ѝ се допаѓа ова.
  21. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

769
    702
    27 Април 2010
    Машко
    Имав од iptv community 2 месеци па потоа од редит страната земав иптв тестирав само SKY UK и УСА, па сега сум на алиекспресс иптв кои најмногу србите го лупаат и го фалат , а и нашиве македонци ги читам до некаде.....али ова ти го кажувам затоа што јас дома нити имам макс тв нити вип нити бутур.Имам неотел 300/300 пакет и другото се ми е шеринг сателитска и иптв и затоа го напишав сето тоа погоре бидејќи јас на своја кожа си тестирам и гледам која е разликата и какви се иптв пакети и услуги има.Има на reddit страната многу убави работи напишано и луге кои продаваат пакети на пример само АМЕРИКА и УК но тие ги имаат скоро сите канали и сите отварааат од листата, а не ставиле 123091230912310329 канали и штракаш како мрднат.
    Поентата ми беше јас си тестирам на моја кожа и ја гледам разликата така да секој има свое право да си каже и затоа ти кажав јас не дојдов да се препуцавам со тебе на форумов кој најмногу купува или не бидејќи знам македончиња кои го фалат алиекспресс па дури и реселер станал па лупаат тамо, а не го бива тој од алиекспресс за ништо.

22. moongose

moongose
    Unstoppable

1,810
    2,046
    19 Јули 2013
    @DemoUser
    Дека има разлика од иптв-то на али до Iptv community, има. Но дека е толкава разликата колку што е разликата во цената, тоа не. И далеку од тоа дека тие од али не ги бива за ништо.
    Но секој според своите потреби и можности.

Еве ти како искусен корисник на повеќе различни пакети, наведи ги предностите и маните на сите нив, нека послужи твоето искуство како водич за другите членови при избор за купување.

lumibi, ТАТА_МАТА, Aleksandaraleks12345 и на уште 1 им се допаѓа ова.
  23. 123456

123456
    Gaining Experience

755
    363
    12 Април 2013
    Машко
    не, и јас не сакам да се препуцавам со тебе , но ми смета кога напиша македонциве сакаат ефтиноча, во коментарите највише ги има шпанци французи на али експресс еее тие со големи плати сакаат ефтино зошто па јас ние да не сакаме?
    Иптв комунити од 120 евра паднаа на 70евра годишно(ке пагаат уште со цените), и таму не е све подмачкано и ако имам од нив 6 месеца земено.
    Иначе јас и ти сме исти и јас немам макс, вип итн, освен интернетот на вип што ме кочи со тие 500гб лимит глава ме боли, па шерингот за 5долари годишно ми врши многу работа пошто помалце троши нет од иптв.

24. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

769
    702
    27 Април 2010
    Машко
    Како прво за иптв комјунити ќе кажам дека со мојата линија 300/300 неотел не сецка ниеден канал нит мрзне нит присекцува нит бутур, воедно има повеќе пакети т.е канали каде што на пример на алиекспресс ги нема.Друго на иптв комјунити на шпаските канали се менува аудиото од шпански на англиски,е сега на германските италјанските не се менува.На алиекспресс нит ги има шпанците ниту пак ги има сите УК канали или УСА канали.
    На алиекспресс и тие канали кои ги има пола од нив не работат на се отвараат само се нафрлани, а работат само некои канали кои се повеѓу првите во листата.На иптв комјунити имаш супорт секаков одма одговор, а на алиекспресс ретко кој ќе одговори одма се чека од 12 до 24 саати.На линија 300/300 не смее да сецне канал поради тоа што јас знам кај ми иде цел интернет и знам во која соба што се гледа бидејќи во другите соби ми е шеринг со сателитска статична антена со окце за 2 ресивери и двата имаат посебен шеринг платено стрикно за 1.9 еаст и ништо друго.Ова е само неколку од работите што имам да ги кажам бидејќи имам тестирано УСА иптв стрикно кој е хостиран во УСА со пинг 133мс 150мс и пак не сецка, но не ги отвара одма чим притиснеш на каналот туку му треба време да повлече.Ова се што го имам напишано е за мојот пакет на интернет и од неотел провајдер за други не гарантирам ништо.
    Е сега има многу други ситници како на пример 80% од каналите на алиекспресс се џабе ставени не ги разбираш освен ехју и тие што разбираат германски,италјански,шпански,англиски.Другите се се курдистан узбекистан јапан латино, матино француски и ред други.Нема музички канали на алиекспресс и тие што ги има на прсти се бројат.
    Е сега јас затоа ова се што го пишав ќе си дојде до она нашето колку пари толку музика, но ќе повторам за 6 месеци 950 денари иптв за ексју каналите е премија и на нашиве тука им е гага и ако ги гледаат само тие им препорачувам да си земат одма од алиекспресс.
    Јас барам да гледам нешто што е ново излезено ФУЛ ХД слика џам и да не ми сецка или гледаш гледаш се губи каналот и ред други работи кои на алиекспресс се дешаваат.
    Има на оваа страна ако сакате ќе видите на што мислам ако сакате да читате малце и да ви стане јасно за се ова што ви го пишував.
    Place for IPTV Providers and Resellers to advertise services

IPTV Reviews
    Не е само иптв комјунити си има продавачи на иптв стрикно за УК стрикно за УСА каде што имааат добри листи и гарантираат канали и се.
    Се што треба е да листаш да читаш многу и да тестираш нормално.Јас ова се што го напишав се е тестирано на моја кожа со мои пари и знам кое вреди за мене и зашто и кое не вреди и зашто.

Последна промена: 9 Август 2019
    На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
  25. MacRazor

MacRazor
    Intern

37
    11
    15 ноември 2017
    Машко

Само некој луд, ќе чита шо си џоњал тука. Ти се мо*ам на тие 300/300 кога и 20/20 е исти ташак, и ќе вршат работа. За цената чичко Али е закон, исто ко нашиов тука Али шо е закон. Опрај се, не лупај глупости, за твое добро ти кажувам!

Сподели

Вчитување...