1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. Seker

  Seker
  Intern

  7
  2
  20 ноември 2017
  Машко
  Кажи ми само инсталираш и се имаш или плеј листата мораш од друго место да ја бараш?
   
 2. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Прочитај ги постовите погоре се е убаво објаснето.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 3. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Шчо напраиФте, и видео туторијал сте ми пуштиле од LG :rolleyes::angel:
   
 4. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  496
  339
  22 Март 2016
  Машко
  кога се бира земја,која е најдобро да се одбере,УСА,УК или нема врска?
   
 5. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Брат шо има везе, секако е пиратски ова : )))

  Ме потсети на вицов:
  Хендикепирано девојче влегло во бурекџилница и продавачката и вика: Сакаш баничка со сирење или со месо?
  - Сеедно, секако ќе ми падне.
   
  На kristijan_m75 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,031
  2,277
  19 Јули 2013
  Каде треба да одбереш земја? Во плеерот нема таква опција?!
   
 7. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  496
  339
  22 Март 2016
  Машко
  Не во плеерот него кога активираш одиш на нивниот сајт пишуваш мак адреса од телевизорот и тука одбираш земја,мислев дека од изборот на земјата зависи и бројот и видот на каналите.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 8. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  496
  339
  22 Март 2016
  Машко
  Последно прашање,SMART IPTV со плаќање на тие 5.5 еур имам на користење нивна плеј листа со канали или треба да си купам плеј листа со канали па да аплоадирам во апликацијата?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 9. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,031
  2,277
  19 Јули 2013
  Не, ја купуваш само апликацијата т.е. плеерот. Нема ниеден канал.
  Плеј листа, односно пристап до иптв посебно се купува. За тоа е темава.
  Земјата е за ЕПГ - програмскиот водич. Одбери си ексју. Ама мора прво да имаш плејлиста со канали.
   
  На lumibi и kristijan_m75 им се допаѓа ова.
 10. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  348
  332
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Не, со плаќање на апликацијата ја добиваш само апликацијата, Smart IPTV не продаваат канали (листи). Апликацијата си вреди за сите пари а лиценцата се врзува за MAC адресата на уредот и се плаќа еднократно.

  ЕДИТ: Јас ја имам врзано апликацијата за Андроид Бокс уред автоматизиран да ја стартува при вклучување. Одлично за постари лица кои знаат само лево-десно (горе-долу) на далечинскиот управувач.
   
  На olikomerc и kristijan_m75 им се допаѓа ова.
 11. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  496
  339
  22 Март 2016
  Машко
  Момци,купив 6 месеци опција од овој од алиекспрес и ми стигна порака во каков формат сакам да ми ја пратат листата
  (for IPTV, please tell us what format do you need? M3u,Android,Enigma2 IOS, or Mag Device ...etc ?).Ќе се гледа на LG TV WEB OS,M3u да биде?  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 12. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  959
  389
  17 Јуни 2008
  m3u ти е ок...
  Има апликација, SSIPTV мислам дека се вика и е бесплатна, ги турка програмиве.
   
  На kristijan_m75 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. julll

  julll
  Intern

  87
  34
  20 Август 2016
  Денес и јас зедов листа од тој од алиекспрес. Испробав неколку канали и земји, засега изгледа многу добар.
   
  На kristijan_m75 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mister

  Mister
  Intern

  101
  32
  27 Јануари 2012
  Машко
  А функционира и на Enigma2 бокс IPTV?
  Јас имам Cloud IBox II, не знаев дека може и на него, да не купувам посебен андроид бокс

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 15. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  492
  324
  28 ноември 2014
  Машко
  Да. Можеш и на Енигма.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На Mister му/ѝ се допаѓа ова.
 16. smole

  smole
  Unstoppable

  3,060
  3,488
  18 Април 2007
  На DM500HD клон пробав IPTV oчајно споро беше, не го препорачувам.
   
 17. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  492
  324
  28 ноември 2014
  Машко
 18. lumibi

  lumibi
  Intern

  103
  20
  5 Јуни 2008
 19. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  492
  324
  28 ноември 2014
  Машко
 20. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Mи испратија тест листа од линкот на @moongose , топ е, ги инсталирав и Смарт ИПТВ и ОТТ, првото некако ми е повизуелно добро, ама не можам да најдам search дали има. Да си пишеш зборче и да ти најде канал...
   
 21. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  Еве уште еден дилер на IPTV листа канали.
  IPTV NET

  Има и апликација на Play store и ако земаш тест или платено ти даваат јузер и пасворд за апликацијата. Сум го испробал и има интересни канали, горе доле екс ју канали има доста и има многу странски канали спортски и филмски. За цена треба да го прашате по ФБ порака нема јавно истакнато никаде.
   
 22. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  496
  339
  22 Март 2016
  Машко
  Како ти е поврзан телевизорот(преку wi-fi или со кабел)?Игра улога дали е преку wi-fi или кабел во поглед на стабилност на слика на каналите(buffering)?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 23. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  492
  324
  28 ноември 2014
  Машко
  До самиот бокс е. Двата уреди се на КАБЕЛ.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На kristijan_m75 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,507
  11 Декември 2008
  Машко
  Од кај кинезиве, веќе 3-4 дена не им работат македонските канали.
   
 25. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  723
  385
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Кај овој од кај што имам јас работеше Сител вчера, ама не е во HD. Не знам зошто често HD се менува со SD... А некои канали дури се менуваа. И HBO некогаш од HD оди во SD со српски превод. Веројатно е до снабдувачот од кај што ги зима кинезот. :D
   

Сподели

Вчитување...