1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  951
  490
  5 Јуни 2007
  Машко
  Ах да сум модератор .... :D
   
 2. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
 3. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  79
  27
  15 ноември 2017
  Машко
  Проблемот не е во иптв ами у скапаницата од тв шо ја имаш!!!
   
 4. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Da ne gi pomesa brzinite drugar? Ako ne e do iptv i e do tv kako sto vikas zasto preku maks tv slikata e dzam vo hd?
   
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  3,060
  3,488
  18 Април 2007
  Зависи чив ИПТв сервис гледаш и преку што уред.

  Јас немам намера да се убедувам со никого што е подобро - ако Макс ти е топ - фурај.

  Мене на Formuler Z8 IPTV-то ми е топ, имам и тајмшифт, и снимање, и rewind на live TV, и VOD.
   
  Luxell, TATA_MATA, moongose и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,549
  1,763
  25 Март 2013
  Машко
  Момци, овој од алиекспрес сите што го пофаливте ми пушти m3u file за тест и одлично изгледа. Само што преку VLC на PC плејлистата ми изгледа многу хаотично, измешани се каналите и Videos on Demand и се. Чаре некако да ги поделам по земји, по жанр или нешто слично?

  едит- Се снајдов.
  edit 2- Кои се другите опции освен м3u? Претпоставувам и како апликација може да се инсталира ако си побарам? Некоја друга?
   
  Последна промена: 11 Јули 2019
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  944
  509
  12 Април 2013
  Машко
  Штом имаш м3у листа немаш потреба да бараш пак.пишуваш сервер усер и пасс на која било апликација и фураш
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,549
  1,763
  25 Март 2013
  Машко
  Не те разбрав. Со м3u фајлот нигде не пишав username I password. Само го отворив преку VLC player
   
 9. 123456

  123456
  On your way to fame

  944
  509
  12 Април 2013
  Машко
  листата отворија во нотепад и ке видиш таму све сервер,усернаме и пасс
  за андроид најдобра е сега
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nathnetwork.xciptv&hl=en
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Не можев да најдам, што е Hot, no Hot?

  18+? :D
   
 11. smole

  smole
  Unstoppable

  3,060
  3,488
  18 Април 2007
  da
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Сериозно вака го пишуваат или ме дупиш бре?
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  9,868
  9,538
  24 Јуни 2009
  Машко
  18+ е геј содржина. :D
   
 14. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,507
  11 Декември 2008
  Машко
  Ако имаш Samsung / LG телевизор, инсталираш Smart IPTV и ја аплоадираш m3u листата тука по MAC адреса Playlist Upload и ги имаш каналите за 2 минутки директно на ТВ за гледање.
  Ако имаш андроид телевизор, инсталираш IPTV Smarters Pro и внесуваш user/pass и ги имаш подредено убаво каналите.
   
  На moongose и TATA_MATA им се допаѓа ова.
 15. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Заборави да му напомеш Smart IPTV работи само 7 дена после тоа треба да плати за да ја користи перманентно,иначе најдобрата апликација што сум ја користел за IPTV,не треба да внесува user pass само треба да ја аплаудира листата.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 16. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,507
  11 Декември 2008
  Машко
  Да де чисто да проба после не е многу 5.5 евра лиценцата

  Sent from my SM-A520F using Tapatalk
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 17. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,031
  2,277
  19 Јули 2013
  Да, таканаречени канали за возрасни :) Земи тест листа за 24 часа, со хот доаѓа, ќе провериш.

  На телевизор јас користам OTT player. Поддржува повеќе плејлисти. Се прави акаунт на сајтот и таму се управува со листите, а на телевизорот само се внесуваат корисничкото име и лозинката и веднаш се е достапно.
   
  На TATA_MATA и Balanar им се допаѓа ова.
 18. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Имам дома LG со WebOS. Треба да прочепкам на нивниот store дали го има ОТТ...
   
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  944
  509
  12 Април 2013
  Машко
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Инсталирај Smart IPTV и не ти треба никаква друга апликација.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  Ile sopov, Balanar и на olikomerc им се допаѓа ова.
 21. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  496
  339
  22 Март 2016
  Машко
  Како се плаќа,месечно или годишно и колку чини знаеш?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 22. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Еднократно се плаќа околу 5.5евра за лиценцата и ја користиш засекогаш.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На Balanar и kristijan_m75 им се допаѓа ова.
 23. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,031
  2,277
  19 Јули 2013
  Поточно додека не го смениш телевизорот. Се врзува на мак адресата.
   
  Последна промена: 12 Јули 2019
  goran_oh, Balanar и на kristijan_m75 им се допаѓа ова.
 24. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  496
  339
  22 Март 2016
  Машко
  Дали ја бива,ја користиш?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 25. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,031
  2,277
  19 Јули 2013
  Таа не, веќе пишав ја користам ОТТ player, заради можноста да има повеќе плејлисти. А за бивање, си ја бива.
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...