1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  723
  385
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Дечки, дали можам преку i8 тастатурата да го вклучувам/исклучувам боксот?

  И дали има некоја опција часовникот на дисплејот да работи и кога боксот е исклучен? Конкретно зборам за t95Z Max боксот.
   
 2. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,031
  2,277
  19 Јули 2013
  Барав опција за исклучување на боксот преку тастатурата, но отркив дека андриодот како систем не поддржува такво нешто?!
  А за вклучување кај мене се вклучува со било кое копче на тастатурата.
  Со активирано HDMI CEC, кога префрлам на влезот автоматсkи се пушта, кога гасам се гаси.
  Различни боксови и тастатури се од твоите, но у позадина се е исто.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  723
  385
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Кај мене ни ова не функционира. :D
   
 4. zlatk0

  zlatk0
  Gaining Experience

  80
  63
  12 Декември 2017
  Машко

  Нешто се имаш збунето по се изгледа :) фрејмот е статична работа и нема од 20 до 50-60, или едно или друго. Втора работа дома интернет конекцијата нема никаква врска со квалитетот на сликата, интрета работа изворен стрим на спорт клуб е во 25 фпс, арена хр исто 25 фпс . Во 60 фпс hevc ги има српските арени од MTS на астра и ако некој ги има тоа биди сигурен дека не е јавно.

  Зборуваме за 50 фпс raw стрим/сигнал не вештачки транскодиран канал кој на vlc во инфо пишува 50 фрејма а слуката нема допирна точка со тоа


  Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk
   
 5. zlatk0

  zlatk0
  Gaining Experience

  80
  63
  12 Декември 2017
  Машко
  Smartiptv са самсунг имате на официјална како од усб да инсталирате


  Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk
   
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  3,060
  3,488
  18 Април 2007
  Телекабел оптика не блокира IPTV, барем не во Скопје - Центар, IPTV провајдер IPTV.COMMUNITY (Rapid по старо).
   
 7. dextermkd

  dextermkd
  Intern

  1
  1
  30 Март 2019
  Машко
  Како можам да добијам тест од мкиптв или инфо
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  9,868
  9,538
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Пиши му пп.
   
  На cipiripi и mkiptv им се допаѓа ова.
 9. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  Jaс некаде февруари купив телевизор Philips со Android ОS. Сум испробал секакви апликации и Кodi со Balkan Green е супер за по потреба да гледаш тв. Таму има доста од спортскиве Арена, Еуроспорт, Спорт клуб и уште некој.

  Го пробав и ова,
  TVPlanet IPTV - Televizija putem interneta
  имаат и апликација на Android. Може да се земе тест 48 часовен па за да се испроба праќаат на мејл листа и јузер и пасворд за апликацијата ако сакаш апликацијата да ја користиш. Покрај тв канали имаат и видеотека.

  Имаат пакети зависно од месечно колку сакаш да се претплатиш, малце големи цените ама тоа е. Да имав подобар интернет можеби и би се одлучил за да се претплатам на нешто вакво.
   
  Последна промена: 5 Јули 2019
 10. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Ги пробав овие на кратко скапи се за тоа што го нудат,мој совет до тебе ако зимаш иптв оди со Rapidiptv.


  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 11. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,031
  2,277
  19 Јули 2013
  Земете си од али, неколку пати беше споделуван линкот. Шестина од цената на овие другите.
   
  Balanar, TATA_MATA, shifty и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Andrejrulz

  Andrejrulz
  Gaining Experience

  55
  59
  14 oктомври 2014
  Машко
  JavaScript Developer
  Само да кажам дека топ си функционира ова. Цената е живо џабе, каналите се топ... за човек со екстремно ниски побарувања од ТВ како мене... нема подобро. Ги има сите битни спортски канали, има еден куп филмски...
  Се на се - 5ка
   
  На kristijan_m75 и DrMTR им се допаѓа ова.
 13. Mister

  Mister
  Intern

  101
  32
  27 Јануари 2012
  Машко
  Само мислам дека арените не ги отвара

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 14. Andrejrulz

  Andrejrulz
  Gaining Experience

  55
  59
  14 oктомври 2014
  Машко
  JavaScript Developer
  Еве одма пробав, ги отвори сите.. да не ставам скриншот од сите

  1.jpeg 2.jpeg
   
 15. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  348
  332
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Не ги отвораше кога го земав пакетот па ги контактирав дека не им работат ни Арените, ни Спорт Клуб, а и многу од локалните балкански телевизии, па ги активираа. Еве сега си работаат сите.
   
 16. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,507
  11 Декември 2008
  Машко
  За тие пари топ е пакетот од али, малку се несредени каналите, премногу арапски има и слично, ама онака им е стабилен серверот.

  За нешто плус пари за 40-50е годишно има топ све вклучено, подредено по наш терк, истите пакети што овде ги продаваат по 80-100е.
   
 17. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,036
  628
  8 Август 2017
  Машко
  Ги има ли Српските Спорт Клуб или се оние Хрватските со тапа коментатори?
   
 18. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  348
  332
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  И српските и хрватските ги има ама се измешани, пример пишува SR а е уствари хрватски и обратно.
   
 19. krema

  krema
  Professor

  9,868
  9,538
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не можат китајците да разликуваат што е српско а што хрватско.
   
 20. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  723
  385
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  US $17.66 34%OFF | HD World IPTV +9000 Live 9000 VOD 4K HD Channel best for Europe Arabic Asian Africa Latino America Global IPTV subscription

  Јас имам од овој. "Премиум" сервер, ама нашиве канали некогаш се во HD, некогаш во SD. Варираат. Има 10.000 и кусур канали и богата видеотека на филмови и серии, дури има и мулти превод.
  Задоволен сум, ама може и да го подобрат. 10.000 канали којзнае како го одржуваат. Каналите и видеотеката си се поделени во категории.
   
  [email protected], goran_oh и на olikomerc им се допаѓа ова.
 21. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  Реално бидејќи ваквите листи се нелегални, не потпишуваш договор со потпис и со печат од фирма треба да им се и цените многу ниски.
   
 22. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Dzabe probuvav 20 listi i nesporedliv e primer kvalitetot na iptv so kvalitetot da receme na telekom. Pustete arena sport na telekom i arena sporr na iptv na bilo koja lista ke vidite kolku e pokvalitetna slikata na telekom nego preku iptv. Dzabe pisuva na iptv deka e full hd koga slikata ne e ni blisku do onaa na telekom. Ubavo rekle kolku pari tolku muzika. Mesecno za telekom za tv plakas 700 den i gledas 100 kanali i za istite pari sakame da gledame 10 000 kanali na iptv. E nemoze.
   
 23. 123456

  123456
  On your way to fame

  944
  509
  12 Април 2013
  Машко
  Никој не те тера да гледаш иптв, не ти е ова првпат те едно те исто да кажуваш, штом ги фаворизираш мак тв остани си ние ке си плакаме 30долари за 1година и тоа само ке си гледам Еуроспорт во лош квалитет,ти гледај си Еуроспорт на макс тв......упс заборавив макс тв нема еуроспорт :D
   
  На NiceNaumoski, mkiptv, Luxell и уште 4 други им се допаѓа ова.
 24. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Hahahaa drugar jas kolku gi favoriziram tolku zivi da se telekomcite. Jas nislis od sto gi sakam sum na telekom? Ne nego od sto nema kade sano oni gi imaat arena sport kanalite. Jas koga bi nasol dobra iptv lista so kvalitetna slika odma bi gu otkazal ama nema takva lista toa e problemot. A da inace eurosport glej si ti vozenje tocaci i plivanje jas sekako ne gledam eurosport pokraj arena i sport klub treba da si lud da gledas eurosport
   
 25. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,420
  989
  8 Декември 2009
  Шала на страна, велосипедизам е страва спорт. На спортклуб хрватските коментатори не можам да ги трпам, исто и аренаспорт. На ртс кога има ЛШ, како погреб да гледаш. Ебе затоа е важно да ги имаш БТ спорт и остали.
   

Сподели

Вчитување...